Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    live_0_7 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    12.09-2017
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm %61 görme engelliyim 2014 kasimin.ilk haftasi Sgk malulen emeklilik icin basvurdum ve heyete cikdim 2006 ssk liyim askerligimi yapdim 2010 yilinda engelli oldum bana Sgk 2 ayi bulur dediler evragin gelmesi askerligi borclansam emekli olurmuyum ve maasim nekadar olur suan 2350 pirimim var

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emeklilik için 10 yıl 1800 gün prim ve %60 ve üzeri raporunuzun olması gerekli..
    priminiz fazlası ile yeterli, Rapor oranınız da yeterli tek sıkıntı 10 yıllık süre..
    gün/ay/2006+10 : gün/ay/2016 tarihinde malulen emekli olabilirsiniz. Askerlik süresini borçlanmanız size sadece prim gün sayısı kazandırır. Neden derseniz ilk ssk lı oluştan sonra askerlik yapmışsınız. Ama ilk işe giriş tarihinden önce askerlik yapmış olsaydınız askerlik borçlanmanız kadar geri gider di ilk işe giriş tarihi

Üye
    live_0_7 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    12.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

2600 pirimle .askari ucretli is gununle malulen emekli olsam nekadar maas alabilirim tahmine tskl

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

ssk dökümünde Toplam kazancınız ne kadar?

Üye
    live_0_7 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    12.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Suan pirimmim 2324
    kazanc 74.494 2016 da emekli olursam pirimim 2800 oluca icin sizce nekadar alirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

800 tl gibi bir aylık bağlanır bence

Üye
    live_0_7 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    12.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Ya okadar dusukmu kimisi 1100 alan var deniyor ama hayret tskl

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

ssk toplam prim çok önemli 5510 sayılı yasa ile emekli maaşların da çok düşüşler oldu. emekli olacak olduğunuz tarihe kadar ssk primlerinizi yüksekten ödemeye bakın en az 3000 tl..

Üye
    live_0_7 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    12.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

ilker bey o drdiginiz zor ya kamuda taseronda calisiyorum maasi yuksek gostertemem peki oyle bi durumda kac ay 3000 tl gostermek gerek emeklilik icin ?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

şimdiden başlamanız lazım son 3-5 ayı yüksek göstermek hiç fayda sağlamaz en az 2-3 yıl yüksekten ödeme yapılmalı ki maaşı etkilesin..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

officer demişsin ki:

"Malulen emeklilik için 10 yıl 1800 gün prim ve %60 ve üzeri raporunuzun olması gerekli..
    priminiz fazlası ile yeterli, Rapor oranınız da yeterli tek sıkıntı 10 yıllık süre.."

nereden karar verdin bu oranın yeterli olduğuna? Hangi mevzuata göre düzenlenmiş rapor bu? ne zamandan beri maluliyetin tespiti için hazırlanan raporlarda oran yazar oldu?

kavram kargaşası çıkıyor ortaya orandan bahsettikçe.
    sakatlık oranı cetveli'ne göre düzenlenmiş Özürlü sağlık kurulu raporuyla maluliyet cetveli'ne göre düzenlenmiş raporun ayrımını nasıl yapacak üyeler söyler misin?

yoksa burada "raporun yeterli" derken özürlü sağlık kurulunu mu anlatmak istiyorsun? ve sen de biliyorsun ki özürlü sağlık kurulu raporu ancak fikir verir ama baglayıcılıgı yoktur maluliyet tespitinde.

şuradaki arkadaşımızın başlığını oku lütfen ne demek istediğimi anlamak açısından:http://www.engelliler.biz/forum/dul-...gonderdim.html

bu arkadaşımız yetim aylığına başvurmuş ama özürlü sağlık kurulu raporuyla başvurmuş. reddedilmiş tabi malullüğü.
    ve bu arkadaşımız 2. kere yine engelli sağlık kurulu çıkartmış ve göndermiş. o da red kararıyla dönecek.

maluliyet tespiti için bu arkadaşımız SGK sevkiyle hastaneye gitse ve maluliyet cetveli'ne göre düzenlenmiş rapor alsa malul sayılacaktı oysa.

maluliyet cetveli'ne göre düzenlenmiş rapor alınması gerekiyor maluliyet tespitinde. Siz maluliyet için % 60 ve üstü yeterli dedikçe bu üyeler nasıl ayrım yapacak, kafaları karışmayacak mı?

Üye
    live_0_7 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    12.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Slm arkadaslar ben görme engelliyim antalya Ataturk Dev.Hastanesinden %61 rapor aldim Ankara raporuma ihtiraz etdi tekrar heyete girdim yine %61 rapor aldim bu sefer Ankara raporumu onayladi.sonra 2400 pirim gunum vardi maglulen Emeklilik icin basvurdum beni Arastirma Hastanesine sevk etdiler bugun ihtibariyle SGK aradim sonucumun geldigini ancak Antalya Tıp fakultesine sevk etmisler.bu ne ya alay gecer gibi ozaman neden dier gastanelerde beni surundurduler bir rapor almak.icin tam 2gunumuz gidiyor hastane koselerinde devler kendi kurumune guvenmiyor 2 hastane %61 rapor vermis sirada nevar "Özel hastaneleremi sevk edicek acaba "

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: live_0_7 Mesajı Gör
    Slm %61 görme engelliyim 2014 kasimin.ilk haftasi Sgk malulen emeklilik icin basvurdum ve heyete cikdim.
    Kalemşör;
    Ablam arkadaş zaten malulen emeklilik için müracaat etmiş ve ben de bu yüzden dedim rapor oranınız yeterli yazdığım cevaplarda özellikle not düşüyorum malulen emeklilikte kendi başınıza aldığınız raporlar geçerli değil kurum sevki şarttır diye...

Üye
    ACABAMI Avatarı

Gerçek Adı
    mehtap
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@live_0_7
    mehmet bey gözden rahatsızlığınız nedir öğrenebilirmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Malulen emeklilik için sgk'Ya başvurup onların sevki ile hastaneye gidildiğinde usulen kişi doğruyu yapmış demektir. O saatten sonra hastaneye gidip "şunu şöyle yazın" demek gibi bir durumu olamıyor.
    Maluliyete temel olacak raporlara oran yazmamalı aslında hastane...

Bu kadar sevk olmasının altında şu ayrıntı olabilir mi acaba: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-etsinler.html

"RAPOR DÜZENLEYEN SAĞLIK HİZMET SUNUCULARINCA HASTALIK VE ARAZLARLA İLGİLİ OLARAK SAĞLIK KURULU RAPORLARINDA ÖZELLİKLE BELİRTİLMESİ GEREKEN TIBBİ BİLGİLER

1- Göz hastalıklarında: Arızaların etiyopatolojisi, bilateral camsız ve en iyi düzeltmeyle görme keskinliklerinin, göz içi basınç değerlerinin, biyomikroskopik muayene bulgularının, ayrıntılı göz dibi muayene bulgularının, gerekiyorsa görme alanı muayenesi, flöresen anjiografi, optik koherans tomografi, oküler ultrasonografi ve elektrofizyolojik tetkiklerinin (VEP, ERG, simulasyon şüphesi var ise Sweep VEP vb.), tespit edilen patolojinin görme azlığını açıklayıp açıklamadığı konusundaki görüşü, tıbbi veya cerrahi tedaviden fayda görüp, görmeyeceği raporda yer alacaktır. "

Hastane bilgileri/tetkikleri eksik yapıyor olmasın?

Not: Evet, sgk'Nın ne kadar ceberrut olduğunu biliyorum ve muhtemelen de bu kadar sevin altında yatan neden budur. Ama yine de hastanelerin baştan savma rapor yazımları oluyor ve bu da sgk'Nın karar verememesine neden olabiliyor.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon