Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ilk önce herkese vermis oldugu bilgiler icin tessekür ederim.Kendim almanyada yasadigim icin Türkiyeye gittim Malülen emeklilik icin hastahane sevk yazisi gelmisti Ankara numune hastanesine ve 17.11 tarihinde gittim muane oldum ve herhangi birsey söylemediler kendileri SGK raporu göndereceklermis ve evrak takip den bugün baktim söyle yaziyor

1 24.11.2014 ANKARA SGİM SİNCAN SGM KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ & İADE KABUL EDİLDİ
    2 24.11.2014 ANKARA SGİM SİNCAN SGM YAŞLILIK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    3 24.11.2014 ANKARA SGİM SİNCAN SGM YAŞLILIK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI

ve birde böyle yaziyor

1 27.11.2014 ANKARA SGİM SİNCAN SGM GELEN/GİDEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 27.11.2014 ANKARA SGİM SİNCAN SGM GELEN/GİDEN EVRAK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    3 27.11.2014 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ(DAĞITIMLI)
    4 27.11.2014 ŞAHIS TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ(DAĞITIMLI)
    5 EVRAK KAPANDI..

bu ne anlama geliyor

malülen emeklik sonucunu takip edebilecegim bir sayfa varni acaba.

Saygilar

Saygilar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bir anlam çıkmıyor bunlardan maalesef

www.turkiye.gov.tr ve SGK E-Hizmetler
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben kendim yurtdisinda almanyada yasiyorum malülen emeklilik icin bas vurdum ve 17.11.14 tarihinde Ankara numune hastahanesinde muane oldum hastalik nedeni kalb nakli ve hastahanede benden hic bir rapor alinmadi elimde olan raporlara baktilar ve yeterli dediler daha sonra aradan 2 ay gecenden sonra hastaligin baslangicindan bu zamana kadar tedavi olduguma dair ve nakil olduguma raporlari istediler bende elimden geldigi kadar toplayip gönderdim ama bu zamana kadar bir sonuc cikmadi evrak takipden baktigimda birsey dikkatimi cekti en son yapilan islemde TAHSİS NO yazan yerin karsisinda 10 haneli numara var daha önceki islemlerde TAHSİS NO yazan yerin karsisi bos benim sorum söyle acaba benim emekliligim onaylanmis olabilirmi bana herhangi bir yazi gelmedi.

Saygilar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Tahsis numarası verilmiş ise emekli olmuşsunuz demektir. Hayırlı olsun E-devletten bakabilirsiniz emekli maaşı bilgilerine.

Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Insallah emekli olmusturum bu konuyla ugrasmaktan biktim Allah sizlere kolaylik versin devlet kapilarinda kardes bu E-Devlet sayfasindan nasil bakilabiliyor ben baktim sadece normal emekli maslarina bakiliyor malülen emeklilik nasil bakiliyor.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

ayrı gayrı yok emekli bilgileriniz orada görünür. Tarafınızada yazılı olarak bildirilir

Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dün malülen emeklilik sonucu geldi ve 10 yil sigortalilik yok diye hakkimda islem yapilamazmis bana gelen yaziyi aynen kopya yapiyorum ben bu yazidan anladigim kadari ile emeklilik hakki kazanmissim ama 10 yil sigortaliligim yok diye emeklilik baglanmiyor ilk önce kisaca benim durumumdan biraz bash edeyim kendim almanyada yasiyorum ve benim burda sigorta baslangicim 07.01.1988 tarihinde ve 01.08.2003 tarihinde burdan malülen emekli oldum 7.ay 2013 yillinda yurtdisi borclanmasi yaptim ve 05.11.2013 tarihinde gelen borc cetveline karsi 3000 is günü karsiligi olan parayi ödedim bu arada Türkiyede augustos 2013 yillinda 11 gün sskli calistim ondan sonra Türkiyede malülen emeklilik icin bas vurdum i Ankarada hastahanede muane oldum bana gelen yazi söyle

I|gi:21 07.2014 tarih ve I0.660.549 sayılı dilekçeniz..
    İlgiae kayıtlı dilekçenize istinaden SKR ve ekleri 5510 Sayılı kanunun.ulrl ,ay,l*u
    başlıklı 25 inci maddesi ile 2013 Maluliyet Tespiti işlemleri Yönetmenliği çerçevesinde
    incelenmiş, !
    Buna göre;
    |9.I|.2014 tarih ve |3536 sayılı Ankara Numune Eğitim Ve Araştırma Hastanesince
    Düzenlenen Sağlık Kurulu Raporuna göre, Söz Konusu Yönetmenliğe ekli hastalık listesinin K-9
    hükmü gereğince;
    1-Çalışma Gücünün enazo/o 6' ını Kaybettiğine,
    2-Y ardıma muhtaç durumda olmadrğına,
    3-Kontrol muayenesi gerekmediğine karar verilmiş isede;
    10 yıllık sigortalılık süreniz bulunmadığından hakkınızıja işlem başlatılamamıstir

benim sorularim söyle
    -yukarida yazdigim bilgilerlere göre 10 sene sigortalik zamani doldurmus olmuyormuyorum yanlis bilmiyorsam 1800 gün yeterli malülen emeklilik icin.
    -gecen sene cikan torba kanununa göre yurtdisinda sigorta baslangici Türkiyede baslangic sayiliyor buna göre yanlis hesap etmemissem yaklasik 15 sene sigortam olmus oluyor acaba bunu neden göz önüne almiyorlar.
    -Benim yeterli sigorta günüm yok neden beni hastahaneye sevk ediyorlar.
    -Yurtdisinda yasayanlar Bagkura tabi oluyor acaba bu nedenlemi emekli yapmadilar

bu yazdigim bilgiler cercevesinde ne yapmami önerirsiniz benim suan Türkiyeye gelme imkanim yok bu konu acaba dilekce ile olurmu dava acsam seneleri alir 2 sene sonra zaten normal emekli hakkim doluyor normal emekli icin yaklasik 2400 daha ödemem gerekiyor zaten malülen emeklilik hakkini kazanmissim ne yapmam gerekiyor bu hakki kulanabileyim.

Saygilar
    Konu ar5228 tarafından değiştirilmiştir (02.05-2015 Saat 00:38 ).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

@ar5228

İlk sigorta başlangıcınızdan bu yana 10 yıllı sürenin geçmesi ve bu arada en az 1800 gün prim yatırılmış olması lazım. "gecen sene cikan torba kanununa göre yurtdisinda sigorta baslangici Türkiyede baslangic sayiliyor" ifadenize göre tüm şartları tamamlamış görünüyorsanız. Red kararına karşı itiraz edin bence...

Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vermis oldugunuz bilgiler icin tesekkür ederim.Dilekce ile itiraz etsem olurmu benim suan Türkiyeye gelme imkanim yok.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Olur olur @ar5228

Hatta, mümkünse, bir tanıdığınız aracılığıyla elden itiraz dilekçesi verdirin bence. Daha hızlı ilerler süreç

Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gecen hafta itiraz dilekcemi bir avukat araciligi ile verdim cevap geldigi zaman buraya yazarim.

Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abi itiraz dilekcemi vereli 3 aydan fazla oldu ama halen cevap gelmedi
    bu konuda nereye bas vurabilirim bilgi almak icin Ankara sincan SGK telefonla ulasmak mümkün deyil acaba bu is ne kadar süre bilir.

Bir de birsey daha sormak istiyorum gecenlerde itiraz dilekcesini veren avukatla görüstüm bana daha önce itiraz edelim dedi simdi direk bana demezmi dava acalim bu avukata güvenim kalmadi ilk önce hata yapmislar emekli olursun ve sonra dava acalim bu nasil bir anlayis kendisinede söyledim Türkiyede dava en az 3 sene sürer benim normal emeklilik yasim zaten 50 surda 2 sene sonra zaten emekli oluyorum avukatta para ödemektense 3000 günüm var 10 seneyi doldurmak icin gereken 600 günü yurtdisi borclanirim ve istemis olduklari 10 seneyi doldurmus olurum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

@ar5228

BİMER'e yazıp evrağın durumunu öğrenmeye çalışın bence. Dediğiniz gibi, dava gereksiz bir eziyet olur size...

Üye
    ar5228 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

abi ilk önce Allah sizden razi olsun sizin sayenizde 4 ayda cevap alamadigim dilekceme bugün cevap geldi sizin bana söylediginiz gibi yaptim BİMER'e yazdim 10 gün sonra bugün cavap geldi ve gelen yazidan anladigim kadari ile itiraz dilekcemi kabül etmisler gelen cevap yazisinda söyle yaziyor.

sgk.29.09.2014 tarih ve 2014/27 sayılı genelgeye istinaden a.a'a malüliyet aylığı bağlanması için şahsın bizzat merkez müdürlüğümüze gelip tahsis talep taahhüt belgesi doldurması gerekmektedir.

bu nasil bir is 4ay cevap vermiyorlar ama sikayet ettinmi hemen cevap veriyorlar kusura bakmayin böyle sacma soru sorduguma cünkü böyle sacma isleyis olurmu ben kendim Almanyada yasadidigim icin böyle seyle cok tuaf geliyor benim simdi en az 4 ay mas kayipbim var siz olmasaydiniz kimbilir ne zaman cevap vereceklerdi simdi ben bizzat kendim gidip bu belgeyi doldurmammi gerekiyor yoksa vekalet verdigim avukat bu islemi benim icin yapabilirmi ben bu belgeyi internetten indirdim benim icin belgeyi doldururken nelere dikkat etmem gerekiyor birde mas bu belgeyi verdigim zamanmi basliyor.

Saygilar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ar5228

Maalesef bizim ülkemizde bürokrasi böyle lanet bişey.

Başvurunuzu şahsen yapmanıza gerek yok diye biliyorum. Bence cevap yazan memur bilmeden şahsen başvuru şartı koşmuş (ya da gıcıklığına). Avukatınızla ya da soyadınızın tuttuğu bir kişi aracılığıyla başvurunuz kabul edilecektir.
    Benim emeklilik başvurumu kardeşim yapmıştı...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon