Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    mbaran Avatarı

    Gerçek Adı
    Mehmet
    Üyelik Tarihi
    11.10-2009
    Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    17:52
    Mesaj
    80
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Bülent Bey,
    Ben öğretmenim ve vergi indirimim %44 kabul edilmiş. Sonucun elime ulaşmasını bekliyorum. ilk işe giriş tariim 14.09.2004'tür. Sormak istediğim vergi indirim emeklilikte geçerli olur mu? Raporum süresizdir. Emeklilikte raporum geçerli olur mu? Emeklilik durumum ne olur. Teşekkürler.

  2. #2
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

    Gerçek Adı
    İlker
    Üyelik Tarihi
    02.10-2008
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Mesaj
    7.689
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    657 sayılı DMK ya tabi olanlar vergin indirim hakkı olmadan emekli olabilir. Hocam siz 5510 sayılı kanundan önce engelli kadrosunda göreve başlamış iseniz 14.09.2004+15 : 14.09.2019 tarihinde emekli olmayı hak edersiniz.
    Ama ilk işe başlamada normal statüde başlayıp sonra engelli olmuş iseniz işler değişir.

  3. #3
    Üye
    mbaran Avatarı

    Gerçek Adı
    Mehmet
    Üyelik Tarihi
    11.10-2009
    Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    17:52
    Mesaj
    80
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    İlker Bey,
    Cevabınız için teşekkür ederim. Ancak engelli olarak başlamaktan kastınız nedir açabilir misiniz? Sadece atamam yapıldığında başvuru ekranında engel durumuna "var" diye işaretlemiştim. Başka bir bilgim yok.
    Konu mbaran tarafından değiştirilmiştir (11.10-2014 Saat 22:37 ). Gerekçe: eksik

  4. #4
    Üye
    hacı42 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    17.05-2012
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    Türkiyem
    Mesaj
    261
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    hocam işe girş raporunda yurdun hertarafında görev yaapabilr mi vey engelli statü de görev yapabilri mi yazıyordu.

  5. #5
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.908
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesine göre, ilk kez memur olmadan önce alınmış % 40 ve üzeri raporunu varsa, daha doğrusu, ilk memur olduğunuz tarihten önce % 40 ve üzeri raporunuz olduuğunu bgün ıspatlayabiliyorsanız, 5400 gün hizmet süresi ile erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz.

    Eğer bu mümkün değilse, o zaman tabi olacağınız düzenleme yine geçici 4. maddenin devam fıkrasıdır:


    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,
    hizmet süresi ile...

  6. #6
    Üye
    mbaran Avatarı

    Gerçek Adı
    Mehmet
    Üyelik Tarihi
    11.10-2009
    Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    17:52
    Mesaj
    80
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bülent Bey,
    Ankara'ya komisyona çağırıldım. Raporumu gönderdim. O zaman raporumda ortopedik engelli olduğum yazılıydı. Yüzdelik yoktu.

  7. #7
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.908
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bu çok tereddütlü bir durum. Yasa açıkça raporda oran arıyor. Ama sakatlığınız doğuştansa, bunun üzerinden konu zorlanabilir. "Bugün % 40 alıyorum, sakatlığım doüuştan, % 40 da doğuştan" denebilir...

  8. #8
    Üye
    mbaran Avatarı

    Gerçek Adı
    Mehmet
    Üyelik Tarihi
    11.10-2009
    Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    17:52
    Mesaj
    80
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Sakatlığım çocuk felci polio sekeli

  9. #9
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.908
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Evet işte, bu mantıkla başvurup şansınızı zorlayın.

  10. #10
    Üye
    mbaran Avatarı

    Gerçek Adı
    Mehmet
    Üyelik Tarihi
    11.10-2009
    Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    17:52
    Mesaj
    80
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Çok teşekkürler Bülent Bey, iyi ki varsınız.

  11. #11
    Üye
    mbaran Avatarı

    Gerçek Adı
    Mehmet
    Üyelik Tarihi
    11.10-2009
    Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    17:52
    Mesaj
    80
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Kısmet Hanım Merhaba,
    Bu konuyu ben de merak ettim. Vergi indirimi ile emeklilik talebinde bulunulduğu zaman tekrar muayene olmak gerekiyor mu? Örneğin emekli sandığına bağlı çalışıyorum. 3. Dereceden vergi indiriminden yararlanıyorum. Sakatlığım polio ve sürekli tekrar muayene gerektirir mi? Teşekkürler.

  12. #12
    Editör
    KKELEBEKK Avatarı

    Gerçek Adı
    Kısmet
    Üyelik Tarihi
    23.10-2010
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Mesaj
    22.066
    Alınan Beğeniler
    193
    Verilen Beğeniler
    82

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    mbaran, emeklilikte vergi indirimiyle alakanız yok memur olduğunuz için,
    yukarıdaki yazanlara göre kurum sakatlığının doğuştan olduğu için ikna olursa yeniden rapor almazsın.
    ama kabul etmezse bu durumda emekli olurken kurum sevkiyle yeniden rapor almanız şart olur.

  13. #13
    Üye
    mbaran Avatarı

    Gerçek Adı
    Mehmet
    Üyelik Tarihi
    11.10-2009
    Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    17:52
    Mesaj
    80
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Arkadaşlar ben Meb te öğretmen olarak çalışıyorum. Bilgi edilmeden başvurdum. Atama yapılırken engelli kadrosundan değil de normal kadrodan atanmışım. 14.09.2004 te göreve başladım. % 44 raporunu yeni aldım. Erken emeklilik şartlarım nedir. Şimdiden teşekkürler.

  14. #14
    Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

    Üyelik Tarihi
    01.05-2014
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Mesaj
    3.512
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    sayılı yasanın geçici 4. maddesine göre, ilk kez memur olmadan önce alınmış % 40 ve üzeri raporunu varsa, daha doğrusu, ilk memur olduğunuz tarihten önce % 40 ve üzeri raporunuz olduuğunu bgün ıspatlayabiliyorsanız, 5400 gün hizmet süresi ile erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz.

    Eğer bu mümkün değilse, o zaman tabi olacağınız düzenleme yine geçici 4. maddenin devam fıkrasıdır:

    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,
    hizmet süresi ile...
    bülent bey yukarda açıklamış size

  15. #15
    Üye
    erdincince Avatarı

    Üyelik Tarihi
    18.09-2013
    Son Giriş
    14.12-2014
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın Mbaran hocam,sizde benim gibisiniz...bende işe normal öğretmen atandım fakat sonradan kalp ve böbrek rahatsızlığından dolayı yüzde 43 rapor aldım geçen yıl..işe giriş tarihinizden 18 yıl sonra emekli olmayı hakediyorsunuz yani 2022 de..ben 97 de başladığım için 2015 kasımda..
    emekliliği hakettiğiniz tarihde eğer engellilik yönetmeliğini değiştirmezlerse elinizdeki raporla emekli olursunuz..eğer yönetmelik değişirse o zamanki şartlara göre hastaneye gönderilip değerlendirilirsiniz.




Sayfa 1 / 2 12 SonSon