Sayfa 5 / 26 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 378 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    cavusae;

ben malulen emeklilikten söz ediyorum ondan da istemezler dimi yeni rapor??

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Mehmetyilmaz;

Hemen raporun fotokopisine bakıp sana söylüyorum.
    Ben raporumu 13.11.2006 da aldım.
    Teşhis= Bilateral çok ileri derecede sensorinöral işitme kaybı
    Özür oranı= %50
    Ağır Özürlü= Evet
    Sürekli= Evet
    Çalıştırılamayacağı iş alanları= İşitme ile ilgili alanlar

Üye
    cavusae Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    kahramanistanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

onu bılemem ama sgk sefk edebılır

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

saol bulnes

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulnes;

Bulnes dikkat edilecek bir nokta var, emeklilik müracatı yapabilmen için işten ayrılış belgesi isteyecekler, o belgeyi almak için işten ayrılmış olman gerekiyor, işten kıdem tazminatını alman için ise sgk'dan emekli olabilir belgeyi alman gerekiyor.
    anlayacan çalışıyorsan ilk baştan gün toplama yapman gerekiyor, hepsi bir birine bağlı, iki ay önce çorlu kipa'da çalışan bir arkadaş senin dediğin hataya düştü ve halen emekliye ayrılamıyor, tazminatı alabilmek için emekli olur belgesini bekliyor.
    gerçi en kötü ihtimal bir iki ay fazladan çalışırsın

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

S&S;

Evet sizin dediğinizde doğru.Ama şimdi genel olarak olayı toparlamak adına özetleyelim de anlaşalım.

Emekliliğini hak ettiğimiz zamana kadar SGK'ya gidip dilekçemizi veremiyoruz.Emekliliğimizi hakettikten sonra dilekçemizi veriyoruz ondan sonra şartlar uygun bulunur ise SGK bize "emekli olabilir" yazısını veriyor.
    Bizde bu "emekli olabilir" yazısı ile işyerine bildirip tazminatlarımı alırken "ayrılış belgesini" alıyorum.Ve bu "ayrılış belgesi"ni SGK'ya başvurup emeklilik işlemlerimin başlatılması için girişimde bulunmuş oluyorum.
    Şimdi bu şekliyle doğru mudur?
    Emekli olanlar tam ve net olarak aşama aşama anlatabilirse çok iyi olacak.

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bulnes üzgünüm emekliliği haketmeden işten ayrılıp emekli belgesini ileri tarihli verebiliyorlarmı bilgim yok, ama sitede bilgisi olan arkadaşlar vardır veya beklersen haftaya ben sgk'ya gidecem o zaman sorarım, senin için .
    Senin dediğin de mantıklı 03.ekim'de sgk'ya gidip o gün toplama yaparsın , nasıl olsa senin günlerin hepsi istanbul ve sadece 4a , ve dediğim gibi en kötü ihtimal bir-iki ay daha çalışırsın.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

S&S;

Sana zahmet olacak ama iyi olur.
    Ya emeklilik için değilde 1-2 ay daha burada çalışmak bana dokunuyor

Üye
    cavusae Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kahramanistanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bısey farketmıyor bulnes ben yedı ay fazladan calısdım gun veya kazanc bızımgıbı olan arkaasım 3750 40 kazanc lı 630.tl alıyor ben ondan 7 ay sonra dılekce verdım 4560 gun 71mılyon kazancla bana baglanan maas ıse 646 tl kararısenver mart ayındakı zamıda aldı benonu alamadım benıgectı fazlacalısmanın bır yararıyok nekadar erken emeklı olursan senınyararına oturan buga bey ve ılkerby hep bunu dıyor haklılar

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

cavusae;

Yanlış anlaşıldı sanırım eğer yarın emekliliğim dolsa yarın gider dilekçeyi veririm. Ben gün-kazanç olayında fazlalığın o kadar ahım şahım olmadığnı gördüm. Sadece bizim işyerini benim kadar düşünmediklerinden dolayı 1-2 ay daha sabretmek istemiyorum açıkcası. Yoksa emekli maaşı yüksek olsun diye değil. Kendime züğürt tesellisi gibi şirketten 5 ay sonra kurtuluyorsun diyordum da şimdi 7 ay demek işime gelmiyor

Üye
    cavusae Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kahramanistanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulser kardes emeklı olur baska yerde calısırsın bende senıngıbı dusunuyordum bennu işyerınde 16sene calısdım bırazdahakalım ıyı olur dıyordum ama oyledegıl emeklı olursun daha ıyı bıyer bulursun ıs degıslıgı ıyı oluyor hem ek maasın olur sartların daha ıyıolur buna emın ol 1 veya 2 ay kala sgk gıt bak guntammı degılmı tam ogren emeklıol sune emın ol bosa beklıyoruz gun fazla olsun fazla alırız oyledegıl ben emeklı maası 646 tl alıyorum şımdı gırdıgım ısyerınde ıse 1400 anlasırsan gırecegın ısyerının kontajanınıdoldurursun hem destenpırımlecalısırsın oda 150 veya200 tldır gerıkalan sgk parasını sen alırsınben oyle alıyorum karıyer net var oraya gırıp bak orda bezımgıbı ınsan arıyorlar

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Ben zaten çalışmam demiyorum,başka yerde çalışırım.Sonuçta iş bulma yönünden sıkıntım yok. (Allah'ıma şükür)

Şimdi muhasebecimizle görüştüm de emekli olacağın vakit "emekli olacağımdan dolayı" vurgulamalı istifa dilekçeni verirsin diyor.Böylece kıdem tazminatını alabilesin dedi.
    Ondan sonra şirket benim çıkış işlemlerimi yapacak bunu yaparken de SGK'ye ayrılma sebebi olarak "emekli" diye yazacağız dedi.
    Bu bildirimden sonra ben SGK'ya gidip bizzat emeklilik için başvuracakmışım.
    Ondan sonra SGK sorgulayacakmış, pürüz yok ise emekli oluyormuşum.

Arkadaşlar siz ne diyorsunuz?

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulnes ,

-dediğiniz şekilde (..... tarihinde emekli olmam nedeniyle işten ayrılmak istiyorum.gerekli işlemlerin yapılmasını rica ederim.) gibi işyerine hitaben dilekçe
    -son çalışma günü işyerinizden alacağınız hesap fişi ve sigortadan alacağınız tahsis talep dilekçesini doldurup sigortaya başvuru yapın.(vergi indirim belgenizden fotokopi koyabilirsiniz)

Üye
    cavusae Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kahramanistanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sımdı dılekce verme sakın cıkısı alma sen once sgk ya gıdıp tam gununu ogren nazeman doldugunu ogren ogun cıkısı al senı tuzaga dusururler onceden dılekceverılmez verıpde sen sgk akdemez sgkgıdıp gun toplat emeklıolacagıngun ogren yazı al onagore dılekceversakın gungelmeden verme benım arkdas ımada aynısıyapılıldı oyna getırıldı tasmınatını alamadı bu devırde babanadahı guvenmıcendıye lafvardır helede muhassebıcıye osenı dusunmez patronu dusunur tasmınatkagıdını sgkdan alırsın oda emeklılıgın onaylanıncıa ımza verırsen oynagelırsın acelen yoksa gununu bekle ogun gelsın ozaman dılekceverırsın acele etme

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hakandogualp Mesajı Gör
    bulnes ,

-dediğiniz şekilde (..... tarihinde emekli olmam nedeniyle işten ayrılmak istiyorum.gerekli işlemlerin yapılmasını rica ederim.) gibi işyerine hitaben dilekçe
    -son çalışma günü işyerinizden alacağınız hesap fişi ve sigortadan alacağınız tahsis talep dilekçesini doldurup sigortaya başvuru yapın.(vergi indirim belgenizden fotokopi koyabilirsiniz)
    Şimdi anladım Hakan bey teşekkürler.Demek ki 2-3 ay öncesinden (benim durumumda olanlar için yani toplama ve borçlanma olmayanlar için) başvurmanın pek bir anlamı yok.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cavusae Mesajı Gör
    sımdı dılekce verme sakın cıkısı alma sen once sgk ya gıdıp tam gununu ogren nazeman doldugunu ogren ogun cıkısı al senı tuzaga dusururler onceden dılekceverılmez verıpde sen sgk akdemez sgkgıdıp gun toplat emeklıolacagıngun ogren yazı al onagore dılekceversakın gungelmeden verme benım arkdas ımada aynısıyapılıldı oyna getırıldı tasmınatını alamadı bu devırde babanadahı guvenmıcendıye lafvardır helede muhassebıcıye osenı dusunmez patronu dusunur tasmınatkagıdını sgkdan alırsın oda emeklılıgın onaylanıncıa ımza verırsen oynagelırsın acelen yoksa gununu bekle ogun gelsın ozaman dılekceverırsın acele etme
    Şimdi acele etmiyorum zaten. Benim emeklilik şartlarım 3920 prim ve 17 yıl,
    Şu anda primim 5000 in üzerinde. Ben sadece 17 yıl'ın dolmasını bekliyorum.
    Bu durumda primleri toplatmaya gerek var mı bilmiyorum ama şu anda bile www.turkiye.gov.tr'ye girip primlerime bakabiliyorum. SGK'ya gittiğimde durum farklı olabilir mi?
    17 yılım ise 1 Ekim 2011'de doluyor.Benim düşüncem 20 EKim 2011 gibi tarihlerde emeklilik işlemlerimin başlatılması için işyerine dilekçemi vermek.
    Burada yanlış bir şey var mı?

Sayfa 5 / 26 İlkİlk 12345678915 ... SonSon