Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    GokhanBaksi Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

Öncelikle paylaşımlarınız için kendi adıma teşekkür ederim. Lütfen Hayat ve Sağlığınızın Kıymetini Kaybetme Noktasına Gelmeden Farkedin.!!

Familial Adenomatozis Polipozis Kolon Malign Neoplazmı tanısı ile 09 Temmuzda ülkemin yetiştirdiği nadide idealist doktorlar ve ekip tarafından yaklaşık 8-9 saatlik bir laparoskopik operasyon ile kalın bağırsak çıkartıldı ve dünyaya yeniden geldim. Yapılan biyopside şans eseri herhangi bir malign gelişimine rastlanmadı. Şu anda geçici ileostomi ile yaşıyorum. Muhtemelen yılbaşı öncesinde ileostomi kapatlacak.

1999 Yılından beri sigorta girişim var. 2000 civarı iş günüm var. Şu anda son gelen yasa ile birikmiş 18 aylık bağ-kur borcumu taksitlendirdim.

Bazı sayfalarda Total Kolektomi geçirmiş insanların malülen emekli olabileceğini okudum. Başvurmam halinde emekli olabilir miyim ? Bu konuda ne yapmamı, nereden başlamamı önerirsiniz. Vereceğiniz bilgilerden ötürü şimdiden teşekkürler...

Değerli Arkadaşlar, Her zaman her fırsatta dile getiriyorum. Bu tür ameliyatlar kulağa oldukça ürkütücü gelir. Ben 10 yıl boyunca hep erteledim ama şimdi anlıyorum ki sevdiklerimi, sağlığımı, ailemi ve hayatımı ertelemişim. Ağrıdan yerde sızıp kaldığım günlerim oldu. Ameliyatım süresince en ufak sorun, ağrı, sancı, sıkıntı yaşamadım. Tere yağından kıl çeker gibi..

Umarım tüm hastalar en az ben kadar kısa zamanda iyileşip şifa bulurlar.. Tebessümünüz hiç eksik olmasın.. Saygıyla

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Çok geçmiş olsun Gökhan Bey,
    maluliyet cetveli 'ne göre total kolektomi maluliyet sebebi.
    Son priminiz hangi statüdense o kurumdan malulen emekli olmak için başvuru yapacaksınız.
    Sizi hastaneye sevk edecekler, kurum sevkiyle bu raporu almanız şart elden alamazsınız.

Üye
    GokhanBaksi Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkürler

Üye
    cemal ezgi Avatarı

Son Giriş
    11.04-2016
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar bende 09.09.2014 tarihinde ülseratif kolit+ total kolektomi ameliyatı oldum şuan salofalk ilaç ve lavman kullanıyorum 6 aylık bi süre daha ilaç kullanımına devam ederken ara ara rss yapılarak tedavi sürecine bakılıyor malüliyet için başvuru yaptım ara karar geldi tekrar evrakları toplayıp göndereceğim size herhangi bir cevap geldimi...hayat herşeye rağmen çok güzel yaşadıklarımdan sonra ben 80 kilodan 50 kiloya kadar düşmüştüm

herkese çok geçmiş olsun...

Üye
    GokhanBaksi Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmiş olsun... Umarım yaşadıklarımız son olur. Eğer sakıncası yoksa kolonun tamamı mı alındı? İleostomi ya da kolostominiz var mı?

Henüz herhangi bir başvuru yapmadım. Açıkçası 3600 günü tamamlayıp alacağım maaş, o zamanki sağlık durumum ve alacağım yüzde oranına göre hareket etmeyi planlıyorum. Amacım verimli çalışabildiğim güne kadar çalışmak. Çalışmaktan mutlu oluyorum, beni iyi hissettiriyor sanki

Üye
    cemal ezgi Avatarı

Son Giriş
    11.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    bende ileostomi var ve kalın bağırsağın tamamı alındı.rektum denen az bir bölge kaldı kalın bağırsağın sonunda ama orada da ülseratif kolit bulgularına raslandı.2. ameliyatla rektumuda alıp ince bağırsaktan kese yapıp büyük abdestin orada toplanması sağlanacak,Allah dermansız dert vermesin İnşaAllah.benim 4300 günüm var 14 yıllık sigortalıyım bugün ara karar için istenen evrakları da gönderdim 20 gün sonra haber gelir dediler.

Üye
    GokhanBaksi Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmiş olsun.. şu anda bende kalın bağırsaktan en ufak eser yok.. Doktorum süper bir iş yaptı. Ileostomiyi kapattılar. Durum ve gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim. 3600 günü tamamlamak için bir yıla ihtiyacım var. Bu süreçteki tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Geçmiş olsun

Üye
    cemal ezgi Avatarı

Son Giriş
    11.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

gokhan bey merhaba,
    basvuru sonucumda evrak takip sisteminden baktigimda malulen emeklilik basvurumu onaylamadilar.evrak henuz elime ulasmadi ama itiraz hakkim varmis.yuksek saglik kuruluna itiraz edecegim cok sasirdim ama her seyde hayir vardir yine bir gelisme olursa yazarim Allah herkese saglikli gunler nasip etsin konu hakkinda detayli bilgisi olan varsa yazabilir tesekkurler

Üye
    numan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@cemal ezgi

cok gecmis olsun arkadaslar
    cemal bey herhangi bir sonuca ulasabildiniz mi ayni durumda yakinim var yardimci olurmusunuz lutfennn.

Üye
    GokhanBaksi Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@cemal ezgi

Cemal Bey, emeklilik durumunda bir gelişme var mı ? Bilgilendirirseniz sevinirim

Üye
    Erdogan Er Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    133
    Verilen Beğeniler
    1.441

Acaba Cemal beyin durumu ne oldu? Maluliyet cetveline göre malulen emekli olması gerekiyordu. Acaba neden böyle bir sorunla karşılaştı...

Üye
    Erdogan Er Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    133
    Verilen Beğeniler
    1.441

@KKELEBEKK

Kısmet hanım, biliyorum çok eski bir mesaj bu ama bir çelişkiye dikkat çekmek için yazmak istedim. Maluliyet cetvelinde total kolektomi tek başına maluliyet için yeterli olurken, sakatlık cetvelinde total kolektomi tek başına ancak %20 oranı alabiliyor. Bu nasıl iş anlamadım. Bu cetveli hazırlayanların hepsi hekim değil mi? Bu ülkenin Tıp Fakültelerinde okumadılar mı? Hiç mi bir birleriyle fikir alış verişi yapmazlar bu cetvelleri hazırlarken.....

Allah yardımcımız olsun.

Erdoğan

Gökhan bey, sizin prim gününüz doldu mu? Emeklilik başvurusu yaptınız mı? @GokhanBaksi

Üye
    akar_ahmet Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet akar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    21

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Abi ilk raporumda genel cerrah %20 1yıllık oran verdi.. ikinci raporda ise yine 1yıllık genel cerrah %30 oran verdi.

Yanlız 2. gidişimde doktor rahatsızlıkları sordu tuvalete çıkış ve kilo kaybından dolayı 30 oran verdi ve heyete girip raporu aldığımda oranın %50 yükselttiklerini gördüm. Bilgine..