TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 11 / 11 İlkİlk ... 7891011
Toplam 160 mesajın 151-160 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alparslanap Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    40

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    @nukfor

Rapor aldığınız tarihte yürürlükte olan mevzuata göre emekliliğinizde bir sakınca yok idiyse ve o emekliiğe temel olan durum aynen devam ediyor ise, kontrol muayenesi sonucu maaşınızın kesilmesi gibi bir terslik olsa dahi mahkeme yoluyla emekliliğinizi geri kazanabilirsiniz.
    Bence bugünden bunları dert etmeyin kendinize...
    reis var mı böyle hakkını geri alan ? abit bir mahkeme başlığı açsak kim nerede ne kazanmış arayıp bulamıyorum forumda

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2020
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bedri bey ,

size sorduğum soruyu rica etsem lütfen cevaplarmısınız ?? Siz ssk ya gidip bire bire yetkili kişiye sorup yetkili kişi size raporun süresi bitmiş sadece vergi indirim belgesiyle emekli olamazsın mı dedi ?? @Bedriatak

Üye
    Bedriatak Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

@jack72

başkan pendik sgk bana dediği şey biz vergi indirmi ile raporunu senden istiyoruz zaten vergi indirimin doğrulunu tespit etmek acmacıyla vergi dairesinden vergi indirimini ve raporun bilgilerini alıyoruz demişti bana anlayacağın bana göre sağlık kurulu raporun süresi bitmişse sen sadece vergi indirimi ile hiç bir şekilde emekli olamazsın sen bence rapor almaya bak inan benimde senin gibi aynı problemim vardı vergi indirmi sürekli raporum süresiz di hep araştırdım vergi indirmim sürekli ama sağlık kurulu raporum süreli olduğu için süresi geldiği zaman %40 altına düşerse veya raporu almazsam beni ilerde emekli ederlemi diye cok kurcalamadım böyle bir sonuca ulaştım kardeşim.bu nedenle sen sağlık kurulu raporunu al benim raporu süreliden sürekliye cevirdiler fakat ortapedi den %30 olan orana bu sefer heyette doktor %0 verdi allahdan diğer rahatsızlığımdan tam olarak doktor %40 verdi anlayacağın kıl payı kurtardım düşünsene her iki sene bir heyete birip %30 aldığım oranı son raporumda doktor kapı gibisin direk %0 verdi burası türkiye herşey beklenir.

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

bedri bey ssk pendikteki yetkili sizden raporun süresi bittiği için tekrar rapor çıkartmanı mı söyledi ? Arkadaş sana sadece vergi indirim belgesiyle emekli olamaz mısın mı dedi ??? ben telefonla aradım ssk daki arkadaş bana bizim için vergi indirim belgesi önemli rapor değil demişti.İşe girişim 2008 den önce olduğu için ssk tekrar raporda istemiyordu. @Bedriatak

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

bedri bey ssk pendikteki yetkili sizden raporun süresi bittiği için tekrar rapor çıkartmanızı mı söyledi ? Pendikteki yetkili kişi size süresi biten rapor olduğu için sadece süresiz vergi indirim belgesiyle emekli olamazsın mı dedi ??? Lütfen cevap verirseniz çok sevinirim Bedri Bey. @Bedriatak

Üye
    Bedriatak Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

@jack72

pendik sgk ben gitmiştim demiştim sağlık kurulu raporum süreli ancak vergi indirmim süresiz ve vergi indirmi ile emekli olmama 6 yıl var fakat 6 yıl sonra emeklilik başvurusu yapınca sağlık kurulu raporum %40 altına düşerse ben sadece vergi indirmi ile emekli olabilirmiyim diye sormuştum yetkili memurda hayır olamazsın emeklilik müracatında sağlık kurulu raporu ve vergi indirim raporlarını sizden isteyeceğiz zaten vergi dairesinden vergi indirimi ile sağlık kurulu raporunuzu istiyorum demişti.

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    79
    Verilen Beğeniler
    0

@Bedriatak forumun bilğili arkadaşlarımızdan biri size cevap verdi kesinlikle yanlış bilği diye ama memur sizinde kafanızı karıştırmış sizde haklısınız şu an vergi indirimi sürelimi süresizmi o baz alınıyo rapor baz alınmıyo oldugunu cok iyi bildiğim halde benimde kafam karıştı muhtemelen iş bilmez memura denk geldiniz emeklilik zamanındada aynı şekilde bilmeyen memur gelirse bu raporun süresi bitmiş diyebilir size önerimiz raporunuzu kesin gerekmedikce yenilemeyiniz bunu 50tane üyeye söyledik malesef dinlemeyenlerin cogu yeni yönetmelige göre az puan aldı emekliliği iptal oldu lütfen madur olmamak icin emin olun

Üye
    Bedriatak Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

@tb2nhf

merhaba arkadaşım dediğim gibi memurun bana dediği şeyi söylüyorum memur yanlış bilgi de vermiş olabilir bu sitede vergi indirimi sürekli olup sağlık kurulu raporunun süresi bitmiş olup emekli başvuru yapan bir arkadaş yokmudur bizi bu konuda aydınlatacak kişi olur.

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    79
    Verilen Beğeniler
    0

İllaki vardır ama dikkat cekmeyebilir yeni başlık acın bu konu icin soruyu aydınlatıcı yazın mesela sürekli vergi indirimi ve süreli raporla emekli olan varmı şeklinde

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba hakan ve bedri bey,

ben ssk ile konuştum bana kaç işe girişli olduğumu sordu 2002 dedim sonra dedi ki rapor ve vergi indirim belgesini sizlerden istiyoruz dedi ama raporun süresi bitti dedim o da bana dedi ki biz hastane raporlarına bakmıyoruz yaşlılık aylığı bağlarken dedi bizim için önemli olan vergi indirim belgesi süresiz ise gün ve yılın tamsa emeklilik için başvur dedi. @tb2nhf @Bedriatak

Sayfa 11 / 11 İlkİlk ... 7891011