Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hülya kozalan Avatarı

Gerçek Adı
    hülya kozalan
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    22:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar

ben 1962 doğumlu bayanım.78 yılının 10.uncu ayında başlayan 175 günlük sigortam var.81,88,97 tarihlerinde 3 doğum yaptım.2000 yılından 2012yılına kadar hiç primi ödenmemiş bağkurum var.2008 de yapılandırmaya başvurdum ama hiç ödeme yapamadım.Sağlık yardımlarımı eşimin üzerinden aldım.2000yılında mitral kapağım değişti,2005 yılında kalp krizi geçirdim.12 senedir de antidepresan kullanıyorum.forumda takip ettiklerimden öğrendiğim kadarıyla EF değerleri önemliymiş benimde EF 35ve 40 yazıyor.Ben torba yasadan yararlanıp borcumu ödersem sanırım 2 türlü de emekli olabilirim.Aslında ben bağkurdan tamamen kurtulup doğum borçlanmasıyla SSK dan emekli olmak isterdim,maaşı daha yüksek olur diye ama bağkura borç varken bu mümkün değil sanırım,bende bağkurun bankalarla anlaşmasını biraz daha bekliyeceğim sonrası için ne önerirsiniz malulen mi yoksa özürlü şartlarıyla mı emekliliğe başvurayım?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Malulen emekli olmak daha zordur, ikisini hakedenler kesinlikle erken emekli olmalıdır.

Klas 3 hastalar:% 50
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arterhastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinasıbulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG,eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi v.b) devam eden iskeminin saptanması veyabir koroner arterinde en az % 50 oranında darlığın anjiyografik olarakgösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altındatutulabilmesi ve sol ventrikül fonksiyonlarının bozuk olmasına rağmen (EF% 30-% 50) hastada NYHA Sınıf 2 semptomların varlığı.
    verilir sadece kalp için. Başka rahatsızlığınız varsa, ya da psikolojiden oran almayı düşünürseniz daha yükselebilir belki ama süreli olma ihtimali olur raporun işinizi zorlaştırabilir.

bagkur - Malulen mi, yoksa engelli şartlarıyla mı emekli olmak avantajlıdır?
    bu tabloya göre emekli olursunuz erken emekli olacak olursanız, kurum sevkiyle alacağınız rapor oranına göre emekli ederler. Elden rapor almayı bağkur'dan erken emekli olacağınızda. Kurum sevki ile almak şart çünkü.

SSK'dan emekli olmak için son 3,5 yılın (1261 gün) ssk'dan ödemiş olmak gerekir.
    Ayrıca çalışıyorken vergi indirimi almalısınız bunun için. 15 yıl 3600 günle emekli edilirsiniz.
    Borcunuz olduğu sürece hiçbir statüden emekli olamazsınız ancak, borcu yapılandırıp bir yerlere borçlanırsanız bankadan kredi vs. gibi daha sonra emekli maaşıyla ödenir.

Üye
    hülya kozalan Avatarı

Gerçek Adı
    hülya kozalan
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba malulen emeklilik için başvuruda bulunacağım,o kabul edilmesse ,engelli erken emeklilik için başvuracağım ama daha önce indirim raporu almamıştım şimdi istenirmi?2012 de vergi mükellefiyetimi kapatmıştım.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

5510 a göre malulen emeklilikle, Engelli emekliliği arasında maaş açısından pek bir fark kalmadığından en hızlı nasıl emekli olunuyorsa öyle emekli olmak avantaj artık.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Bağkur'dan emekli olacaksanız vergi indirimi almanıza gerek yok, elden aldığınız raporlar geçerli olmaz, kurum sevkiyle rapor almanız şart. Emeklilik başvurunuzu yapın kurum sevk eder.

Vergi indirimi ssk'dan emekli olacaklar alması gerekiyor.

