Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkez öyle sanıyor vergi indirimim var istemezler diyorlar yada başbakanlık kartım var dokunamazlar diyorlar arkadaşlar dalgamı geçiyorsunuz başbakanlık kartının bir görevi vardır vergi indirimin de bir görevi vardır o görev dışında bunları araya katamazsınız. bu kart tc kimlik kartı değilki her muaneyede her sosyal haklarında başvuru yaptığınızda araya sokuyorsunuz. belli bir tarih var o tarihten sonrası rapor yenilemek zorundasınız. hatta yenilendiğinizde %40 ın altında olursanız emeklilği unutun....

Üye
    mka41 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçekten kötü bir uygulama çünkü bi engelimiz var ki o raporu aldık, emeklilik zamanımız gelince durumumuz eskisinden daha mı iyi olucak sanki bir daha rapor istiyorlar. yazıkları olsunnn

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

olabilir kardeşim. sen ben devlet bilemezki bunu. bunu sadece Allah c.c. bilir. belki düzelirsin belki iyi olursun. yada Allah c.c. korusun belki daha kötü olursun. herşey olabilir devlette zaten bu imkanın üstünde durarak böyle bir uygulama yapıyor. ki artık engelli raporu alımında doktorlar ilk etapta sürekli rapor vermiyor. 1 yıl 2 yıl 3 yıl süre içersinde geçici rapor veriyor ve bu gecici rapor ile en genc üçüncü muayenede süreklilik raporu alabiliyorsun. ilk etapta artık süreklide vermiyorlar. kayserideki o vahşet doktorlar yakınlarına verdikleri sahte %90 raporlar ( yakınları sağlıklı olduğu halde engelli raporu verdiler) oldan sonra zaten denetim sıkıştırıldı. doktorlar tırstı artık öyle kafalarına göre veremiyorlar rapor...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

mka41,
    Askerlik yaptın mı diye sordum velev ki askerlik yapmış olsaydın askerlik borçlanması yaparak ilk işe giriş tarihini geri çekerdin ve önceki kanuna tabi olurdun. 5510 sayılı kanun yeniden rapor alacaksın diyor yapacak bir şey yok..

Üye
    PANEL76 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    Obur dunya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Dogrumu anladim sigorta baslangici 2008 oncesi olanlarden tekrar rapor istemezler benim mesela 1995 sskdan emekli olabilir yazisi aldim benden tekrarda rapor istemezermi

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır askerlikle şöyle alakası var askerliğin 1 ekim 2008 den önce olsaydı ve yapsaydın ki yapmamışsın bu sıkıntıyı yaşamazdın ,
    sigorta girişim zaten 18 yaşımda yapıldı diyorsun 23 yaşında olduğuna göre 91 doğumlusun +18 yaşında sigortan başlamış olsa desek girişin yine 2009 olur zannedersem bu kanun tam sizleri kapsayan bi kanun hiçbir türlü olmazmış senin işin kardeşim mecbur heyete girecen ama korkma gerçekten rapor oranın yüksek bile çıkabiliyor o kurulda ama olumsuz yorumlarda bi dünya var tabi herşey nasip olacağın önüne alem'i cihan geçse olacak yine olur.

Üye
    mka41 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bahtsız bedevi gibiyim

bu kanun beni kapsamayabilirdi şu şekilde, sigorta girişim 17 yaşında olup 18 yaşından sonra çalışma süresi hesaplanırdı ve bende böylelikle tekrar muayene olmayıp vergi indirimimden erken emeklilikten faydalanabilirdim zamanı gelince.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12