Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ziya. Avatarı

Gerçek Adı
    ziya
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    02:09
    Yaşadığı Yer
    izmr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar arkadaşlar birsorun var yardımcı olursanız sevinirim..3derece vergi indirimi ile emekli dilekçesi verdim 4.10 2013de halen baglanmadı işyerinde şüphe görmüşler vergi dairesinle yazışma yapmışlar cevabı 15 01 2014 de gelmiş işyeri inceleme geçirmiş .beni ilgilendirirmi....2ci sorum ,birde il sağlıga yazzışcaz dediler neden acaba vergi indiriminden emekllikte il saglıga normaldede bbilgi alınıyormu bilen arkadaşlar bilgi verirseniz bana el yazısı ile şöyle bi dilekç yazdiyorlar...şu nolu şü tarihten itibaren çalışmaktayım bu işyerinde çalışırken vergi indirimi aldım bu işyeri sahte sahte kodu konduğundan işyeri sahte duruma düştüğünde baglanan maaşımı yasal faaizi ile ödeyecegim diye yazı istiyorlar NE YACAGIMI ŞAŞIRDIM NE YAPMAM HAKINDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Üye
    huseyinb80 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN BAYRAMOĞLU
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    23:38
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

dostum sen bu işyerinde gerçekten çalıştın mı yoksa sadece belli bir para ödeyip kendini sigortalı mı gösterttin.

Üye
    ziya Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba hüseyin kardeş evet ben bu işyerinde çalıştım neyapmam gerek bilemiyorum

Üye
    metin türk Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senden bir sorun yoksa çekinme onlar korksun iş yeri yani oluruna bırak sgkdan ögren işin aslını

Üye
    huseyinb80 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN BAYRAMOĞLU
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sen çalışmışsan seni ilgilendiren bir durum yok. uzunda sürse işverenin sgk ile olan sıkıntısı seni ilgilendirmez. Çalışıp çalışmadığını da şunun için sordum. Bazı uyanıklar hayali işyeri açıp kişilerden para alarak sigortalı gösteriyorlar ve sgk borçlarını ödemiyorlar sgk son zamanlar da bu tür işyerlerini takibe aldı. Eğer birinin çalışmadan para karşılığı çalışıyor gibi sigortalı gösterildiği tespit edilirse o kişinin de tüm işlemleri (yani günleri) silinir. SGK bundan şüphelenip vergi dairesi ile yazışmıştır ve işverenin vergi dairesine yaptığı bildirimler ile sgk ya yaptığı bildirimler arasında farklılık olduğundan dolayı sahte işyeri şüphesi yaratmıştır.

Üye
    ziya Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar iş yerinin sgk ya borcu varmış af bekledigini yapılandırma yapacğını söylüyor fakat ödermi ödemezmi bilememki aksi birdurumda ödemedi beni ilgiledirirmi acaba teşekür ederim

sgk diyorki bana yukarıda yazdıgım gibi dilekçe yaz verdiyorlar sanırım verince maaş baglanacak ama ben elin işine negaranti edebilirimki yıllarca yürek sızısımı çekecem çıkmazdayım

metin kardeş sgk diyorki bana yukarıda yazdıgım gibi dilekçe yaz verdiyorlar sanırım verince maaş baglanacak ama ben elin işine negaranti edebilirimki  yıllarca yürek sızısımı  çekecem çıkmazdayım 

Üye
    huseyinb80 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN BAYRAMOĞLU
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İŞ YERİNİN SGK BORCU ÇALIŞANI İLGİLENDİRMEZ. "şu nolu şü tarihten itibaren çalışmaktayım bu işyerinde çalışırken vergi indirimi aldım bu işyeri sahte sahte kodu konduğundan işyeri sahte duruma düştüğünde baglanan maaşımı yasal faaizi ile ödeyecegim" DİYE BİR DİLEKÇE DE BENCE VERME İŞYERİ SAHTE KODU ALABİLİR SEN GERÇEKTE ÇALIŞANI OLDUĞUN İÇİN BU SENİ DE İLGİLENDİRMEZ. ANLADIĞIM KADARIYLA BU İŞ SENİ BAYA BİR YORACAK.

Üye
    ziya Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu işyeri sahte sayarlarsa benim günler silinirmi raporum ve vergi indirimim iptal olurmu böyle bir durumda

Üye
    huseyinb80 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN BAYRAMOĞLU
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

dostum tekrar diyorum sen calismıssan seni etkilemez belki ispat etmek zorunda kalabilirsin. Egerki calismadan sigortalı gosterildigin kaanati olusursa gunlerini silerler.

Üye
    ziya Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bir işe yeniden girip tekrar bu rapor ile vergi inirimi müracat yapsam olurmu

merhaba arkadaşlar cuma günü sgk gitim ben böyle dilekçe vermek istediğimi söyledim .dedilerki işyerinde çalışmışsan şöyle bir yazı yaz dediler şu nolu işyerinde şu tarihler arasında çalıştım ve bagaşımın baglanması arz ederim diye imzala sen emekliligi hak etmişsin işyeri maliye ilgili davalaşmışlar .yoksa uzun zaman beklersin hemen maaş bağlanması için dediler sizce bana bir zarar gelirmi bu durumda

Üye
    huseyinb80 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN BAYRAMOĞLU
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Dostum başta dedigim gibi sen gercek calişansan sıkıntı yok son istedikleri dilekceyi vermende sakınca yok. Sgk senden bu dilekceyi isteme nedeni eger calışmadan sgk lı olmuşsan sana ödenen emekli maaşları hatta yapılan sağlık yardımlarını bile faizi ile tahsil etmek isteyeceklerdir. Sonunda ispat yükümlülüğü isteyebilirler.
    İşyerinin vergi dairesi ile soruşturmalık olması normalde sgk yı ilgilendirmez fakat sgk ya yapılan bildirimler ile vergi dairesine yapılan bildirimler arasında tutarsız lık vardır. Õrnegin 10 işçi çalışan gosterip vergi dairesine de aylık cirosunu 5 10 bin göstermek gibi

Üye
    ziya Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekür ederim allah razı olsun.. şunu anlamadım 10 işçi ve 5 10 bin göstermek açıklayabilirmisin

Üye
    huseyinb80 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN BAYRAMOĞLU
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şunu demek istemiştim bir isyerinde 10 sigortalı isci clisiyor görünüp te vergi dairesine bildirdigi aylik satışları sadece 5000 tl olmasi veya hic yok denecek kadar olmasi doğalmıdır 10 iscinin yaklasik maaliyeti 13000 tl iken. Dedigim gibi tahminim bir tutarsizlik var. Belki de uyanik olduğunu düşünen bir mali Müşavir hatası olabilir.

Üye
    ziya Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hüseyin kardeşim genel bilgi için soruyorum. bir işyerde çalışırken işveren sahte fatura girmesi veya çalışmayan kişi gösterilmesi sahte sigort deniliyormuş vergi borcu sgk borcu gibi birşeyler gerçek o işyerinde çalışanı etkilermi işverenin yaptıgı işler. iyice kafam karıştı etraftan duydugum konulardan sanada zahmet verdim hakını helal et.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emeklilik başvurusunu yapmışsan bence işyerine dair hiç bir şey yapmana gerek yok. Emeklilik sürecinin kesileceğini sanmıyorum. Bekleyip birkaç ay sonra ne olacağını görmeni ve ona göre hareket etmeni öneriririm. Eğer bugünden bağlayıcı bir dilekçe verirsen, seni de işyerinin yaşadığı araştırmaya dahil ederler (en azından şahit olarak). Bence hiç bulaşma. Uzak dur. Ne olacağını gör...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon