Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ONUR07 Avatarı

Gerçek Adı
    onurcan onur
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şu anda 12 senelik bağkurluyum yüzde 44 raporum var 1992 sigorta başalngıcım var ben emekli olabilirmiyim

Üye
    fotom Avatarı

Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dostlar size yardımcı olurmu bilmem.ben 1991 başlangıç bağkurluyum yüzde 51 raporla malulen emekli oldum..fakat çok uğraştırdılar önce 2 yıl konrol muayenesiyle oldum sonrada temelli ...ama 3.4 sene uğraştırdılar.bu arada bende MS HASTASIYIM 12 SENEDİR

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bağkur primi ile devam ederseniz, (gün/ay/1992 +) 18 yıl sigortalılık süresi ve 4680 gün primle erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz. EMeklilik zamanı geldiğinde Yaşlılık emekliliği talebiyle sigorta müdürlüğüne başvuracaksıznı. Sizi hastaneye sevk edecekler. Verilecek rapor oranı % 40 ve üzeri olduğunda emekliliğiniz onaylanacak (bağkur başvurunuzu önce malulen emeklilik olarak değerlendirip size "durumunuz maluliyeti gerektirmediği için başvurunuzu reddediyorum" diyebilir. Bu durumda o red kararına karşı "o zaman başvurumu 5510 sayılı yasanın 28. maddesine göre Yaşlılık emekliliği şeklinde değerlendirin" diye dilekçe vereceksiniz)

Ek bilgi: SSK (4a)'lı olarak prim ödemeye başlar ve 1261 gün ssk primi öderseniz, o zaman 16 yıl sigortalılık süresi ve 3760 gün primle erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz.