Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    Ziya_42 Avatarı

    Gerçek Adı
    ZİYA
    Üyelik Tarihi
    28.02-2014
    Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar,

    Organ Nakli Sırasındayım. Akciğer Nakli. Çalışmaya başladğımda kronik rahatsızlığım vardı. ama son 2 yılda ilerledi. malulen emeklilikten yararlanabilmek için Çıkan yasaya göre çalışmaya başlamadan önce kronik bir rahatsızlığın olmaması. ancak benim rahatsızlığım 2 yılda ilerledi. daha önce çok rahat şekilde çalışabiliyordum. şimdi oksijen cihazına bağlı olarak yaşıyorum. sizce malulen emekli olabilir miyim? organ nakli sırasında olmama rağmen böyle bir şansım var mıdır?

  2. #2
    Üye
    serhad_erkan Avatarı

    Üyelik Tarihi
    08.01-2013
    Son Giriş
    18.11-2016
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Mesaj
    27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    5510 sayılı kanunun bununla ilgili maddeleri var.İşe giriş öncesi hastalığı bulunanlar için sigorta primi düşülmüştür.Kanunu inceleyiniz.

  3. #3
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.969
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    MALULİYET TESPİTİ İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ'nin 9. maddesi tam da bu durumu düzenler: "Eski ve çalışmaya engel olmayan bir hastalığın, Ek-1 Hastalık Listesi’nde belirtilen seviyelere yükseldiği [...] Kurum sağlık kurulunca tespit edilen sigortalı malul sayılır."

    Eğer durumunuz bu şekildeyse ve bunu raporlarla ıspat edebilirseniz, evet, 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün primle malulen emekli olabilirsiniz

  4. #4
    Üye
    Ziya_42 Avatarı

    Gerçek Adı
    ZİYA
    Üyelik Tarihi
    28.02-2014
    Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Merhaba Arkadaşlar,

    benim %40 süreklidir raporum ve 3. derecede vergi indirimim var. raporu 2010 tarihinde aldım.
    2008 tarihinde ilk işe giriş tarihim.
    askerlik yapmadım. bu rahatsızlığımdan dolayı. askerlikten 2 yıl sonra engelli %40 raporunu aldım. 6 yıl kadar çalışma hayatım oldu.
    şimdi çok rahatsızlandım. rahatsızlığım çok etkiliyor beni.
    sgk prim günüm 2200. kronik rahatsızlığım var ama beni çalışma hayatında etkilemeyen bir hastalıktı. şimdi 1,5 yıldır inanılmaz çok etkiliyor. hatta çalışamıyorum.

    malulen emekli olabilir miyim? böyle bir şansım var mı? lütfen bilgisi olanlar yazsın..

  5. #5
    Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

    Gerçek Adı
    Eyüp
    Üyelik Tarihi
    11.09-2014
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Mesaj
    2.108
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Malülen emeklilik için;
    Malül gerektirecek düzeyde işgücü kaybı ve %60 rapor gerekir.
    Bunun haricinde 10 Yıl Hizmet süresi ve 1800 gün priminiz olması lazım.

  6. #6
    Üye
    Ziya_42 Avatarı

    Gerçek Adı
    ZİYA
    Üyelik Tarihi
    28.02-2014
    Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    merhaba Eyüp bey. sürekli oksijen cihazı kullanıyorum. bi nevi bakıma muhtaç duruma yakın bir durumdayım. 2008/03 tarihinde sgk girişim.

  7. #7
    Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

    Gerçek Adı
    Eyüp
    Üyelik Tarihi
    11.09-2014
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Mesaj
    2.108
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @Ziya_42

    Bakıma muhtaç durumda olduğunuza karar verilirse 10 Yıl 1800 gün şartı aranmaz.
    Bu durumda SGK ya malülen emeklilik için başvurup,hastaneye sevk olmanız gerekiyor.

  8. #8
    Üye
    Ziya_42 Avatarı

    Gerçek Adı
    ZİYA
    Üyelik Tarihi
    28.02-2014
    Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @BuTcHeR

    Eyüp bey, hastalığım kronik'ti. ama ilk aldığım raporda ancak %40 oran verdiler. şimdi doktor ağır hastalık durumuna geldi diyor. fakat benim aklıma takılan konu. kronik olan bir hastalık yüzünden askerlik bile yapamayan malulen emekli olamaz diye bişey duydum. doğru mu sizce? ve malulen emekli olan biri aynı zamanda şartlar uygun ise evde bakım parası alabilir mi?

  9. #9
    Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

    Gerçek Adı
    Eyüp
    Üyelik Tarihi
    11.09-2014
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Mesaj
    2.108
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @Ziya_42

    Malülen emeklilik için,
    Ya hastalığın sigorta başlangıcından sonra ortaya çıkması lazım yada,mevcut bir hastalıksa çalışamaz duruma getirecek kadar ilerlemesi lazım.
    Siz malülen emeklilik için başvurun.

  10. #10
    Üye
    Ufukalp Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.11-2007
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    7.508
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: BuTcHeR Mesajı Gör
    @Ziya_42

    Bakıma muhtaç durumda olduğunuza karar verilirse 10 Yıl 1800 gün şartı aranmaz.
    Sadece 10 yıl şartı aranmaz, 1800 gün prim her durumda şarttır.

  11. #11
    Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

    Gerçek Adı
    Eyüp
    Üyelik Tarihi
    11.09-2014
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Mesaj
    2.108
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben yanlış yazmışım pardon