Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 129 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    07:30
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    62
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yaw o kadar yazan olmuş,bir allahın kuluda vergi indirimi sürelimi onu yazmamış
    kontrol muayenesine tabi olan arkadaşlara soruyorum
    vergi indiriminiz süreklimiydi,sürelimiydi?

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kafam allak bullak oldu.... bu kontrola gönderen kim maliye mi sigorta mı? emekli olmadna önce kontrol istemeyen bizler emekli olduk kontrolmu istenileçek!!

yukarıda yazmişlar sürekli diye raporlarda. ama vergi indirimi sürekli olur raporda sürekli ise vergi indirimide süreklidir.

Üye
    sabri35 Avatarı

Gerçek Adı
    sabri
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    18:46
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

rapor süreklide olsa maliye kontrol muaynesi ister piskolojik durum varsa

Üye
    denizrüyanaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Rüya Çeşminaz
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara / Turkey
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    27

earibagi

aynen size katılıyorum

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli arkadaşlar... Engelli sağlık kurulu raporu ile emekli olduysanız raporunuz ÖMÜR BOYU SÜREKLİ GEÇERLİDİR ibaresi olsa bile SGK buna itibar etmiyor.. Konuyu bir örnekle anlatayım.. Ben 2010 yılında vergi indirimi alarak emekli olmak için engelli raporu aldım. % 46.. Bu raporda SÜREKLİ ÖMÜR GEÇERLİDİR ibaresi yazıyordu. Yani süresizdi.. Ben de bu ibareye güvendim. Çünkü bu konuda genelge var. SÜREKLİ ÖMÜR BOYU GEÇERLİ ibareli raporu olanlardan bir daha rapor istenemez şeklinde..Ama bu genelgeyi çıkaran aynı Devlet SGK'nın yönetmeliğine bir madde eklemiş.. SGK gerek gördüğü hallerde veya ihbar/şikayet durumunda raporu olan kişiyi tekrar hastaneye sevk edebilir. Yani kapıyı açık bırakmış Hastaneden aldığınız bu rapor Ankara'da bulunan Maliye bakanlığına bağlı Merkez sağlık kuruluna gidiyor. Burada hiçbir yetkisi olmayan kişiler tarafından raporunuz değerlendiriliyor. Hastane size % 60 vermiş olsun.. O heyet eğer HAYIR EFENDİM % 30 olacak diyorsa ve bunu da SGK'ya resmi yazı ile bildiriyorsa SGK hastaneyi değil bu heyeti dinliyor ve ona göre işlem yapıyor. Benim ilk raporum ÖMÜR BOYU GEÇERLİ SÜRESİZ olmasına rağmen bu dangalak heyet tarafından 1 YIL SONRA KONTROL MUAYENESİNE GELMESİ GEREK şeklinde ibare eklenerek SGKya gönderilmiş,SGK da bu dangalakları dinliyor. 1 yıl sonra tekrar muayeneye gittim. Yine aynı şekilde ÖMÜR BOYU GEÇERLİ RAPOR aldım. Rapor yine Ankara'ya gitti. Bu dangalaklar yine 1 YIL SONRA KONTROLE GELMESİ GEREK şeklinde ibare koyup göndermişler.Böyle böyle 2015 yılına kadar geldim. Gelen şikayetler ve başvurular sonucu Yargıtay bu konuya son noktayı koydu ve Ankara Merkez sağlık kurulunun hiçbir yetkisi olmadığını SGK'nın hastaneden gelen rapora göre işlem yapması gerektiğini bildiren bir karar yayımladı. Bu karar bütün ilgili kurumlara gönderildi. Konuyu ben de bizlerle ilgili tüm bakanlıklara ilettim ve böyle bir saçmalığın neden hala yaşandığını YARGITAY kararlarına neden uyulmadığını sordum. İnanın bana her kurumdan yazı farklıydı. Hepsi de kel alaka.. Konuyu bizzat Başbakanlık makamına ilettim (BİMER DEĞİL).. Oradan da yazılı cevap gelmişti. Kurumlar kendilerine verilen yetkiler ve sorumluluklar doğrultusunda kanunlar çerçevesinde işlem yapmaktadır. Buyur burdan yak.. Maliyenin 1920 de çıkmış bir kanun çerçevesinde kendini padişah ilan ettiğini gördüm. Durumu bizzat Cumhurbaşkanlığı makamına ilettim. Genel sekreterlikten aradılar. Sayın Cumhurbaşkanımız bu tür evrak işleri uğraşmıyor !!!!!!... Lütfen şikayetinizi BİMER'e yapın dediler. Oradan olumlu yanıt alamadım dedim. Yapacak birşey yok dediler.. Yahu kardeşim kanunun altında Abdullah GÜL imzası var dedim. Attığı imzanın arkasında dursun dedim. Konuşmalarını düzeltin diye uyarıldım..Üzgünüz dediler telefonu kapattılar.. Her devlet kurumu kendi içinde padişahlığını ilan etmiş hukuk vs civata.. Sen heyetin karşısına gidiyorsun,onca tahlil,tetkik vs yaptırıyorsun ama adamlar o doktorları da hastaneyi de kazımıyor.. Her yıl hangi hastanenin sağlık raporu vermeye yetkisi olduğu açıklanıyor ve resmi gazetede yayımlanıyor.. Lan salaklar.. Madem hiçbir hastane raporuna itimat etmiyorsunuz o zaman ne bokuma bu isimleri yayımlayıp da milleti kandırıyorsunuz ?.. sanırım açıklayabildim ..

Maliyedeki (Merkez sağlık kurulu) şerefsizlerin ne haltlar yediğini bilen biliyor.. Bu sitede ve diğer başka sitelerde bazı arkadaşlarımızın hastaneden % 30-35 rapor aldıkları halde bu kurul tarafından % 70-80 lere çıkarıldığına şahit olduk.. Ve SGK bu heyetin dediğini kabul ediyor.. Var mı böyle salak bir dünya ? Bu heyetin hiçbir yetkisi olmadığı YARGITAY tarafından karara bağlanmış olmasına rağmen... Hayatınızın gidişatı tamamı ile bu adamların (5 kişi) o anki psikolojik durumlarına bağlı...

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla sen bizi bitirdin kardeşim!!! bittik biz seranko kursagımzıda kaldı emeklilik.. kafayı yedim resmen...

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Muzo kardeş... Kafayı yememek ve bitmemek lazım.. Bu kafa bize lazım.. Engelli olmamıza rağmen çok şükür ki kafamız çalışıyor,ya engeli olmayıp da kafası basmayanlara ne demeli Biz biteceğimize onlar bitsin.. Önce Devlet adabını ,sonra kanunları hak ve adalet gözeterek uygulamayı sonra da vatandaşa insanca davranmayı öğrensinler.. Bak o zaman nasıl herşey güzel oluyor..

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@sabri35

Aynen!

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

evet psikolojik hastalık varsa ankaraya giden sürekli ibareli raporu süreli rapora çevriliyor ara ara

Üye
    PANEL76 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    14.09-2017
    Saat
    08:19
    Yaşadığı Yer
    Obur dunya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Herhalde SGK kura çekiyor kimden kontrol isteyelim diye

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Garip ve saçma gelebilir ama maalesef ki öyle

Üye
    PANEL76 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    14.09-2017
    Saat
    08:19
    Yaşadığı Yer
    Obur dunya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Sgkya kontrolum varmı diye arasan bi dert aramasan bi dert bölede ömür gecmezki

Üye
    hakanmemik Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    13

şaka gibiyiz ya @seranko yazdıklarının hepsi doğru emeklilik hayal gibi duruyor

Üye
    CeylinCoskun Avatarı

Son Giriş
    14.02-2016
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Seronko anladigim kadariyla sizin vergi indirimi süreliydi oyüzden kontrol istendi benim vergi indirimim SUREKLI inşallah kontrol istenmez

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kontrol istenebilir ancak şunu unutmayınız arkadaşlar hastanenin verdiği karar katidir. kesinlikle vazgeçmeyiniz.

Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon