Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ilk önce böyle bir böyle bir site icin emegi gecen herkese cok tessekür ederim,ben kendim almanyada yasiyorum benimde sizlere bir sorum var burda her ne kadar daha cok Türkiye emeklilik konusu islensede benim sorumda Türkiyede malülen emeklilk konusu ilk önce benim durumuma biraz aciklik getireyim belki yardimci olan olur ben almanyada 7.1.88 yillinda sigorttali olarak ise basladim ve 2002 yillina kadar calistim bu tarihten sonra burdan kalp ve kast rahatsizligindan dolayi malülen emekli oldum ve 2011 yillinda kalpnakli oldum nakil olandan sonra Türkiyede sskli olarak hafif bir iste 10 calistim ve 2013 yillinda 4bli olarak 3000 is günü borclandim ve 3000 is günün karsiligi olan parayi yatirdim gecen sene 9.ayda cikan yeni malülen emeklik genelgesinde kalp nakli olanlara kosulsuz malülük verilecek diye okudum ve bende bu sene 7.ayda malülen emeklik icin saglik kurulusuna sevk talebinde bulundum sitenizde Türkiyede malülen emeklilik masi konusunda biraz arastirma yaptim 600-700 TL arasi bir mas alinirmis bu bana biraz az geldi benim zaten 600 is günü daha yatirmam gerekiyor 3600 is gününü doldurmaya bu sartlarda 3 sene daha bekleyip ve toplam 2375 daha yatirip 50 yasinda normal emeklik daha mantikli geliyor cünkü normal emeklilk masi %50 daha fazla yeni cikan torba yasasina göre biz yurtdisinda ise baslangicimiz Türkiyede sigortta baslangic sayiliyor buna göre toplam 5375 is günü ödeyerek 50 yasinda emekli olma imkanim var suan 47 yasindayim bu yazmis oldugum bilgiler sayesinde bana ne tavsiyede bulunursunuz birde malülen emeklilik icin saglik kurulusuna sevk talebimi geri alabilirmiyim yani iptal edebilirmiyim bunu yapmak icin ne yapmam lazim kusura bakmayin biraz uzun oldu biraz fazla bilgi vemek istedim belki böyle daha iyi anlasilir.

kusura bakmayin baskli biraz yanlis oldu söyle olacakti Almanyada ikamet edip Türkiyede malülen emeklilik.

Saygilar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

İster malulen ister yaşlılıktan emekli olun emekli maaşınız aynı olur. Ayrıca 600 iş günü ssk primi ödemek emekli maaşınızı arttırmaz özellikle asgari ücret üzerinden ödeyecekseniz düşüş bile olur..
    Size önerimiz hemen malulen emekli olmanızdan yana olacaktır.
    Ayrıca malulen emeklilik için 1800 gün yeterlidir.
    3000-1800 : 1200 fazla prim ödemişsiniz bence müracaat edip 1000 gün prim ödemesi fazla yapmışım tarafıma geri iade edilmesini istiyorum diye bir dilekçe verin ve paranızı geri alın derim.

Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

officer;

vermis oldugunuz bilgiler icin cok sagollun malülen emeklikle ilgili biraz arastima yapmistim kafam karisti su 1800 is günü ve 10 sene sigortali olma sartini fazla anlayamadim ben 7.1.88 sigortali olarak calismaya basladim ve 2002 yillina kadar calistim ve Türkiyede 4b li olarak 3000 is günü borclandim sorum su bu sartlarda bana 1800 is günü yeterlimi ve malülen veya normal sskli emekli ne kadar mas alirim örnegin hastaneden malülen emekli olabilir diye rapor alsam emekli olmadan bundan vaz gecip ödemis oldugum 3000 geri alabilirmiyim cünkü fazla ödemis oldugum 1200 is gününü geri alma imkanim yok hepsini geri alip yeniden borclanma imkanim var o zaman eger bana 1800 is günü yeterse rapor aldiktan sonra parayi alip yeniden borclanma yapmayi düsünüyorum.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Paranızı geri alın hepsini sonra Türkiye de bir iş yerinde ssk lı olun ve o süre zarfında ssk ya yurt dışı borçlanması yapın. Siz bağ-kur kapsamında ödeme yapmışsınız bağkurdan emekli olmak çok zor ve emekli maaşı da çok düşük
    ssk dan malulen emekli olur iseniz maaşınız biraz daha yüksek olur.
    Maaş için ise bagkurdan emekli olur iseniz 600-700 ama ssk dan emekli olur iseniz 800-1000 arası alırsınız.
    Bu arada borçlanma yaparken 1800 gün üzerinden ödeme yapın ve ödeme primlerini yüksekten ödeyin..

Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok sagollun sizinde kafanisiz agritiyorum kusura bakmayin yanlis bir islem yapmak istemiyorum malum bizim burda Almanyada saglikli bilgi alma imkanimiz cok az gecenlerde Berlin sgk ateseligini aradim bana memur sanki karsisinda af edersiniz cahil birisi varmis gibi konusuyor adami devlet Avrupanin baskentine ataselik memuru olarak atamis ama karsindaki ile nasil konusacagini bilmiyor ben adama anlatiyorum gecen sene 9.ayda yeni malül emeklilikle ilgili genelge cikti adam bana söylüyor siz bu haberleri nerden aliyorsunuz diyor galiba kendi sgk internet sayfasina bakmiyor bana diyor siz emekli olamasiniz.Ben simdi hastaneye sevk talebinde bunda 2.ay önce bulunmustum parami almadan hastanede muane olsam ve ondan sonra dilekce versem ben vaz gectim diye ve parami alsam daha sonra yeniden borclanmada bulunsam eger rapor emekli olmama elverisli cikarsa yeniden borclandiktan sonra bu raporu kullana bilirmiyim birde ben bundan 3 sene önce kalp nakli oldum gecen sene cikan genelgeye göre kalpnakli olanlara kosulsuz malülük verilecek diye yaziyor ve gecen sene 8.ayda Türkiyde 10 gün SSK calistim bu benim malül emekli olmami etkilermi tekrar kusura bakmayin.Saygilar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Muayene olur iseniz hastane direk raporu sgk ya yollar ve malulen emeklilik süreci başlar. Bence muayene olmadan ssk ya dilekçe yazın paranızı geri alın sonra yukarda da dediğim gibi Türkiye de ssk lı çalışan olun ve bu 10 gün süre zarfında ssk ya yurt dışı borçlanması yapın.

Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk önce gecmis olan kurban bayraminiz mübarek olsun vermis oldugunuz bilgiler beni cok aydinlati benim zaten Türkiyede sskli olarak 10 gün calismistim gecen sene yanliz kalpnakli olandan sonra calismistim.Vermis oldugunuz bilgiler sayesinde borclanmadan vaz gecip 1800 is günü borclanmayi düsünüyorum böylelikle yaklasik 8000TL zarardan kurtulmus oluyorum cok sagolun.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bende sizin geçmiş olan kurban bayramınız mübarek olsun diliyorum..
    Ama dikkat etmeniz gereken bir nokta tekrar borçlanma yapar iken ssk lı çalışan olduğunuz da yani ssk lı bir işe girdiğinizde işe giriş bildirgesi ile sgk ya yurt dışı borçlanması yapmak için müracaat edin.
    Çalışmaya başlamadan borçlanma yapar iseniz ödediğiniz para bağ-kur kapsamında değerlendirilir.

Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok sagollun vermis oldugunuz bilgileri aynen uygulayacagim insallah emekli olursam size gelismeleri yazarim belki baskasida yararlanir.Allah sizden razi olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bence fazla primleri geri almayın. Emekli maaşınızın düşmesine neden olur.

Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malülen emekli olmak icin hastaneye sevk talebinde bulunmustum 7.ayda bugün SGK den cevap geldi ve Ankara Numune Egitim ve Arastirma Hastanesine sevk etmisler ama gelen belgede herhangi bir tarih belirtilmemis ne zaman gitmem gerekiyor diye ne yapmam gerekiyor birde elimdeki saglik raporlarini önceden hastaneye ulastirmam gerekiyormu gelen evkrata aynen söyle yaziyor.

.TC
    SOSYAL GUVENLIK KURUMU BAŞKANLIGI
    Ankara Sosyal Guvenlik İl 1,1udurlugu
    Sincan Scsyal Güvenlik Merkezi
    Sayı .72924067l 3-21373
    Konu : Maluliyet Tesbiti.
    ANKARA NUMUNE pĞirİıı,t VE ARAŞTIRMA
    HA S T ANE s i n aşuErİnzıı-iĞi, ıvE
    ANKARA
    Bağ-No ve T.C. kimlik numaralı
    |6.07.2014 tarihli dilekçesinde çalışamayacak durumda malı"ıl olduğunu iddia etmektedir.
    ( ) Sürekli iş göreııez durı_ıma girdiğini,
    (x) Çaiışma gücünün veya iş kazası veya meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma
    gücünü en azne oraııcia ka.ybettiğiııi,
    ( ) Sigortalı olarak ilk defa çalışınaya başladığı tarihteır önce çalışma gücünü kaybettiğini,
    ( ) Erken yaşlandığını,
    ( ) (Kadın sigortalılar için) Başka bi.inin sürekli bakımına muhtaç derecede malul çocuğu
    bulunduğunu,
    iddia etmektedir.
    Söz konusu iddianın tespit edilebilmesi için 55l0 sayılı Kanunun 95 inci maddesi gereğince
    sağhk kurulu raporunun düzenl eııınesi gerekmektedi r.
    MEDuLA sisteminden nrovizyon alrnamıvorsa muavene masrafları sigortalı
    tarafindan karşılanacaktı r.
    . Bilgi edinilmesini, Çalışma Gücü ve Meslekte Kazanma
    Işlemleri Yönetmeliği Esaslarına göre sağlık kurulu
    Müdürlüğümüze gönderil ırıesini arz ederiz.
    Gücü Kaybı Oranı Tespit
    raporunun düzenlenerek
    Konu ar5228 tarafından değiştirilmiştir (04.11-2014 Saat 21:22 ).

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Bence fazla primleri geri almayın. Emekli maaşınızın düşmesine neden olur.
    Abi ben hepsini geri alsın sonra yetecek kadar prim ödemesi yapsın ve tavana yakın ödeme yapsın diye demiştim.

Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende iptal etmeyi düsündüm ama Türkiyede hersey cok uzun sürdügü icin vaz gectim hastane sevk talabinde bulumustum simdi cevap geldi ama herhangi bir tarih belirtilmemis ne zaman hastaneye gitmem gerektigi icin bu isler nasil oluyor bilen bilgi verirse cok memnun kalirim.

Üye
    parsanpetrol Avatarı

Gerçek Adı
    Akgün Bilgin
    Son Giriş
    30.04-2016
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiyeden engelli emeklisi oldum. Köln'de oturuyorum. Beni arayabilirsiniz.. +49+ 176 934 09 934

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevkten sonra ne zaman hastaneye gidilmesi gerektiğine dair bir kısıtlama yok. Ama birkaç ayı da geçirmemeye bakın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon