Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tremor Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar,kontrol muaynesi genellikle hangi engellere veriliyor,yada böyle bir genelleme varmı,,ben tremor dolayısı ile rapor aldım 3 yıllık,,tremorda düzelme şansım yok aksine aşama kaydeden bir engel,,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Teorisine baksanız işgücü kaybı zaman içerisinde ortadan kalkabilecek kişilere veriliyor. Ama pratikte bunun bir karşılığı yok! Kafalarına göre kontrol şerhi düşüyorlar!

Genellikle işin içine psikiyatrik değerlendiriler giriyorsa kontrol şerhi daha bir kolayca koyuluyor.

Üye
    tremor Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

18,04,2016 bugün kontrol muaynem için raporu aldığım hastanenin sağlık kuruluna başvurdum 10,26,2016 ya gün verdiler,
    vergi indirim raporumda kontrol şerhi yok sadece hastanenin raporunda 3.yıllıktı ve bu yılın 7.ayında doluyor
    10,aya gün verdiklerine göre maaşım kesilirmi kesilirse 10.aydan sonra kontrol muaynesinden sonra geriye dönük ödeme olurmu,
    ,daha erken olma ihtimali için başka bir hastaneden kontrol için ikinci bir sevk alsam olurmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@tremor

Vergi indirim belgesinde ve ona istinaden elde edilen emeklilikte kontrol muayenesi konulmamışsa, raporun süreli olmasının emeklilik açısından hiç bir etkisi yok.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Vergi indirimi sürekli olduğu halde, rapor süreli diye emekli olurken sgk kontrol mü koydu açıklar mısınız?

Üye
    tremor Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

vergi indirim belgesinde herhangibir süre yok sadece sağlık raporunun alt kısmında rapor geçerlilik tarihi 22,07,2016 yazıyor

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@tremor
    Onu anladım da, sizi sgk emekli ederken şu tarihte kontrol muayenen var diyerek süreli emekli mi etti?
    Yoksa siz rapor süreli diye kontrol gerektiğini mi düşünüyorsunuz, açık yazar mısınız?

Üye
    tremor Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

hayır herhangi bir süre vermediler,ben sadece rapor sürem doluyor diye kontrol gerektiğini düşünüyorum,benim anlamadığım raporun süreli olması ve benim süre dolduğunda kontrol muaynesine gitmemem emekli maaşımı durdurmazmı?

sgk emekli ederken şu tarihte kontrol muayenen var * diye herhangi birşey söylemedi ve raporumdada böyle bir ibare yok,,bu bir belgede uyarı olarakmı yazması gerek yada bunu nereden ögrenebilirim

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    @tremor

Vergi indirim belgesinde ve ona istinaden elde edilen emeklilikte kontrol muayenesi konulmamışsa, raporun süreli olmasının emeklilik açısından hiç bir etkisi yok.
    emekliliğe kontrol muaynesi diye bir ibare yada buna benzer bir yazı ne vergi indirim belgemde nede raporumda yok,,sadece raporumun en alt kısmında rapor geçerlilik süresi bu yılın 7.ayı

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@tremor
    Vergi indiriminiz sürekli ise ve sgk da sizi emekli ederken kontrol şerhi koymamışsa emekliliğiniz süreklidir, kontrole falan gitmeyeceksiniz.

Üye
    fatih2000 Avatarı

Gerçek Adı
    fatih kılıç
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam hepinize iyi akşamlar ben 2sene önce emekli oldum 2 sene sonrasına kontrol muaynesi yazıyordu bende gittim muaynemi oldum
    aydı tanıyı yazdılar ilaçla tedavi edilemeyen çalışma olanagı vermeyen kronik şizofreni tanısı konmuştu raporu hastane sgk gönderiyo
    bu ayki maaşımı ögrenmek için e devlete girdim maaş bilgilerine bakmak için maaş durdurulmuş tur yazıyor maaş bilgilerim çıkmıyor
    nedeni nedir açaba bilen varmı maaşıma daha 17 gün var hepinize selamlar

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@fatih2000
    Kontrol süresi geçtii halde raporun kuruma ulaşmadığı durumlarda maaş kesilir. Raporunuz kuruma ulaşıp değerlendirme sonucu olumlu bulunduğunda maaşınız kaldığı yerden devam eder, biriken olursa toplu ödenir.
    Aylığın kesilmesini önlemek için kontrol tarihinden 1,5-2 ay önce başvurup sevk almak gerekmektedir.

Üye
    fatih2000 Avatarı

Gerçek Adı
    fatih kılıç
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

100264533 Tahsis No için 4A Emekli Kaydı Bilgileriniz:

AdYUNUSSoyadKILIÇSicil No2601019662147Tahsis Kodu1100Aylık/Gelir DurumuAylık/Gelir durdurulmuştur.Aylık/Gelir TürüMalüllük Aylığı

hastaneye gideli 1 ay oldu şimdiye kadar hastane göndermemişmidir
    muayne olalı 1 ay oldu aynı raporu verdi

edevlet kaç günde bir bilgileri güncelliyor herhangi birşey olsa sgk evrak ve belge gönderirmi

Üye
    tremor Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

kontrol için sevki enaz 3 ay önceden almak gerekiyor,çünkü rapor sürenizin dolacağı tarihten bir kaç aysonraya bile heyet günü veriyorlar mesela benim 7, ayda dolan raporum için 4.ayda başvurdum 10.ay için heyet günü verdiler,,sgk ya gittim **maaşın kesilir veya kesilmez diye net birşey söyleyemem ama mevzuatta rapor tarihinden en az 3 ay önce başvuru yapmanız durumunda durdurulan aylığınız raporunuz yenilendikten sonra toplu halde ödenir veya raporunuz yenilendiği aya kadar kesinti yapılmayabilir diye bir cevap verdi**birde senin vergi indirim belgen sürelimi ,,oda önemli

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@tremor
    Genel uygulama, vergi indirimi sürekli ise emekliliğin de sürekli olarak onaylanması şeklinde.
    Ancak sgk nın, vergi indirimine rağmen emeklilikte kontrol şerhi koyma yetkisi var ve bu çok ender olarak uygulanıyor.
    Genelde raporda psikolojik, obezite gibi rahatsızlıklar varsa ya da tedaviyle düzelebilen / kısmen düzelebilen gibi ibareler varsa vergi indirimi sürekli olsa da sgk kontrol koyabiliyor.
    O kadar araştırmanıza gerek yoktu, zaten size gelen aylık bağlanma belgesinde emekliliğinizin süreli olduğu belirtiliyor olması lazım.

Üye
    tremor Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp

vergi indirim belgemden dolayı kontrole gerek yok bunu bizzat vergi dairesine gidip sordum,,ama sgk süresi dolan raporumu yeniletmemem durumunda maaşımın kesileceğini söyledi

Sayfa 1 / 2 12 SonSon