Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozgurcecall Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    teşekürler 2022 için girdiğim heyetten aldığım %80 ile malulıyet için girdıim heyet arasında 1 ay var zaten görevli malulıyet dedı ve durumunu kurumdan takıp edeceksın dedi bakalım 10 15 gun sonra hastane ssk ya göndercek raporu bu arada ATİPİK PSİKOZ DAN emekli olan arkadaşlar varsa süreci yazabilirler mi?

Üye
    ozgurcecall Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

sgk dan aldığım sevk ile heyete tekrar girdim ve çıkışta görevli maluliyet dedi ve durumunu kurumdan takip ediceksin dedi buna göre sanırım oldu ıkı heyet arasında 1 ay var zaten 2022 için girdiğim ile malulıyet için girdiğim arasında ,peki bundan sonraki süreç nasıl işliyor biliyormusunuz arkadaşalr???teşekürler şimdiden...

Üye
    sevkat122 Avatarı

Gerçek Adı
    mucahet sen
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgk seni yönlendirecek zannedersem sgk ya maluliyet dilekçesi verdin sgk seni hastaneye sevketti,hakında malul kararı verilmesi için rapor için sevkedecekler,10 yıl başlangıç yüzde 66 çalışıyorsan eger yüzde 60 rapor yeterli.sgk senle mektupla yazışacak yönlendirecek muhtemelenn 45 gün engeç 3 ayda sonuçlanır.önemli olan hastalıgının ismi ve prim ve başlangıç sonrası yazışma .malluliyet kararı verilirse sonrası kolay.

bipolar şizofreni malul yapıyorlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Sonuç olumlu olacak inşallah.

Üye
    ozgurcecall Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

umarım olumlu olur hergün ayrı bir stres yaşıyorum zaten hastalığım da inişli çıkışlı evet sevkat 2022 için girdiğim heyet %80 tedavi ile çalışmaz raporu vermişti bır ay sonra malulıyet için tekrar heyete gırdım bugun aradım daha gelmemiş oranıda bılmıyorum 2524 gün prim var ve 04.10.2002 ssk girişim şartlara uyuyorum maluliyet cetvelinede uyuyorum atipik psikoz hastasıyım tek düşündüğüm sgk sağlık kurulu ne dıycek orası düşündürüyor beni..umarım olumlu olur..yardımcı olan mesajlarıma cevap yazan herkese teşekürler ..

Üye
    ozgurcecall Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

selam arkadaşlar

ben %80 rapor aldım ve sgk sağlık kuruluna gitti yetersiz görülüp benden epikriz. ilk yatış ve tanı raporunu ve askerlik belgesini istediler
    gönderdim tekrar ara rapor verildi eksik evrak var dediler ve biz bunu hastaneye sevk ettiğimizde veriğimiz kağıtta yazıyor dedıler
    doktorda bana daha ne vericez zaten heyete 2 ay önce girmişin bıdaha heyete gerek yok dedıler bunu bağclar sgk ya söyledim..

o hastaneye sevk kağıdında kı cümleyi yazıyorum bılen varsa söylesin hastaneden sgk ya rapor gitmesi lazımmış sadece kronik olup olmadığını yazmadığı için mi tekrar hastaneden rapor beklıyorlar.. cümle şu :

(İSTENİLEN HUSULAR :anamnez muayne bulgularını tanısı aldığı tedavi uygun tedavi sağlandıktan sonra tedaviye cevabı kronik hal alıp almadığı çalışıp çalışamayacağı kanaatini içerir saqğlık kurulu raporu temini)

arkadaşlar kronik hal alıp almadığı haricindeki herşey raporda ve epikriz raporunda yazıyor.. tekrar bunun için heytete mi girmem gerekiyor.. heyet raporunda % 80 tedavi ile çalışma olanğı vermeyen atitipik psikoz haslık ta.. yazıyor..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

"tedavi ile çalışma olanğı vermeyen" diye açıkça yazmışlarsa rapora sgk işgüzarlık ediyor demektir. Bu ifade kapı gibi "kronik" demek zaten. Bence bağcılar sgk'da müdüre çıkııp derdinizi anlatın.

Üye
    ozgurcecall Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

teşekrler oturanboğa kardeşim..durum şun bu ..tamamen herşey bıtınce en baştan sonuna kadar tecrübemi yazıcam..bu konu altında çok kişi cevap arıyor ..umarım olumlu sonuç ile buraya yazarım ve bılgı sahıbı olmak ısteyen arkadaşlar faydalanır.. dün doktora tekrar gıttım uzm olmadıgı ıcın başka doktor vardı..3 ay önce de onunla görüşmüştüm..onun işi bilmezliği yuzunden 3 kaybetmişim..sgk bazen daha ayrıntılı rapor istıyormuş dün telefonla uzm doktoru aradı benim ısrarım ile ..bugun de uzm la görüştüm sgk sağlık kurulu bazen daha detaylı istiyor dedı yaşın genç olduğu için problem yapıyorlar dedı gene ön muayne ve şikayetlerimi dinledi..şöyle bişey dedı kısmı iyileşme gıbı bişey ama ben senıde mağdur etmemek ve sgk sağlık kurulunuda ınandırıcı şekılde yapıcam dedı..2 defa heyete gırdım bu 3. olucak.perşembe tekrar heyete gırıcem..ıkı raporda da %80 tedavı ile çalışma olanağı vermeyen dıye açıkça yazıyor ve ayrıca durumu:sürekli yazıyor..sanırım stajyer o doktor işi bilmediği için benı gerı gönderdi..daha ne yapabılırız dedi açıkça sürekli yani kronik yazıyor dıye bendem ısrarım üzerine uznmnı aradı ve işin gerçeğini öğrendi o acemilik yapmasa şimdi maaş için beklıyor olucaktım..neyse geç olsun temiz olsun da..son 6 ayda 2 heyetten de %80 ve sürekli rapor verdiler bu sefer düşürürler mi yani bu kadar kısa bir zamnda??saygıalr..ıyı günler...

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende atipik psikoz hastasıyım bu hastalığa yakalanan % 45 alırmı en düşük arkadaslar verirlermi ben karamsarım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Hadi hayırlısı bakalım! Dediğin gibi, geç olsun ama olsun. Bu sefer süreç tamamlanacak gibi görünüyor. Takipteyiz...

Üye
    blov Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    01:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sonuc ne oldu kardes yazar misin

Üye
    ozgurcecall Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

kardeşim daha bellı değil dediğim gibi sgk 3 kez hastaneye sevk etti sgk ve son heyete girdim heyete son girişimde ne oran verdi bılmıyorum aradım ama cevap alamadm hastaneden rapor 20 günde sgk şubesine gıdıyor..orasıda bölge sgk sağlık kuruluna gönderiyor ordan sonuç 2 ayda çıkıyor aralık ayının 15 16 sı gıbı sonuç çıkıcak buraya yazarım..umarım olumlu olur ...

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol kol ampute ve bipolar kanısi konulmuş ve parantez içinde tedavi ile kısmen düzebilir cinsten yazarsa malulen aylığa bağlanılırmı?.............tskler arkadaslar

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anlasıldı benim konuya cevap yazacak yok

Üye
    blov Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    01:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Universite karar veriyor

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon