Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    umutlu37 Avatarı

Gerçek Adı
    umutlu
    Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba,
    Şu an itibari ile engelli memur olarak Kamu Hastanesinde görev yapmaktayım. Aşağıda bu güne dek ödenmiş prim günleri dahilinde emekli olabilme durumum hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.Şu ana dek net bir bilgi alamadım.Ne zaman? Nereye? müracaat etmem gerekir? Hangi şartlarda emekli olabilirim.Yaşım emeklilik için genç sayılabilir ve kamu görevindeyim.Ama emekli olup bir kişilikte olsa açık iş pozisyonu doğarsa belki zor durumdaki bi arkadaşımız yerleşecektir diye düşünüyorum.Teşekkürler.

1998 yılı 90 gün SSK prim günü (2. Ayı ilk işe başlama)
    2000 yılı 95 gün SSK prim günü
    2002-2010 arası 8 yıl BAĞ-KUR primi
    2011 yılı 194 gün SSK prim günü
    2012 yılı 52 gün SSK prim gün
    08.05.2013 ten bu tarafa EMEKLİ SANDIĞI (16 AY)
    1998-2000 arası 18 ay askerlik hizmeti (henüz borçlanmadım)

1978 doğumluyum.%44 oranında işitme kaybından dolayı engelim mevcut. Zaten Ekpss sonucunda engelli memur olarak atandım.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bu konu çok tartışıldı ve halen tartışıyoruz..
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...mekliligi.html

Üye
    AKARCA Avatarı

Gerçek Adı
    Gürbüz
    Son Giriş
    24.10-2014
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    KIRKLARELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben bu konu ile ilgili SGK bilgi edinme birimine sorduğum soru ve bana gelen cevabı aşağıdaki gibidir.
    Soru:Engelli devlet memurunun emeklilik başvurusunda tekrar rapor alması gerekir mi? (1993 yılında SSK lı olarak çalışmaya başladım.(5500 gün ödenmiş primim var) Daha sonra; 2010 Eylül ayından beri engelli devlet memuru olarak çalışmaktayım (1480 gün ödenmiş primim var memur olarak şu an itibariyle.)Toplamda 7000 gün ödenmiş primim var.(1969 doğumlu ve 46 yaşındayım) Yukarıdaki bilgiler ışığında engelli emekliliğinden yararlanma aşamasında benden tekrar rapor istenecek mi? Yani engelli olarak işe giren devlet memurundan tekrar rapor istenir mi?Bilgi veririseniz sevinirim; Teşekkürler.

Cevap:Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
    Şayet, Özürlü Kontenjanından YARARLANARAK göreve girmiş iseniz, tarafınıza ÖZÜRLÜLÜKTEN dolayı emekli aylığı bağlanabilmesi için, (varsa Sigortalı ve Bağ-Kur’lu hizmetleriniz de dahil olmak üzere) TOPLAM HİZMET SÜRENİZİN en az 15 yıl olması yeterli bulunmaktadır. Ancak son 7 yıllık fiili hizmet sürenizin en az 3 yıl 6 aylık kısmının Devlet Memuru statüsünde geçmiş olması gerekmektedir. Ayrıca, bu durumda olanlardan tekrar rapor istenilmesi sözkonusu olmayıp, özürlü kontenjanından atandığına dair Atama Onayının gönderilmesi yeterlidir.
    Bilgilerinizi rica ederiz.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...mekliligi.html

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gürbüz bey, bilgilendirme için teşekkürler.

Geçmiş döneme ait primler ilk memur olduğunuz tarihten geriye doğru o kadar gün kadar gidin, memuriyete başlama tarihiniz 1 ekim 2008'den önce oluyor. Bu da 5400 primle emekli olabilmenizi sağlıyor.
    Ve evet, sizin durumunuzda yeniden rapor istenmez.
    Ve yine evet, sizin 4c statüsünde emekli olabilmeniz için 1261 gün 4c'li olarak çalışmanız yeterli.