Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 98 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hepsini gönderin bence (ama hepsinden birir nüsha sizde kalsın mutlaka)

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugun emeklilik icin dilekcemi verdim.sonucu gelince paylasirim.bulent bey (oturan boga) basta size ve tum arkadaslara tesekkur ederim.insallah bir aksilik cikmaz.

Bugun beni cagirdilar.3 fotograf istediler.birde imza atmam gerekiyormus.neden diye sordum.normal yili doldurup emekli olanlarin formu imis.bunlari da hazirlayip dilekcemle beraber gondereceklerini soylediler.sizce neden boyle yaptilar.daha emekli olacagim bile belli degilken?

Olumlu mu olumsuz mu dusunmeliyim bilemedim.sonucta % 58 ve 15 yil 7 ay gunum varken gunu doldurmus kisilere uyguladiklari prosuduru neden uyguladilar sizce?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hiç bir sorun olmayacaktır, takmayın bunları kafanıza.

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugun maluliyet kriterlerine uymadigindan emeklilik isteginiz red edilmistir.diye yazi geldi.iyide ben % 58 rapor ile 5510 sayili yasanin 4 maddesi 6.fikrasi diye 16 yilda emekli olmakistedigimi belirten dilekce yazmistim.bu arada evrakimi emekli sandigina gondermeden kurumumun bagli bulundugu ilsaglik mudurlugu red kararini vermis.zahmet edip emekli sandigina gondermemis bile.bende tekrar dilekce yazdim.yarin gidip kendim verip gorusecegim.boyle bir haklari varmi.var olan yasayi kullanmama hakkimi gasp etme haklari varmi?kafalarinca red karari verip emekli sandigina gondermeme haklari?gidip gorustugumde ne soylemeliyim.yarin gidip yeni dilekcemle gorusecegim.yardimci olurmusunuz.yasal haklarimi soylermisiniz.cok acil yarina kadar cevap verin lutfen.

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkdaslar yardiminiza ihtiyacim var.ben bir kamu kurulusunda 1997 yilinda normal kadroda işe basladim.baslamadan once bir saglik sorunum yoktu.son 4 yilda rahatsizligim ortaya cikti. mayis 2014 de %58 surekli raporu kendi istegimle kurum sevki olmadan aldim.bu raporumu ve diger tum raporlarimla beraber kurumuma 5510 sayili yasanin 4. Maddesinden emekli olmak istiyorum diye verdim.bagli bulundugum il mudurlugu bana maluliyet kriterlerine uymadigimi soyleyerek emekli sandigina gondermeden red karari verdi.simdi size sorularim.1-ben zaten maluluk istemedim.dilekcemde 5510 sayili yasa 4.gecici madde 6 fikrasi diye belirttigime ragmen istegim disi bir karar nasil verilir?malulen emekli olmak istemiyorumki beni red etsin.2-tekrar dilekce yazdim yarin goturup kendim verip gorusecegim.bu yasadan haberleri yokmu sizce? 3-5510sayili yasayi kullanma hakkim yokmu? 4-dilekcemi emekli sandigina gondermeme haklari varmi?5-bu yasadan yararlandirmaz iseler ne yapmaliyim.yarin gorusmeye gidecegim.cok acil cevaplariniza ihtiyacim var.

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    13:32
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

1-İl sağlık müdürlüğü red veremez çünkü bu konuda(emeklilik ) yetkisi onlarda değil.

Tek tek sorun yazayım .

YAPMANIZ GEREKENLER :
    1- İÇİNDE SÜREKLİ İBARESİ OLAN P VE ÜZERİ RAPORUNUZ OLMASI LAZIM . (16 yılınız dolması lazım . Bu arada askerlikte geçen süre ve arada boşluk varsa yazın .)

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Thomas cevap verdigine cok sevindim

Seninde ugrastigini konuya hakim oldugunu biliyorum.o yuzden bana cevap verirsen cok sevinirim.yardimina cidden ihtiyacim var

Ben devlet hastanesinde hemsire olarak calisiyorum.kurumuma dilekcemi verdim.bizim bir ust kurumumuz olan il saglik mudurlugu red karari vermis.

Dilekcemde 5510 sayili yasa gecici 4.madde 6 fikra yazdim.senin daha once baska bir yerde verdigin tum evraklari ve raporumla birlikte kurumuma verdim.ama il saglik mudurlugu maluliyet kriterlerine uymuyorsun diye yazmis.emekli sandigina gondermeden.

Tekrar dilekce yazdim.yarin gidip elden verecegim ama hadi adam gondermiyorum olmaz derse.yasadan haberi yoksa nasil ikna edecegim.bugun emeklilik isleri daire baskanligini aradim gondermeleri gerekir dedi.dilekceye ne yazayim yarin onlari bu yasa var diye nasil ikna edeyim.naapmaliyim.bilmitorlar mi bu yasayi?

sürekli raporumun aslını ve tum dıger raporlarımı dılekcemle birlikte verdim.16 yılımda doldu.sorun su ben adama 5510 sayılı yasa gereği %58 ıle 16 yılda emeklı ıslemlerını başlat dıyorum.o da dıyor kı sen malulıyet krıterlerınde degılsın.ıyı de senden malülıyet ısteyen yok kı.bır de emeklı sandığına göndermeden bana bunu yazıyor.tekrar dilekçe yazacağım ılk dılekcede de yazdım kanun maddesini daha açıklayıcı nasıl yazarım.göndermem derse ne yaparım.yasal hakkım var mı.bir yol gösterın arkadaşlar.

Thomas cevap verirmisin

sayın oturanboga yardım lütfen.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:51
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

siz malulen değil,özürlülükten emekli olursunuz.

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende zaten ilk dilecemde belirttim.özurluluk emekliligi olmak ıstediğimi.sorun su bağlı bulunduğum mudurluk malüliyeti haketmiyorsun diyor.yazdıgım dilekçede malülıyet ıstıyorum demedım kı.kafasına gore red kararı veriyor.neden böyle yaptığı ve yarın ben gidince ne demelıyım yenı dılekcemle.

ilk dilekçemde 5510 sayılı yasanın 4. maddesinin 6. fıkrasına göre dilekcemın emeklı sandığına göndeılmesı diye dilekçe yazdım.

ben adamlara elma ıstıyorum dıyorum o da bana armut alamazsın dıyor.ben yazmışım erken engelli emekliliği o yazmış malulen olamazsın dıye.bır de emeklı sandığına göndermiyor kendi yazıyor.hangı hakla neden onu merak ediyorum.yasadan haberi yok mu bu ınsanların.offf ya cok sınırlıyım bugun.

sayın forum editorlerı ve konuyu bılen arkadaşlar ve bulent bey yok mu dılekcene bunları yaz yarın gıt bunları konuş yasal olan hakkın su diyecek kımse yokmu.yarın sabah yenı dılekce yazıp kurumumdan resmıyete geçirtip elden götürüp personel sube ıle gorusecegım.hatta personele bakan mudur ıle görusmeyı dusun uyorum.bır yardım lutfen

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:51
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

zannedersem yanlış anlaşılmadan kaynaklanan bir durum var.emekli olabilirsiniz .
    Konu turkuaz06 tarafından değiştirilmiştir (29.05-2014 Saat 23:15 ).

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ilgilendigin icin tsk ederim turkuaz06.cozum onerilerine ihtiyacim vardi.Kimse cvp vermeyecek anlasilan .yarin basimin caresine bakayim.yarin ola hayrola.

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bakın ben süreci yeni tamamladım ve 7 ayda ancak neticelendirdim .

1 - Raporunuz süreli mi değil mi ? Eğer elinizdeki raporda KONTROL MUAYENESİ ibaresi var ise uğraşmayın derim .

2 - Rapor oranınız SÜREKLİ YÜDZDE ve 50 ' nin ve üzeri ise 16 yıl 5760 güne tabisiniz önce bu günün dolması lazım .

3 - Vergi indirimi vs ile uğraşmayın . Memurlar ile ilgili değil .

4 - İllerdeki SGK bünyesinde devlet memurları için bilgi , belge ve personel yoktur . Tüm kayıtlar SGK-ANKARA KAMU EMEKLİLİK İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI bünyesindedir .

5 - Size aşağıda dilekçenin nasıl olması gerektiğini ve ekinde bulunması gerekenleri tek tek yazıyorum . Bunların hepsi olması lazım yoksa KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI GERİ GÖNDERİR ve her evrak gidip gelmesi en az 2 ay atar .

YAPMANIZ GEREKEN :

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX XXXXXX Müdürlüğüne
    ANKARA

03 Kasım 1997 tarihinde ilk atama ile normal hemşire (sağlıklı) olarak işe başladım .26 Mayıs 2010 tarihinde Özürlü Sağlık Kurulu Raporu (Rapor No :1999) ve sürekli ibareli rapor aldım .

Sonradan sakatlanan memur kapsamında 5510/Geçici madde4'e göre emeklilik işlemlerimin başlatılmasını ; Saygılarımla arz ederim .

....../....../2013
    Ad-SOYAD

T.C : 111 111 111 11
    Adres :
    Ev : XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX İş : XXXXXXXXXXXXXXX Lisesi
    P.k : XXXX XXXXXXXXXXXXXX Bulvarı No : 39
    Gsm :XXXXXXXXXXXXXXXXXX P.k : 74100 Merkez / ANKARA
    Mail :XXXXXX@XXXXXX.XXX

Ekler:
    1 - Ankara XXXXX Devlet Hastanesi Özürlü Sağlık Kurulu Raporu 26/05/2010 Rapor No:1158 ---ZORUNLU

4 - İşe Giriş “Sağlık Kurulu Raporu 21/08/1997” Rapor No:1685---ZORUNLU

5 - Personel Kimlik Belgesi Fotokopisi---ZORUNLU DEĞİL

6 - Askerlik Borçlanması belgesi---(VARSA) ZORUNLU

7 - Terhis Belgesi---ZORUNLU

8 - Hizmet Cetveli---ZORUNLU

9 - Tahlil , tetkik ve tedavilere ait evraklar---ZORUNLU

NOT : Evrakların hepsi özlük dosyasında var . Bulamadığınız varsa ildeki dosyada muhakkak vardır . Hizmet cetveli insan kaynakları alabilirsiniz . En önemlisi de işe girerken sağlıklı olduğunuzu gösteren rapor . ÇÜNKÜ ; SONRADAN SAKATLANAN MEMUR KAPSAMINDA BAŞVURUYORSUNUZ .

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporum sureklı.yukarda yazdığın tum evrakları tamamladım.aynen yukardakı gibi dilekceyazdım.hersey tamamdı.ama ıl sağlık mudurlugu malüliyet kapsamında degılsın demış.adamlar 5510 sayılı yasayı bılmıyorlar mı.sorun onların verdıgı cevapta Thomas arkadaşım sen ıl mıllı egıtım mudurlugune verdın dimi onlar emeklı sandığına gönderdi.benimkiler bana malüliyet kriterın yok diye yazı yazdı.sorun bu

bende tekrar ben malüliyet istemiyorum 5510 sayılı yasanın 4. maddesine gore değerlendirilmek istiyorum diye dilekçe yazdım.yarın kendim gidip vereceğim.adamlar bu yasaya göre dilekçemi neden kabul etmediler ve malüliyet gibi değerlendirdiler.yarın kendim gidecegim

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Siz normal şekilde yıl ve yaş şartlarını doldursanız bile onların sizi emekli etme gibi bir şansı yok . Memurların emekliliği tek merkezden yürür . Yaptıkları iş işgüzarlık sadece . Oradaki görevlinin tek yapması gereken sizin dosyanıza ek bir üst yazı yazarak ve sizin dosyanızı ve eklerini ilgi tutarak . SGK-ANKARA KAMU EMEKLİLİK İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI ' na postalamasıdır . Ve ondan sonra raporunuz YÜKSEK SAĞLIK KURULUNA girecek orada onaylandıktan sonra kurumada size de SGK süreç hakkında bilgi veriyor .

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yalnız bir ayrıntı vermek istiyorum.1 hafta önce dilekçemi ve rapolarımı verdim eve geldim.beni ertesi gun hastane yani kurumum geri aradı 4 fotoğraf ve imzam gerekiyormuş.gittim neden diye sordum.yılı dolan kişiye yaptıkları uygulamayı yapmışlar dediklerine göre dilekçemle beraber göndermişler.sana da böyle bişey yaptılar mı?

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon