Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rivotril Avatarı

Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    12:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ben malulen emeklilik tesbiti için sgk ya basvuruda bulunmustum.red cevabi gelince itiraz ettim.itiraz ettigim sirada hastanede yatiyordum( psikiyatri kliniğinde) taburcu olmama yakin dilekćeyi doktoruma verdim o da bana malulen emeklilik ciddi bir konu dezavantajları var imza yetkin olmaz kart alamazsın ehliyet alamazsın gibi dezavantajları var dedi.istersen iyice düşün öyle karar ver dedi dilekçeyi bana geri verdi.Klinikten poliklininiğe maluliyet için bilgi verdim dedi yani ben karar verdikten sonra sanirim heyete gireceğim.bana geri verdiği itiraz dilekçesi elimde kaldı onu ne yapmam gerek ayrıca maluliyetin ne gibi dezavantajları var bilmek istiyorum...

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

psikiyatrik olduğu için doktor doğru söylemiş malulen emekli olacaginiz icin kurum ehliyet gibi konuları görüp ehliyetinizi iptalini veya maluliyet durumunda olmadigina karar verip hastaneye sevk ede bilir emekli olduktan sonrada hic bir surette calis tir maz kurum şahsen piriminiz çok ise vergi indirimi ile erken emeklilik daha ideal

Üye
    rivotril Avatarı

Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Diyelim ki malulen emekli oldum.Sonra da çalışmak istedim böyle olunca malulen emeklilik iptal oluyor.Sonrasında %70 vergi indirimi hakki ile emekli olabilir miyim

2190 gün primim var ilk işe giriş tarihi 25.10.2004 18 yıl 4000 gün mü gerekiyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Emekli maaşı ile diğer kayıplar arasında bir seçim yapmak lazım maalesef.

Evet, malulen emekliliği iptal ettirip daha sonra şartlar oluşursa vergi indirimine istinaden erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanılabilir. Bunun şartı (12 numaralı kriter):

2008 oncesi - Malulen emekliliğin ne gibi dezavantajları var?

Üye
    rivotril Avatarı

Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki malulen emekli olupta iptal ettirdiğim zaman imza yetkisi olamama ehliyet alamama v.s bunlar kalkıyor mu Benim kafamda çok karıştı bu arada rahatsızlığım psikolojik olduğu için ne yapacağımı şaşırdım.Doktor beni emekli eder bundan kuşkum yok diğer türlü 9 yıl daha bekleyeceğim.belki malulen emekli olup toparlanırım diye aklıma geliyor.Sonra vergi indirimi hakki ile emekli olabilirim diye düşünüyorum.Sizlerin bir fikri varsa paylaşırmısınız...

Bu arada elimdeki itiraz dilekçesi ne olacak Doktor iyi düşün dedi dilekçeyi bana geri verdi.şayet vazgeçtim diyelim dilekçeyi sgk ya mı götüreceğim yoksa götürmesem de olur mu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayır. Bunların kalkması için ayrıca bir raporlar almanız lazım...

Vallahi, emeklilik kararı o kadar kişisel ki. Buna siz ve aileniz karar vermeli.

İtiraz dilekçesini işleme koymazsanız SGK'daki evrak öylece kalır. SGK'ya gitmenize gerek yok.