Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 98 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    13:32
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    GENELGEYİ GÖNDERİYORUM

KURUM MÜDÜRLÜKLERİNCE YAPILACAK İŞLEMLER VE GEREKLİ BELGELER.

1- 3 Adet hangi ay emekliliğe ayrılmak istediğini bildiren form dilekçe(Adres kısmına ilgilinin ikametgah adresi yazılacaktır).

2- 3 Adet Nüfus Cüzdan fotokopisi.

3- Erkekler için; 3Adet Askerlik Belgesi (Askerlik için aylıksız izne ayrıldıkları ve tekrar göreve başladıkları tarihlerin MEBBİS Özlük Modülüne işlenip işlenmediğinin kontrol edilmesi, işlenmediyse işlenmesi)(Askerlik yapmadı ise yapmadığının belgelenmesi) Bayanlar için; Aylıksız izin kullanmış olanların aylıksız izne ayrıldıkları ve tekrar göreve başladıkları tarihlerin MEBBİS Özlük Modülüne işlenip işlenmediğinin kontrol edilmesi, işlenmediyse işlenmesi)

4-3 Adet Askerlik Borçlanma fişi ve kesinti listesi (Askerlik hizmetini borçlananlar için)

5- Açığa alınanların (tutuklu, görevden uzaklaştırma v.s.) açığa alındıkları tarih ile göreve iade edildikleri veya göreve son verildikleri tarihlerin belirtilmesi, açıkta iken açık aylıklarının ödenip ödenmediğinin ve bu süreye ait emekli keseneği ve kurum karşılıklarının Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilip gönderilmediğinin bildirilmesi,

6- 5 Adet Fotoğraf (fotoğrafların arkasının alt kısmına tükenmez kalem ile adı soyadı ve emekli sicil numarasının yazılması)

7-Önceki hizmetleri ile ilgili hizmet birleştirmesi ve intibakı varsa belgelerinin mutlaka eklenmesi (SSK-BAĞKUR-Vekil Öğretmenlikte geçen hizmetlerinin başlangıç ve bitiş tarihlerinin MEBBİS Özlük Modülüne işlenip işlenmediğinin kontrol edilmesi, işlenmediyse işlenmesi)

8- İlgililerin bilgilerinde müdürlüğümüzce gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra Müdürlüğümüzün talimatı üzerine 3 suret Hizmet Cetveli çıktısının alınması ve onaylanması,

9-Varsa Yaş düzeltmesi kararının eklenmesi,

10-Memuriyete başladıkları tarihte bitirmiş oldukları öğrenimden itibaren başlamak üzere, görevde iken bitirilen tüm öğrenimlere ait bilgilerin MEBBİS Özlük Modülüne işlenip işlenmediğinin kontrol edilmesi, işlenmediyse işlenmesi,

12-Emekli Sandığı Kanununun 117 nci maddesi uyarınca zaman aşımına uğrayan hizmet süreleri hakkında, Emekli Sandığınca bu sürelere ait ihya işleminin yapılıp yapılmadığı konusunda bilgi verilmesi

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki yarın tekrar dilekçemi yazıp kendim gıdecegim.personel sube muduru ıle görusecegım.yok buna göre gödermeyız dermi?hadi diyelim dedi.benim ne yapmam lazım.bugun emeklı işleri daire baskanlıgı ve sgk ıle görüştüm göndermeleri gerekir dedi.sube muduru hayır derse benim ne yapmam lazım?

bimere mi şikayet edeyim.vali yardımcısına mı gideyim.dava mı açayım?

zaten bugun malüliyet kriterleri taşımıyorsun dıye geri yazı gönderdiler ya onların hiçbirsey bilmediği ortaya cıktı.sinir oldum.artık yarın nasıl giderim oraya bilmiyorum.çok sinirliyim.

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Kurumunuz sizi emekli edemez sadece yukarıda da belirttiğim gibi evraklarınızı gönderir . Bir nevi aracı kurum işlemi görür . Onların korkusu şudur .

DAHA ÖNCE BENZER BİR OLAYLA KARŞILAŞMADIKLARI İÇİN NE YAPACAKLARINI BİLEMEMELERİ SADECE BU .

Şimdi onların düşüncesi şu ; biz personelin evraklarını gönderebilmemiz için valilik onayı ile bu personeli görevden ayırmamız lazım (EMEKLİLİK MÜRACATINDA BULUNAN KİŞİNİN GÖREVDEN AYRILMASI GEREKİR.) ama ya emekli olamazasa ne olacak . Onların yapması gereken şu yazacakları ÜST YAZIYA SADECE ŞUNU YAZACAKLAR .

"İLGİLİNİN TALEBİNİN EMEKLİLİK YÖNÜNDEN DEĞERLENDİRİLMESİ VE GÖRÜŞ BİLDİRİLMESİ." ÜST YAZIDA YAZILMASI GEREKEN SADECE BU .

DAHA SONRA DOSYANIZ SGK ULAŞTIĞINDA RAPORUNUZ "YÜKSEK SAĞLIK KURULUNA GİRECEK VE ONAYLANIRSA" kuruma ve size İLGİLİNİN RAPORU DEĞERLENDİRİLMİŞ VE YÜZDE 50 OLDUĞU ANLAŞILMIŞTIR .

"TALEP ETMESİ VE GEREKLİ EVRAKLARIN GÖNDERİLMESİ HALİNDE DURUMU EMEKLİLİK YÖNÜNDEN DEĞERLENDİRİLECEKTİR."

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aklıma takılan sey su:var olan yasayı dilekçene yazıp gönderiyorsun.peki il sagligin bu yasaya göre evragını göndermiyorum dermi?yarın bununla karşılaşırsam ne yapmalıyım

size il milli eğitim müdürlüğü zorluk cıkardi mi?böyle bir sorun ile karşılaştınızmı?ya da bana imzalattıkları evraklardan imzaladınız mı?

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bakın o zaman şunu isteyebilirsiniz . Hangi yasanın ya da genelgenin ya da yönetmeliğin bu konuda bağlayıcı olduğu ve bunu red verdikleri dilekçede belirtmeleri . EMEKLİLİKTE TEK YETKİLİ KURUM SGK .

Ben önce görüş istedim ve kurumum dilekçemi SGK gönderdi SGK raporumu onayladı ve emeklilik için belgelerimi istedi ve kurumum beni VALİLİK ONAYI İLE GÖREVDEN AYIRDI .

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o zaman bende dilekçemi emeklilik işleri daire başkanliğinın yüksek sağlık kurulundan görüş isteyen bir dilekçe yazayım.gelecek sonuca göre emeklilik işlemlerini yapsınlar.sanki böyle olursa onlar içinde benim içinde daha kolay olur.

işbilmeyen adamlarla uğraşmak çok zor

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen katılıyorum . . .

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sayın THOMAS;
    bende 3 kasım 1997 de göreve öğretmen olarak başladım aynı dönemde atanmışız.benim yüzde 43 raporum var.yani kasım 2015 de zamanım geliyor.verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.senden ricam ne kadar emekli maaşı aldığını ve ikramiye ne kadar ödendiğini bizimle paylaşırmısın buradan?selamlar..

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bugun gittim gorustum evraklarimi emekli sandigina dilekcemle gonderiyorlar.thomasa ilgisi ve bilgisinden dolayi cok tesekkur ederim.cok yardimi dokundu.

Erdinc arkadasim bende 1997 de atandim hemsire olarak ama.bugun evraklarimi gonderdim.irtibati koparmayalim birbirimize destek olalim.emekli sandigina bagli arkadaslar olarak birbirimize yardimci olalim.

Erdinc emekli maasi 1300 ikramiye 26-27 milyar civari.

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili Karabal inşallah durumunuz bir an önce istediğiniz gibi sonuçlanır.siz hangi dereceden emekli olacaksınız?

Üye
    interka Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar benimde bir sorum var 1998 sigorta girişliyim 3900 prim günüm var 2014'te özürlü kadrosundan memurluğa atandım emekli olmak için 15 yıl memurlukmu yapmam gerekiyor yoksa sigortayla birleştirip emekli olabilirmiyim?

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ssk Ile hizmet birlestirmesi yaptiktan sonra hesaplayacaksiniz..AMA emekli sandigindan emekli olabilmeniz icin en az 3,5 yil Daha calismaniz lazim

Üye
    interka Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim.

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Burada yazılan bilgiler 5434'e göre 4/C ' li olarak işe başlamış olanve 1 EKİM 2008 öncesi göreve başlayan memurlar içindir .
    Konu thomas tarafından değiştirilmiştir (30.05-2014 Saat 18:27 ).

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Erdinc % 58 rapor ile 16 yilda emekli olacagim insallah.5in 1indeyim henuz

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon