Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 53 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onlwolf Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ssk baslangic 01,01.1999
    tolam 105 gun esnaf bagkur 2006-2008
    toplam 2 yill 4 gun tarim bagkur
    2008-2011 toplam 2 yil 8 ay 4 gun
    askerlik 1999-2000 toplam 18ay (9 ayini malul emeklilikte odemistim)

Sonuc olarak malull emekliiligim 2011 ocakta badsladi 2014 aralik1de sonaerdi Kontrol muayene ssonucu

bugul postayla geldi. % 60in altinda imis 2010 yilindaki raporlarim % 80ve % 81 idi simdikini bilmiyorum
    İTiraz hakkim var mi veya erken emeklilik sansim varm
    iNazofarenkx ca yim kitle hala mevcut ama sitabil .kontrollere devamediyorumsosyal guvencemizde bitti .. onkoloji gecen hafta kkb ye prf sennarogluna demislerdi .

YARdimci olursaniz sevinirim

Üye
    kaçik Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nasil yani %60 altinda olunca kabul edilmiyor mu artik %40 olanlar emekli olamayacak mi?

Üye
    VATANSEVER35 Avatarı

Gerçek Adı
    Altan
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    00:38
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaşım

malulen emekliliğin sona erdirildiği için üzüldüm senin izlemen gereken 2 yol var bence öncelikle hastalığından dolayı % 60 ve üzeri rapor alabilir misin ilk olarak bunu bir araştır eğer % 60 ve üzeri rapor alabilecek sen en kısa sürede bir avukat aracılığı ile mahkemeye başvur eğer bu imkan yok ise çalışabilecek durumda isen işkura başvur ve raporunu ibraz ederek sağlık durumuna uygun bir iş bularak çalışmaya başla günün ve yılın dolunca emekli ol sana tavsiyem budur
    sitede başka arkadaşlarında tecrübelerini al değerlendir bu olaylar benimde başımdan geçti 2004 yılında benimde emekliliğim iptal edildi ben yüksek sağlık kuruluna başvurdum zaman kaybından başka bir şey olmadı 2-3 yılım boşuna gitti emekliliğim olumsuz geldi sonrasında ise çalışabilir raporu alarak çalışmaya başladım ve nisan 2014 de emekli oldum seninle tecrübemi paylaşmak istedim çünki aynı zorlukları bende yaşadım allah yardımcın olsun en kısa sürede dediklerimi araştır kolay gelsin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Malulen emekliliğinizin iptal edildiğine dair karara itiraz edin ve yüksek sağlık kurulu tarafından yeniden değerlendirilmesini isteyin.

maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak durumda olup olmadığınızı tedavi gördüğünüz doktorunuza sordunuz mu?

Üye
    onlwolf Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

yuksek salik kurulunda degerlendirilmesi icin İtiraz dilekcesini verdim . Simdi surec nasil isleyecek ,nekadar surer,kurula ankaraya benide carirlarmi ...gelen tebligde 01.12.2014tarinde kontrol diyordu,yenin karar 1 araliktami baslicak. Veya belli bir sure salik guvencesi devam edecekmi TAmBİR bosluktayim /gunlerdir uyku kalmadi ..demresyondamiyim neyim

Üye
    VATANSEVER35 Avatarı

Gerçek Adı
    Altan
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    00:38
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlık güvencen 3 ay daha devam edecek bildiğim kadarıyla ondan sonraki süreçte genel sağlık siğortasın dan yararlanırsın işlemler sonuçlanana kadar ben yüksek sağlığa müracaat ettim fakat olumlu olmadı böbrek nakilli olmama rağmen birde üstüne üstlük 2 yıl dan fazla zamanım boşuna geçti senin yaşadığın zorlukları bende yaşadım bence en doğru yol mahkeme yolu istersen bir avukata danış

Üye
    onlwolf Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

2010daki raporlarim hacettepeninki %80 surekli agir ozurlu...A.K.U.nun raporu %81surekli agir ozurlu idi.... Simdiki kontrolu AKu den istediler oysaki buraya kackez gittimse , tedavi oldugun hastaneye gitdediler,dis dolgusuna bile hacettepeye gonderdiler. Kontrole kurula 10 tanebolume girdim ,hicbir bolum MR, ultrason,BT,film,idrar,kan talilibile yapmadilar.sadece kbb isitme testi yapti sol85 sag68 okadarcik Amarapor onlardan sgk ya geldi.kackez sordum gostermediler.orani kac dedim onuda demediler ,Kurula giren sahis hicbisiy bilmiyo, ALTAN kardeş yuksek salık kurulu sonucu 2yılmı sürdü. kurula senide carmıslarmıydı. benim enson son kontrol raporumu yuzde kac verdiklerini nerden ogrene bilirim ..veya mahkemeye vermek için önceki raporları kabul ederlermi .yada yeniden birey başvurusuyla rapor almammı gerekli .... OKAdar cok sordumki kurura bakmayın cehalet böyle bişiy

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emekliliğinizi peşine koşun pes etme hakkını ara öyle doktorlarla görüştümki kimisi malül emekli olamazsın dedi kimisi olursun dedi ben çok uğraştım

Üye
    onlwolf Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Meraba arkadaslar .

sgk ya yukksek salik kurulunda incelenmesi icin itiraz dilekcesi vermistim .bunu nerden takip edebilirim link varmi...
    Calisabilecegimden umudum yok ama iskura basvursam .herhangi bir isyerinde calissam. sigorta gorundugu ve calisiyor gorundugu icin YUKsek salik kurulu cevabini etkilermi .
    emeklilik onaylanir ama sen calisiyosun der tekrar durdurma yasanirmi ...
    CALİSA BİLECEGİMDEN umudum yok ..sonuctaa ozel sektor. Tekderdim Sosyal guvence. Onuda kaybettimi

.Maddi sikintidayim ccalismamgerek ama yuksek salik kurulu itiraz dilekcem oldugu iicin ne yapmam gerekli

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

ablacım demişsin ki:

"2010daki raporlarim hacettepeninki %80 surekli agir ozurlu...A.K.U.nun raporu %81surekli agir ozurlu idi.... Simdiki kontrolu AKu den istediler oysaki buraya kackez gittimse , tedavi oldugun hastaneye gitdediler,dis dolgusuna bile hacettepeye gonderdiler."

Sen malulen emeklilik için başvurdugunda maluliyetinin tespiti için sgk tarafından hastaneye sevk yazısıyla gönderildin mi?
    maluliyetin tespiti için düzenlenen raporda özür oranı yazmaz.

sen yukarıda bahsettiğin özürlü sağlık kurulu raporlarıyla mı başvurmuştun malulen emeklilik için?

Üye
    onlwolf Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Abla merhaba .. 01 aralikta kontrol olmam icin resmi yazim vardi..o yazi ile beraber sgk il mudurlugune vardim . Mudurluk resmi yazi sevk ile A.K.U. hastanesine gonderdiler . 10 tane plikilik dolastim .sonnrasini resmi yazi ile sgk ya gelmis sgk.ilmudurlugu Eskisehire gondermis eskisehirin karari %60 in altinda oldugu malul emekliligin durduruldugu. primlerin duzenli odenmesi....devam ediyor ... bana ulasan yazi ile Sgk ya tekrar vardim Yuksek salik kuruluna itiraz dilekcesi verdim20/11 /2014tarihinde

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

merhaba ablacım

ablam o kısmı anladım. Kontrol muayenesi için çağrılmışsın ve o yazıyla prosedürler uygulanmış ve rapor düzenlenip SGK'ya gönderilmiş. bu kısma sonra döneceğim.

ben şunu öğrenmek istiyorum senden:
    sen daha once maluliyet için başvurdun ya sgk'ya işte o zaman da sgk sevk yazısıyla hastaneye gittin mi? ve düzenlenen raporda oran yazıyor muydu? hangi raporla başvurdun?
    maluliyet için başvurdugunda raporu nasıl aldın? kendin mi alıp sgk'ya verdindi? ve raporda oran yazıyor muydu? detaylarıyla anlatır mısın bana ablası?

Üye
    onlwolf Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

2010 yilinda mallul emeklilige sgk sevki ile A.K.U ye go.derdiler Aku %81vermisti. Raporun1tanesini resmi yazi ile sgk ya .1 tanesini bana 1tannesini kendi arsivine almislardi .sonrasinda afyon sgk ilmudurlugu ankaraya gondermis ve ankara kurul evraklari yetersiz gormus sonrasinda resmi yazi ile benden1- tedavi oldugu hastane raporu2-ekipriz rapor 3--patoloji raporu istemislerdi .Bunlarin hepsini hacettepeden%80 aldim vede Afyon sgk ya verdim. Onlar ankaraya gonderdi .Sonrasinda emekllik onaylanmis vedde 01/12/2014 koturol demislerdi

Ayrica raporlarin 2sindede agir ozurlu .omurboyu yaziyordu

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

ablacım sgk uyanığı a.k.ü 'den aldığın % 81 oranlı raporu eksik bulmuş. çünkü o rapor maluliyetle ilgili mevzuata göre uygun düzenlenmemiş ve eksiklikleri gidermen için tekrar bazı evraklar istemiş tabi.
    Çünkü o hastane raporunda eksiklikler tespit etmiş.
    "resmi yazi ile benden1- tedavi oldugu hastane raporu2-ekipriz rapor 3--patoloji raporu istemislerdi "

senin de hacettepe'den bunda yukarıda siyahla belirginleştirdiğim evraklarla birlikte hazırlanan yeni % 80 oranlı raporun gönderildi.

ama son raporu da (kontrol muayenesi için istenen son rapor yani 2914'de aldığın rapor) hacettepe yine eksik göndermiş!
    sgk uyanıgı o raporun da eksiklik içerdiğini görüp aynı prosedürü uygulamamış ki!
    şimdi geç oldu senle daha yazışacagız ablası.
    senden o % 80 ve % 81 agır özürlü şeklinde düzenlenen raporların resmini buraya kopyalamanı istiyorum.

Kontrol muayenesi için düzenlenen rapordan sana 1 nüsha vediler mi? onun da resmini istiyorum.
    rahat ol bu bi iş var ve tahminin doğru. kontrol muayenesi için hazırlanan raporun da eksik düzenlenmiş senin.
    acaba hangi mevzuata göre düzenlemiş o raporları hastaneler görmek isterim.
    sen şu raporların resmini buraya aktar. bilemiyorsan birinden yardım al o aktarsın buraya raporların resmini.
    yarın bu konuyla ilgileneceğim. rahat ol . önce şu raporları göreyim.

Üye
    onlwolf Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    burara fotoğraflar yüklenmiyor sorun çıkıyor mail adresiniz varsa size mail olarak gönderebilirim

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon