Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    LME Avatarı

Son Giriş
    21.02-2016
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar çarşamba günü emeklilik başvurusu için sgk ya gittim.ama şok oldum. çünkü 1260 gün şartı olduğu söylendi.gerekçe ise ssk dan emekli olmak istiyordum bağkur günlerim ssk günlerimden fazla olduğu için son 7 yıl şartı değil ssk da aralıksız (bağkurdan sonra) 1260 gün şartı varmış.
    bu durumda emekliliğim haziran ayı ortalarına denk geliyor.

şimdi düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.çünkü ssk ve bağkur birleştiği için 1260 gün şartı biraz saçma. eğer atlanan bi kanun maddesi veya yönetmelik varsa bildiğiniz öğrenmek istiyorum.

şimdiden teşekkürler.

SAĞLICAKLA KALIN.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bağ-kur'dan emekliliğe yetmedi mi primler?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bağ-kur dan emeklilikle ssk dan emeklilik arasında çok fark var 1260 gün şartını doldurup emekli olman senin için daha karlı

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet 1260 gün şartı var istersen daha önceden de ssk lı ol bir gün de bagkur a gir bu şart var...

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

01/10/2008 tarhiniden önce sigortalı olanlar emeklilik taleplerini hizmetlerinin geçtiği son yedi yılda en fazla hizmetinin geçtiği kurumdan emekli edililir. eşitse çalıştığı son kurumdan edilir. Yani; son yedi yılda 1260 gününüz hangi kurumda ise ondan emekli edilirsiniz, günleriniz eşitse en son çalıştığınız kurumdan emeklilik talep edebilirsiniz.
    01/10/2008 tarihinde yürürlüğe giren SGK uyarınca; "toplam hizmet süresinin daha fazla olduğu kurumdan emeklilik talep edilir."
    Sorunun cevabına gelince; 1260 günü tamamlandığı taktirde 4/a lı olarak emekli olma şartınız doğuyor. Bu düzenleme bütün hizmetini bağ-kurda -ya da tam tersi- geçirip başka bir kurumdan emeklilik isteyenleri engellemek için çıkarılmış bir yasa. 5510 yasılı yasa ile durum daha da zorlaştırılıyor ve öğreniğin 15 yıllık 4/b sigortalılığınız var ve 4/a lı olarak emekli olacağınızda 15 yılda 4/a lı olarak çalışmanız gerekiyor.

Üye
    LME Avatarı

Son Giriş
    21.02-2016
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Oturanboğa bağkurdan emekli olmak çok zor. çünkü bağkur beni özürlü saymıyor. Gerekçe ise özrümün bağkur a girmeden daha önce olması. Yönetmelik değiştimi bilmiyorum.ama 2005 de bağkur a gittiğimde bana böyle söylediler. Bende o zaman ssk ya geçmiştim.ne yapalıum 4 ay daha bekleyeceğim.başka yolu yok.hepimize teşekkür ediyorum yardımlarınız için. Daha sonra durumdan sizleri haberdar ederim inşallah. ALLAH'a emanet olun.