Üye
    hülya kozalan Avatarı

Gerçek Adı
    hülya kozalan
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,ben hastahaneden sağlık raporu almak için başvurdum,beklediğim oran verilirse silinen 8 yıllık bağkur için ihya dilekçesi verip ödedikten sonra emekliliğe başvuru yapacağım;1650 günde zorunlu bağkur borcum var.Hastahaneden raporu aldıktan sonra maliye bana indirim raporu verir mi?
    Ben 2 yıl önce kapanış verdim,çalışmadığım için vermez diye endişeleniyorum.
    Kardiyoloji Klas 3 yazmış bir doktorla görüşmem kaldı,süre dolmadan başvurumu yetiştirmeye çalışıyorum,

ben ilk kez 1978 de 16 yaşında ssk lı çalışmaya başladım.175 gün primim var.
    2000 yılında bağkurum başladı aynı yıl hastalandım;bu durumda ben erken emeklilik için 3900 günden mi, 4320 günden mi emekli olurum?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bağkur'dan engelli statüsünde emekli olacaksanız vergi indirimi ile bir işiniz yok ki. Sorunuzu tam anlamadım... Yukarıdaki cevapklar yeterli değil mi?

Üye
    hülya kozalan Avatarı

Gerçek Adı
    hülya kozalan
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba, ben vergi indirimini erken emekli olabilmek ve ulaşım vs.gibi haklardan yararlanmak için için almak istemiştim.Ben dün heyete girdim bana %100 iş göremezlik raporu verdi,bende bugün 4 yıllık zorunlu bağkur borcu ve 150 gün doğum borçlanması yaptım;bana hastahane sevk kağıdı verdiler,tekrar heyete gireceğim aynı hastahaneye gideceğim,umarım rapor oranı aynı çıkar ve ankara bunu kabul eder
    malulen emekli olabilirsem haklarım olacakmı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bağkur sevki ile hastaneden alacağınız raporla sgk sizi emekli edecek...

Diğer hakların kullanımı için aldığınız % 100 oranlı raporu kullanabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Üye
    hülya kozalan Avatarı

Gerçek Adı
    hülya kozalan
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, ben malulen emeklilik başvurumu yaptım sonucu bekliyorum;evrak kapandı ne demek,birde öğrenmek istediğim şu ulaşım haklarından yararlanmak için ne yapmam gerekiyor,önce kendim bireysel rapor almıştım %100 oranlı sonraki kurum sevkiyle idi.Elimdeki raporlarla vergi dairesine gidip alabiliyormuyum;yoksa malullük sonucunu mu beklemem gerekiyor.

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yüzde 100 oranlı rapor olmaz yanlışınız var

Üye
    movie Avatarı

Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    09:08
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hülya hanım öncelikle geçmiş olsun,ben yüzde (60) sürekli yazan raporumla vergi dairesine gittim,vergi indirimine başvurdum sonucun üç ay sonra çalıştıgım iş yerime üst yazı ile bildirilecegini söylediler,yaklaşık 1 ay geride kaldı.vergi dairesinden çıktım,AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIGI na gittim özürlü kimlik kartı aldım,daha sonra kayseri de ikamet ettigim için kart 38 binasına gittim ve ulaşım için serbest paso talep ettim,evraklar fotograf kimlik yanımda hazır oldugu için ugraştırmadılar ve 5 dakika da kartı basıp verdiler,5 tl gibi kart parası verdim sadece.yukarıda belittiğim AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIGI ndan aldıgım özürlü kimlik kartını türkiye genelinde, otobüs tren uçak vapur vs belli oranlarda indirimli oldugunu,ama pasonun sadece bulundugun ilde kullanılabilecegini söylediler, 15 gündür paso kullanıyorum,çok rahat oluyor ulaşımda inşallah sizde bu dediğim yollarla imkanlardan faydalanırsınız.

Üye
    hülya kozalan Avatarı

Gerçek Adı
    hülya kozalan
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın movie verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

sayın turan yılmaz,rapor derecemi öğrenmek için önce kendim başvurdum kardiyoloji den%100 iş göremez yazılı rapor verildi.Birkaç hafta sonra da bağkur sevkiyle aynı yere aynı doktorlara gittim onun sonucunu görmedim kurumunuza gönderilecek dediler.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

ef 35 ten % 50 oran alırsınız geçmiş olsun

Üye
    hülya kozalan Avatarı

Gerçek Adı
    hülya kozalan
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın turan yılmaz,rapor derecemi öğrenmek için önce kendim başvurdum sadece kardiyoloji den%100 iş göremez (diğer bölümlerdende toplam %24)yazılı rapor verildi.Birkaç hafta sonra da bağkur sevkiyle aynı yere aynı doktorlara gittim onun sonucunu görmedim kurumunuza gönderilecek dediler.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon