Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ibrahim arslan Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim arslan
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    23:10
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba dostlar bir yakınım 27/01/1978 doğumlu 19/01/2004 tarihinde sigortalı işe başladı bu arada ortaya çikan rahasizliklardan dolayi sinir sistemi solunum isteminde % 75 özürlü raporu aldi 1893 sgk günü var malulen emekli olma şartlari nelerdir .hangi durumda emekli olma şansi vardir nasıl bir yol takip edilmeli cevap verecek olan tüm dostlar selamlar saygilar

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:38
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    194
    Verilen Beğeniler
    84

Malulen emeklilik için başvuru yaptığında sgk tarafından hastaneye sevk edilir. Tanı yazılır rapora ve sgk'ya gönderilir. SGK'da buradaki tanının maluliyet cetveli 'ne uygun olup olmadığını inceler. Eğer malul değil derse, raporunu işe girişten sonra aldığından ve % 60 ve üzeri olduğu için hukuki yoldan hakkını arayabilir. (işe giriş tarihinden önce % 60 ve üzeri raporunun olmaması gerekir. varsa malulen emekli olamaz.)

http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba kkelebekk (Kısmet) hanım;

Seni ilgiyle takip ediyorum, ben senden malül emekliliğnde işe girişten önce %60 ve üzeri raporunun olmaması gerekir demişin ben bunu anlamadım bana bunu anlayacağım şekilde açıklar mısın...? Teşekkür ederim...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:38
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    194
    Verilen Beğeniler
    84

murat6677,
    5510 sayılı yasanın 25. maddesine göre işe giriş tarihinden önce % 60 ve üzeri raporu olanlar malulen emekli olamazlar. :

Malûl sayılma
    MADDE 25- (Değişik: 17/4/2008-5754/13 md.)
    ..
    Ancak, sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce sigortalının çalışma gücünün % 60'ını veya vazifesini yapamayacak derecede meslekte kazanma gücünü kaybettiği önceden veya sonradan tespit edilirse, sigortalı bu hastalık veya özrü sebebiyle malûllük aylığından yararlanamaz.

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kkelebekk hanım peki bu durumdan dolayı bir çok arkadaşımız mağdur olmuş durumda yani bana bu yasa biraz saçma geldi adam belli bir zamandan sonra çalışamaz duruma geliyor bu arkadaşlar ne olacak çok garip valla...