Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nagihan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yüksel
    Son Giriş
    28.04-2015
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar

Emeklilik Başvurum, Malulen Emeklilik Olarak İşleme Alınmış Ben %62 raporum olduğu için Emekliliğe başvurmak istedim. askerlik Borçlanması yapar isem 15 yıl ve 3960 gün şartını geçeceğimden başvurabileceğimi belirttiler. askerlik borçlanması yaptım, ödedim. Emeklilik başvurumu yaptım hastaneye sevk ettiler.. malulen Emeklilik diye yazıyordu hastaneye gönderilen yazıda.. her halde ismi o şekilde geçiyor diye düşündüm. fakat SGK den gelen yazıda malulen Emeklilik şeklinde ifade var. "Başvuru formum Erken yaşlılık emekliliği şeklinde" dosyamda mevcut ve çok net hatırlıyorum.

malulen emekli olmak istesem bu kadar beklemez ve Askerlik borçlanması yapmazdım zaten.

Durumu düzeltmeleri için kurum a gittim ilgilenen olmadı konuyu Bimer'e ilettim. Kurum a ve sosyal güvenlik merkezine bildirmişler Düzelir mi Sizce mağdur olmamak adına başka ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkürler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

BAĞ-KUR bazen saçmalıyor. Velev ki emeklilik müracaatınız malulen olarak değerlendirilir ise yatırdığınız askerlik borçlanmasını geri alırsınız. Yada itiraz edersiniz ben malulen emekli olmak istemiyorum emekliliğimin 5510/28 kanununda tekrar değerlendirilmesini istiyorum diye dilekçe ile müracaat edersiniz.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında ilk başvuruda önce malulen değerlendiriliyor oradan ret geliyor sonra 28. maddeden değerlendiriliyor bende de böyle olmuştu belki öyle olacaktır

Üye
    Nagihan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yüksel
    Son Giriş
    28.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emeklilik Başvurum - Malulen Emeklilik olarak yanlış değerlendirildiği için durumu BİMER e ilettim - dosyamın bulunduğu SGK ye yazmışlar, henüz sonuç yok, Yüksek Sağlık Kurulu Rapor oranımı düşürebilir mi bilmiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Cemil'İn dediği gibi, bağkur tüm başvuruları önce malulen emeklilik olarak işleme alıp "malul değilsin, emeklilik başvurunu reddediyorum" diyor, sonra kişi "o zaman başvurumun 5510 sayılı yasanın 28. maddesi kapsamında erken Yaşlılık emekliliği olarak işleme alınmasını arz ve talep ederim" diye dilekçe veriyor, ve dilekçesi işleme alınıp -sigortalılık süresi ve prim gün şartı da tamamsa- erken Yaşlılık emekliliği onaylanıyor.

Bağkur'un kanun maddesini vatandaşa eziyet çektirecek şekilde yorumlaması ile ilgili bir durum...

Üye
    Nagihan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yüksel
    Son Giriş
    28.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2 Nisan'da: Yüksek Sağlık Kurulu Şubat ayında ara karar vermiş halen evraklar kurulda görünüyor. Ekranda görünen son işlem 26 Şubat 2014 Koca mart ayını yediler