Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    r3535 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2014
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar

Malulen emeklilik için başvurmuş İzmir İl Sağlık Müdürlüğünden red cevabı almış,Ankara Yüksek Sağlık kuruna itiraz etmiş ordan da red edildiğini telefonla öğrenmiştim.
    Bu gün ekteki yazı tarafıma ulaştı.Bu yazıya göre bu yıl İzmir Tepecik hastanesinden aldığım rapor ki toplamda bu hastaneden % 160 gibi bir oran aldım, ve hayatını çalışarak kazanamaz şeklinde bir notta vardı. (lenfomadan % 80, çölyaktan % 20, Ms hastalığından % 20, Kolit hastalığından % 20, Barsak yapışıklığından % 20 aldım ve tüm bu hastalıklar birbirini tetikleyen hastalıklardır.)

2274 günüm ve 1998 ilk işe girişim. 2011 yılında tek bir hastalıkla Bozyaka Hastanesine başvurmuş ve ordan bir yazı gelmeden telefonla red edildiğini öğrenmiştim. Ekteki yazıda da göreceğiniz gibi 2014 tepecik hastanesinden aldığım rapor incelenmemiş 2011 yılındaki raporum incelenmiş.
    Şimdi benim ne yapmam gerekiyor ?tepecik hastanesinin raporu İzmir il sağlıkta görülüyor ancak Ankara Yüksek sağlık kurulu 2011 yılındaki raporu incelemiş. Nasıl bir yol izlemeliyim. İtiraz hakkım var mı? varsa itiraz etme hakkım kaç gün geçerli.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.İyi günler dilerim..

K4RnDhr - % 80 raporuma rağmen malulen emekliliğim reddedildi. Nasıl dava açarım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Bu durumda yüksek sağlık kurulu karanına itiraz hakkı yok. Ya 1 yıl kadar beklemeniz, ya da karara karşı dava açmanız lazım.

Bence vakit kaybetmeden davanızı açın.

Üye
    r3535 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlginize teşekkür ederim.Benim size bir sorum olacak..Ankara neden 2014 raporumu incelememiş te 2011yılındakini incelemiş böyle istedikleri raporu inceleme hakları var mı ayrıca ben 2011 yılındakine değil 2014 yılındakine itiraz etmiştim Bağlı bulunduğum sgk yanlış dosyayı göndermiş olabilir mi?Şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    _Songül_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bir de şu varmış, bende yeni öğrendim. Malul raporunua lan bir kişi 6 aydan fazla sgklı bir işte çalışırsa maluliyetinin geçerlilii yokmuş , yeniden maluliyet raporu için müracatta bulunuyormuş. Çok saçma hem yıl dolmasını bekle derler hem de önümüze bir engel daha çıkarıyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Evet, aslında oradan hareketle maddi hata yapıldığını belirtip yüksek sağlık kurlu'nun yeniden incelemesini isteyebilirsiniz.

Dayanak: Maluliyet tespiti işlemleri Genelgesi (2013/34)

7.6. Sosyal Sigorta Yüksek Sağlık Kurulu Kararına İlişkin Maddi Hata
    Sosyal Sigorta Yüksek Sağlık Kurulu kararlarında maddi hata tespit edildiğinde; dosyanın tamamı, düzeltilmesi istenen husus ve gerekçesini belirten yazı ekinde (maddi hata tıbbi mevzuat ile ilgili ise buna ilişkin Kurum sağlık kurulu kararı ile) anılan Kurula iletilmek üzere Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğüne (Maluliyet ve Sağlık Kurulları Daire Başkanlığına) gönderilir.

______

Songül, malulen emeklilikte zatgen önceden alınan raporlar bir anlam ifade etmez. Malulen emekli olmak isteyen kişi bu taleple sigorta müdürlüğüne başvurduğunda hastaneye sevk edilir ve oradan yeni rapor alması istenir.

Üye
    r3535 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Az önce bağlı bulunduğum sgk müdürlüğünden geldim ve müdüre hanımla görüştüm.Neden 2011 yılındaki raporum gönderilmiş dedim.O da bana biz tüm dosyayı yolluyoruz elbette 2014 yılındaki raporunuzda gitmiştir,arkadaşlar bazen kısa yazmak için en son alınan raporu bu yazıda belirtirler dedi.Bende en son aldığım rapor 2014 yılında tepecik hastanesinden aldığım rapordu,ayrıca ben 2011 yılındaki rapor için değil 2014 yılındaki rapor için itiraz ettim dedim.Bana hepsi bir dosya halinde gider mutlaka tepecikte gitmiştir dedi.Benim sorum böyle bir şey olabilir mi?2011 yılındakine itiraz etmeyip 2014 yılındakine itiraz etmiş olmama rağmen tüm raporlarmı Ankaraya gidiyor ve memur kısa kesmek için resmi belgede 2011 yılındaki raporu itiraz etmediğim raporu kullanabilir mi?Teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Vallahi bilemiyorum. Ben olsam bunu fırsat bilip yukarıdaki dayanakla maddi hatanın düzeltilmesi için itiraz ederdim.

Üye
    r3535 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekker ederim

Üye
    KARTAL365 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    16:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde sorunum aynı eşim yumurtalık kanseri idi iyileştiniz diye emekliliği iptal ettiler bizde yüksek sağlık kuruluna gönderdik cevap bekliyoruz red gelirse mahkemeye baş vuracağız siz baş vurdunuzmu bu konuda yanısıl bir yol izlediniz gerekir se tlf görüşe biliriz fikir danışırız en azından biz de nasıl bir yol izleyecegiz

Üye
    tunnis07 Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    07:24
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence yalan değil ben 1110 lira aliyorum 2 yıldır

Üye
    yavuzyildiz79 Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz
    Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @r3535

Son gelismeler nedir arkadaslar konular hep yarim kalıyor sonuc olarak emekli oldunuz mu rica etsem gelismeleri paylasirsaniz ...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12