Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    keremsa Avatarı

Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben 2005 yılında işkur vasıtasıyla bir kamu kurumuna engelli işçi statüsünde işe başladım %80 oranında sürekli raporum var işe başladıgımda benden vergi muafiyet raporu istediler bende almadım daha dorusu ne işe yaradıgını bilmiyordum öğrendim ki önemli bişey miş sorum şu engelli kadrosunda işe başlamama ragmen benden neden rapor istiyolar ve bunlar benm sigortamı engelli statüsünde yatırmıyolar mı ayrıca emekli olucağım zaman bu rapor istenecek mi benden. teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sakat statüsünde çalışmakla satatlıktan dolayı vergi indirimi almak ve erken Yaşlılık emeklilğinden yararlanmak farklı şeylerdir.

Vergi indirimi almak için şahsen defterdarlığa başvurmalısınız: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

% 80 ve üzeri raporla 1. dereceden sakatlık indirim hakkı elde ederseniz 2020 yılında en az 3600 priminiz de olduğunda erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilecksiniz (emeklilikte sizden yeniden rapor istenmeyecek)

Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kerem vergi indirim raporunu istemişler senden yani erken emekli olmana yarar bu rapor bir de 60 tl daha işyerinden fazla para almana yarar sigorta konusu ise normal çalışanların sigortası ne oranda yatıyorsa senin de o oranda yatar engelli sigorta primi diye bişey yok anlıyacan emekli olurken de senden yeni rapor istemezler şayet vergi indirim raporun var ve de sürekli ise umarım yardımcı oldum....

Üye
    keremsa Avatarı

Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim 3517 prim günüm var ve iş yerimde 2005 yılından beri çalışıyorum diyelim 15 yılı doldurdum emekli olmak istiyorum benden vergi indirim raporu mu isteyecekler yoksa normal raporumla emekli olabilirmiyim?

Üye
    kader1 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm meral bilği amaçlı yazdım .özürlü çalıştırma zorumluluğu olmayan 1 işyerinde özürlü çalışanın ssk yarısını ssk ödüyor diye biliyorum .benim öyle oluyor.

Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kader hanım ewet o öle de engelli birinin diğer çalışandan farklı bir prim yatırılması gibi bir durum söz konusu değil...asgari ücretli çalışan normal biri :1075 üzerinden..engelli çalışan :1075 üzerinden ssk yatar ama vergi indirimin varsa normal çalışandan farklı maaş alırsın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bugün defterdarlıktan sakatlık indirimi elde ederseniz, emeklilik zamanı geldiğinde sizden yeniden rapor vs. istenmeyecek (tabii, ssk statüsünde emekli olacağınızı varsayıyorum)