Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 84 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Tarık Bektaş defterdarlığa ilk vergi muafiyeti başvurundamı kontrol koydular vergi indirim belgende süre kısıtlaması varmı ayrıca rahatsızlığın nedir raporunu inceledin mi peki raporda tedavi ile düzelebilen ifadesi vs. Varmıydı?

@disabled43 Sen neyin peşindesin kardeşim insanların aklını kurcalıyorsun demek ki kendinden şüphen varki böyle söylüyorsun rapordan rapora değişir o eğer raporda birden fazla hastalık çeşidi varsa yada psikiyatrik değerlendirme ve tedaviyle düzelebilir olursa o zaman sgk şüphede kalıp kontrol koyuyor... Doğuştan özürlü olanlar belgelerle kendilerini ispatladıkları takdirde bir emeklilik yolları açık oluyor... Sen sonradan ortaya çıkan psikiyatri göz kulak diye rapor alırsan kontrollü olur tabi... Özürlülükte kontrol hastalıktan hastalığa engellikten engelliliğe kişiden kişiye değişir ezbere konuşma olurmu?

Üye
    Tarık Bektaş Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@disabled43

Sen neyin peşindesin kimle bu kadar rahat konuşuyorsun önce üslubuna dikkat akıllı ol

teşekkür ederim

Üye
    disabled43 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2016
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın @Tarık Bektaş ve @Dost_26

Hiç bir şeyin peşinde değilim. S.G.K' nın hukuksuz uygulamaları konusunda sizleri uyarıyorum. Karar sizin. Elbette zor durumda kalmanızı istemem.
    Kendim çocuk felçliyim.3. derece(%50) vergi indirimi raporu aldım. Hem de SÜREKLİ.2000 yılında.
    Emekli olduktan(2010) 1 yıl sonra S.G.K. kontrol muayenesi istedi. Haliyle Gelir İdaresi Başkanlığı rapor oranını düşürdü ve emekliliğim kesildi. Oranlar değişti artık dediler. İtiraz ettik , SÜREKLİ dedik ama kimin umurunda.
    4 yıldır mahkemelerde uğraşıyorum.
    Ayrıca ,kalp pili takılan arkadaşım emekli oldu, her sene rapor istiyorlar. çocuk felcinden 2.derece engelli(her iki ayağı da sakat) arkadaşım var. Emekli olmadı ama araç aldı. Her sene kontrol muayenesine gönderiyorlar. isterseniz daha sayabilirim.
    Bu şekil de kontrol muayenesi ile emekliliği iptal edilenler var ki ,bu konu da yüksek yargı kararları var. İnsanlar bunları yaşamış ki ve yaşamakta ki mahkemelerde bu konuda dosyalar var.
    Sanki bunlar başka bir ülke de yaşanıyor.

Üye
    denizrüyanaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Rüya Çeşminaz
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara / Turkey
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    27

@OturanBoğa @Ufukalp @KKELEBEKK @BuTcHeR @disabled43 @Tarık Bektaş @Dost_26
    Cumhurbaşkanlığına vergi indirimi ile emeklilik hakkında yazdığım yazının cevabı Cumhurbaşkanlığı sgk ya yönlendirmiş ve bu konu hakkında cevap istemiş işte sgk nın cevabı ayrıca vergi indirimi ile emeklilikte kontrolu sgk deyil maliye bakanlığı koyuyormuş şunuda belirtiyim benim psikiyatrik engelli olduğumu da belirttim j3VQjg - Sürekli vergi indirimi ile emekli olurken yeniden rapor istenir mi?

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

disabled 2000 yılındaki engelli olcütü tablosuna gore değerlendirme yapmaları lazım oyle olmadı mı

Üye
    Tarık Bektaş Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır defterdarlığa ilk başvurumda % 60 bir yıl sonra kontrol idi defterdarlık ömür boyu onaylamıştı ben bu konuyu bilmediğimden yeniden rapor aldım sırasıyla hastane %80-%87 ikisinde hastane bir yıl olarak verdi defterdarllıkta bu şekilde onayladı son raporum %91 ve ömür boyu ancak Ankara dan gelen cevap %87 ve bir sonra kontrol aynı Zaman'da 91 olduğu için ötv muafiyetli araçta aldım.Kanser hastasıyım oranlar Onkoloji, ,% 80 göğüs hastalıkları %40 ortopedi %10 hematoloji%10 ve kardiyoloji %10 şeklinde raporum sürekli süreğen yazıyo

Üye
    YORGUN-DEMOKRAT Avatarı

Gerçek Adı
    DEMOKRAT ÖZKAN
    Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    DEMOKRAT DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Tarık Bektaş Merhaba, Knser hastasıyım oranlar Onkoloji, ,% 80 göğüs hastalıkları %40 ortopedi %10 hematoloji%10 ve kardiyoloji %10 şeklinde raporum sürekli süreğen yazıyo

Quick reply to this message Cevap Yaz Alıntı Yap Alıntı Yap Çoklu-Alıntı Olarak İşaretle ...to the topTepe

BU HASTALIK TANILARI RAPORDA BELİRTİLMİŞMİ YADA İLK VERGİ İNDİRİMİ ÇIKARTIRKEN SAĞLIK KURULU DİPNOT OLARAKMI GEÇMİŞ KAYITLARA?

Birde arkadaşlar bir kaç hastalıkla farklı oranlarda rapor alırken mesela psikiyatri yada şeker gibi bunu dipnot olarakmı geçiyorlar veya heyete girdiğiniz rahatsızlıkların hepsi raporda belirtiliyormu? Yani ben bu dipnot işini çözemedim dipnotta psikiyatri falan varmı diye bunu nasıl anlarız yada öğreniriz... Mesela benim raporda bir tek kalp hastalığı belirtilmiş farklı bir özür tanısı yok psikiyatriden alınıp alınmadığını hatırlamıyorum eğer böyle birşey olunca raporda belirtilirmi yada dipnot dedikleri gizli notlamı belirtiliyor.... Sitede bir arkadaşın yazısı dikkatimi çekmişti bir arkadaşı sürekli vergi indirimi ve raporuna rağmen kontrole çağırmışlar cevap vereen kişide işin içinde psikiyatride varsa kontrole çağırmışlardır veya sağlık kurulu bunu dipnot olarak geçmiştir falan böyle bir durum söz konusumu? AÇIKLARSANIZ MEMNUN KALIRIM.

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

İnsan paranoyaya kapilioyor boyle seyler duyunca bende 2000 yilinda vergi indirimi aldim cocuk felciyim 3ayim kaldi emkliligime evim kira cocugum var esimde poliosekeli emekli olayim tekrar calidayim diyorum kiradan kurtulayim diyorum ona gore plan yapiyorum ama insan ister istemez tereddut ediyor boyle seyler olunca morali bozuluyor 2000 yilinda poliosekeli %40 %50 rahat oran aliyordu simdi zor bende bu yuzden sikinti duyuyorum evet sgk kontrolisteyebilir biliyorum ama engelli olcutu degisti isler degisti sonradan mahkemelerde ugrasmak var kafam allak bullak offf

Üye
    kiyasettin Avatarı

Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: denizrüyanaz Mesajı Gör
    @OturanBoğa @Ufukalp @KKELEBEKK @BuTcHeR @disabled43 @Tarık Bektaş @Dost_26
    Cumhurbaşkanlığına vergi indirimi ile emeklilik hakkında yazdığım yazının cevabı Cumhurbaşkanlığı sgk ya yönlendirmiş ve bu konu hakkında cevap istemiş işte sgk nın cevabı ayrıca vergi indirimi ile emeklilikte kontrolu sgk deyil maliye bakanlığı koyuyormuş şunuda belirtiyim benim psikiyatrik engelli olduğumu da belirttim j3VQjg - Sürekli vergi indirimi ile emekli olurken yeniden rapor istenir mi?
    Cumhurbaskanliktan bu cevap gelmiş fakat olayın aslına baktığınız zaman Sgk kendi mevzuatını oluşturmuş son söz bizimdir bizim her zaman kontrol yetkimiz Her zaman vardır diyor.
    Diğer Tarafdan Maliye geri kalirmi Hastaneden aldığın sürekli raporun bizim için geçerliliği yok,Ver bakalım şu raporu birde bizim tabibler incelesinler ve güzel bir balans ayarı çekelim diyorlar.
    Yani Her kurum kendi içinde kendi mevzuatını uyguluyor.
    Esasinda Genel mevzuattla ile Kurum içi Mevzuat arasında kalınmış bir durum söz konusu
    Sonuçta Gine Eziyeti çeken biz oluyoruz,
    Allah hepimize Sabır güç kuvvet dayanma gücü versin..

Üye
    YORGUN-DEMOKRAT Avatarı

Gerçek Adı
    DEMOKRAT ÖZKAN
    Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DEMOKRAT DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşlerim içimizi bunlarla karartıp şimdiden ümitsizliğe düşmeyelim Allah tan ümit kesilmez ne yapalım kaderimizde ne yazıyorsa odur bizler yinede umudumuzu yitirmeyelim akp iktidar oldu olalı bu mevzuatlar ortaya çıktı mülteciler geldi bu kontrol olayı peydah oldu suriyeliler lüks dairede oturup kaliteli cep telefonu kullanıyorlar peki nereden geliyor bu değirmenin suyu bence engellilerden kestikleri maaşı pislik araplara bağlıyorlar birde onlara konut yapıyorlar bizler devlet için bir hiçiz bunu böyle bilin bırakın engelliye değer kalmayı insanlığa değer kalmamış siz daha neyi tartışıyorsunuz dostlarım ne güzel @OturanBoğa @Ufukalp ve diğer dostlar güzel moral veriyorlardı ve halâ o moralle umutla tutunuyoruz ama kahrolası sgk kurumu haklarımızı haksız yere öldürüyor kısacası gidin mezarda emekli olun diyor bizler hastalığımızdan yada kendimizden şüphe duymuyoruz vede eminiz evet engelliyiz fakat tek kaygımız oranları kasıtlı düşürüp haklarımıza tecavüz edilmesi ne diyelim Kahrolsunlar engellinin haklarını haksız yiyenler kör yanlarından çıksın çoluk çocuklarıda inşallah bizim gibilerin durumlarına düşsünler.

Askıda Üyelik
    Münzevi Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    203
    Verilen Beğeniler
    280
    Blog Mesajları
    5

Biliyorum emeklilik hakkında soru sormam için henüz çok erken. Çünkü daha çok var emekliliğime. Ama tüm yorumları tek tek okumama rağmen emin olmadığım için sorasım geldi. Benim 2008 ekim ayından önce normal ssk girişim var. 2012de engelli statüsünde kamuya atandım. Hep süreli rapor alan ben, 2013te de 3 yıl süreli %42 rapor aldım. Süreli raporumla vergi indirimi aldım. Lakin vergi indirimi süresi hakkında olumlu, olumsuz hiçbir ibare yok. Adamlar kısaca vergi indirimi hakettiğimi yazmışlar. Rapor süresi bitmesine rağmen vergi indirimim devam ediyor. Yani süresiz vergi indirimi verilmiş.

Süreli raporla süresiz vergi indirimi almış olmam ve ilk ssk girişimin ekim 2008 öncesi olması kontrol veya tekrar rapor şartı olmaksızın emekli edilmem mümkün mü? ( 2008 ekimden önce sskya normal girişim var 2012 de kamuda engelli statüsünde çalışıyorum )

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@YORGUN-DEMOKRAT
    Raporlarda oran verilen tüm rahatsızlıklar ilgili branş karşısında yazar, gizli ya da açık dip not diye bir şey yok. Raporda psikiyatrik bir değerlendirme yer almıyorsa oradan oran da yok demektir.
    @Zorsokak
    Kamuda 4A lı işçi olarak çalışıyorsanız raporunuz süreli olsa da sürekli verilen vergi indirimi ile sorunsuzca emekli olmanız gerekiyor.
    Yok 4C li devlet memuru iseniz sizin erken emekliliğinizde zaten vergi indiriminin bir fonksiyonu yoktur. Zamanı geldiğinde verilecek rapora göre işlem yapılacak.

Askıda Üyelik
    Münzevi Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    203
    Verilen Beğeniler
    280
    Blog Mesajları
    5

@Ufukalp cevap için teşekkürler. Memur kadrosundayım. Raporumun süresi dolduğundan tekrar rapor için başvuracağım. Olur da sürekli bir rapor alacak olursam ileride onunla emekli olabilir miyim? Malum baltazar formülü mü nedir onu değiştirebiliyorlar. Ve buna bağlı olarak rapor almak güçleşebiliyor. Bu açıdan sordum. İşitme engelliyim ve rahatsızlığım kronik. Hatta değil iyileşme sürekli ilerliyor. Buna rağmen kurtulamadım süreli raporlardan

Üye
    PANEL76 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    Obur dunya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

@Zorsokak

kardesim sana isitme engelliden nasil sureli veriyorlar anlamis degilim

Üye
    YORGUN-DEMOKRAT Avatarı

Gerçek Adı
    DEMOKRAT ÖZKAN
    Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DEMOKRAT DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp bey yani hangi hastalıktan muayene olmuşsak ve o hastalıkta varsa şayet o hastalıklar raporda belirtiliyor öylemi sitenin bir form sayfasında bayanın biri böyle birşey yazmış oradan kafama takıldı... Teşekkür ederim

Ufuk abi hangi rahatsızlıklardan oran verilmişse bu raporda açık olarak belirtilir değilmi?

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon