Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 84 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @disabled43

Sürekli vergi indirimi olup ona istinaden emekli olan kişilerde kontrol muayenesi istenme oranı %1 bile değildir. Bugüne dek 10 kişi gördüğümü bile anımsamıyorum.
    Sadece, raporda psikiyatrik değerlendirme varsa ve rapordaki oran eşikte bir oransa, o zaman bir ihtimal sürekli vergi indirimine rağmen sgk kontrol istiyor.

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

Aynen dediginiz gibi oturan boga

Üye
    denizrüyanaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Rüya Çeşminaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara / Turkey
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    27

Arkadaşlar bu konuya bir açıklık getirelim vergi indirimi ile emeklilikte kontrol oranı % 1 ise psikatride de % 1 dir çünkü ben bu konuyu Cumhurbaşkanlığına yazdım psikiyatrik engelli olduğumuda yazdım Cumhurbaşkanlığı sgk ya yazı yazdı ve ilgiliyi yani beni ve Cumhurbaşkanlığı bilgilendirmesini istedi ve sonucu sürekli raporu ve sürekli vergi indirimi olanlardan kontrol istenmeyecektir diye cevap geldi bunada sgk deyil maliye karar veriyormuş bana gönderdikleri yazının örneğinine bakabilirsiniz:

j3VQjg - Sürekli vergi indirimi ile emekli olurken yeniden rapor istenir mi?
    Konu denizrüyanaz tarafından değiştirilmiştir (06.03-2016 Saat 23:42 ).

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Valla burada dilimizin döndüğünce doğru bildiklerimizi aktarmaya çalışıyoruz, her yazdığımızın peşine kanıt sunamayacağımıza göre isteyen istediği yönden bakabilir...
    Hastalık denmesine bile alınganlık gösterilmiş. Bir kanser hastası engelli değil midir, evet, peki kanser hastalık değil mi evet...
    Diabet de öyle, böbrek yetmezliği de öyle, koah da öyle, kalp de öyle, öyle, öyle...
    Şimdi bunları yok mu sayalım? Maluliyete esas hastalık listesi varken biz buna engel listesi mi diyelim? Nedir bu alınganlık? Nedir bu kompleks?

Üye
    okens Avatarı

Gerçek Adı
    Okan
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

merhabalar, benimde elimde psikiyatri,göz ve kronik olarak aldığım rapor bulunmakta. ilk engelli raporu başvurumda ilgili devlet hastahanesi 1 yıl süreli rapor verdi. süre bitimden tekrar rapor için başvurdum ve 2 yıllık süreli rapor verildi. bu rapor ile vergi indirimi için başvuru yaptım. vergi indirimim süresiz onaylandı. raporun üzerinde ankaradaki kurulun not düştüğü herhangi bir süre ibaresi bulunmuyor. ayrıca vergi dairesinden de süresiz olduğuna dair teyit aldım. 2 yıllık aldığım raporun süresi de dolduktan sonra yeni rapor için tekrar başvuru yaptım ve şu andaki raporum süresiz olarak verildi.
    yani demek istediğim şudur ki; engellilik geçici bir durum değildir. kontrol isteseler bile alacağınız rapor aynı rapor olacaktır.

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa
    @Ufukalp ufuk abi ve bülent abi burada belirtilen rapordaki oran eşikte bir oransa sözünden anlaşılan en az %40 olursamı? Ne yani bu oranlı olanları kontrolemi çağırıyorlar rapor oranı ne kadar çoksa o kadar garantidemi olunuyor oranı az olanlar sakatamı geliyor?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@Dost_26
    Tam olarak öyle söylenmek istenmemiştir, rapor oranı eşikte biri kontrole çağırılır gibi bir kural ve uygulama yok.
    Bu sözle anlatılmak istenen, eşikte bir oranın %40 ın altına düşürülmesi yüksek oranlı raporlara nazaran daha kolay ve yaygındır.
    %40 oran da olsa o raporla sürekli vergi indirimi alınmışsa tamamdır, bu vergi indiriminin %50-55 oranla alınan vergi indiriminden hiç bir farkı yoktur.
    Ancak eşikte, örneğin %40 oranlı bir raporla vergi indirimi talebinin olumsuz sonuçlanma ihtimali elbette yüksek oranlı rapordan daha fazladır. Raporda 1 puanlık da olsa özür oran cetveliyşe çelişme tesbit edilse rapor %39 a düşer ve sonuç olumsuz olur. Ama %50-60 oranlı rapor 10 puan da düşürülse farkeden birşey olmaz, anlatılmak istenen budur.

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp abi oturanboğa sürekli vergi indirimi olup emekli olan kişilerde diye belirtmiş ama psikiyatri değerlendirme veya tedaviyle düzelebilen olursa buraya kadar tamam ben buradan şunu çıkarttım işlemler bitmiş vergi indirimi tamam ancak orada söylediği emekli olurken eşikte bir rapor olursa sgk kontrol isteyebilir demiş. Burası kafa kurcaladı yada ben farklı anlıyorum bilmiyorum. %40 olanlardan şüphemi ediliyor? @OturanBoğa da buna bir açıklık getirirse sevinirim.

@disabled43 Senin rahatsızlığın nedir kardeşim.

Ufuk abi vergi indirimi ve raporu sürekli olan bir kişi emeklilik için sgk ya başvuruyor ve kontrole tabi tutuyorlar diye buradaki arkadaşlar paylaşmışlar artık onların raporlarımı çelişkili sizlerinde dediği gibi psikiyatri veya tedaviyle düzelebilen ibaresi olduğu için olabilir belki ama bu emeklilik için müracaatta vergi indirimine istinaden eşikte bir rapor denilmesi kafamı karıştırdı ufuk abi senin anlatmaya çalıştığın vergi indirimi ilk müracaatında diye anladınız galiba ama bülent abi sgk daki emekliikten bahsediyor... Benim anladığım ise şu vergi indirimi ve rapor sürekli ve sgk ya emeklilik başvurusu yapıyorsun rapor oranı %40 sa sıkıntımı oluyor bülent abi bunumu demeye çalışıyor?

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

vergi indirimi icin alınan rapor süresiz onaylandı ise emeklilikte bir sorun cıkmaz ayrıca %40 oran olması neden sıkıntı olsun ki

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne bileyim bende anlamadım @OturanBoğa nın eşikte bir rapor demesi kafada soru işareti bıraktı...Sadece, raporda psikiyatrik değerlendirme varsa ve rapordaki oran eşikte bir oransa, o zaman bir ihtimal sürekli vergi indirimine rağmen sgk kontrol istiyor. Hadi vergi indirimi ilk müracaatında olsa tamam oran eşikte olunca düşme ihtimali yüksek fakat burada @OturanBoğa emeklilik başvurusunda sgk dan bahsediyor... Ortaya birşey atıyor galiba cevabını kendi bile bulamıyor yukarıdaki yazısını okursan anlarsın seninde aklına aynı şey geliyordur sanırım mehmet.

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi benim anlamadığım konu vergi indirimi sürekli olunca eğer raporda bir kaç hastalık tanısı olunca şüphelimi oluyor sgk o zaman dalavere olduğunu düşünüp kontrolemi gönderiyor? Yada böyle olan arkadaşlar varmı?

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@BuTcHeR Eyüp sahte raporu nasıl çıkartıyorlar ve sgk bunun nasıl farkına varıyor?

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@BuTcHeR Vay anasına be ne şerefsizler varmış bu memlekette böylelerin yüzünden bizim gibi gerçek hak sahipleride töhmet altında kalıyor bu olaylar yenimi olmuş peki eyüp kaç yıldır böyle sahtecilik çetesi var ben daha yeni duyuyorum peki sgk kontrole göndereceği kişileri nasıl tespit ediyor bu hadiselerden sonra her önüne gelendenmi kontrol istiyor. Bunların yüzünden bizim gibi masumlarda zor durumda kalıyor.

Üye
    mansion Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: petsiyem Mesajı Gör
    Hayır, eğer raporunuz SÜREKLİ ve KRONİK ise, hiçbir kurum ve yeniden rapor düzenlemesi istemez. Bende aynı rapor sahibiyim. Kronik ve Sürekli raporum var % 74 oranında. Vergi indirimi alıyorum. Emeklilik için gün sayanlardanım. Günüm geldiğinde başvurumu yaparak emekli olacağım kısmet olursa. ( Ankara Sgk Emeklilik servisi ile birebir bu konuda görüştüğüm için bu cevabı net bir şekilde veriyorum. ) Yani içiniz rahat olsun
    petsiyem Merhaba, 10 yıldır özel bir şirkette çalışıyorum, yeni %40 sureklı kronık raporum var . nasıl ne gıbı haklarımız var arastırıyorum ama bısey kafama takıldı 170 e ulasamıyorum acan yok 3 gundur sızın bılgınız var dır belkı sımdı hem calısıp hem özurlu maaşı mı alabılıyoruz yada 3600 u bekleyıp emeklı olup maas alıp sonra mı calısabılıyoruz?

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon