Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    5510 sayılı yasadan öncede vergi indirimli raporunuzun olmaması durumunda bile,usulune uygun raporunuzun mevcut olup,kurum tarafından kabul edilmesi durumunda yine erken emeklilikten faydalanabilirsiniz.

Üye
    arzuizmir Avatarı

Son Giriş
    26.02-2010
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raman ben boşunamı uğraşıyorum şimdi .elimde raporum var %48 lik hastanenin bana vermiş olduğu.
    Vergi indirimi için başvurdum 1 yıl sonra için tekrar vergi indirimnden yararlanmak istiyor isem hastaneye başvurmam gerektiğini bildirir bir yazı geldi.bende şu an hastanelerde koşturuyorum yeni rapor çıkartmak için .
    1.sorum eylül 2009 gibi ssk bana gel işlemlerini başlatalım dedi .eğer bana ankaradan %40 ın altında bir puan gelirse yinede başvurabilirmiyim erken emeklilik için ssk ya ?
    2.sorum ilk aldığım rapor sürekli yazıyor psikiyatri ve ortopedi.
    Bu raporun geçerliliğini 2.rapor alınca yitirecekmi.

Ilk rapor tarihim 19/04/2006

yardımcı olursan sevinirim .

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bence vergi indirimi almak içinde yasal prosedürü yerine getir. Hem gv yararlanırsın hemde emeklilik talep ederken raporla filan uğraşmazsın.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer sadece emeklilik için uğraşıyorsan,ikinci başvuruda bulunman gerekmez.Çalışmaya devam edecekseniz hem vergi indirimi alacağınızdan hemde erken emeklilikten faydalanacağınızdan alacağınız yeni rapor faydanıza olacaktır.

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arzuizmir raporunuz%40 ın altında gelirse yararlanamazsınız erken emeklilikten.2. raporu almaya giderken ilk raporun örneğini de götür yanında muayine eden doktorlara ve kurula beyan edersen iyi olur.

Üye
    arzuizmir Avatarı

Son Giriş
    26.02-2010
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inanın doktorlarda bıkmış durumda Ankaradan geri dönen raporlardan ,bizi burda boşuna oyalıyorlar hastaları uğraştırıyorlar diyorlar yazık.Orda çekilen eziyeti herkes biliyordur.
    Doktorlarada Allah sabır versin biz 1 gün hastanede geçiriyoruz zamanımızı berbat bir durumda eve dönüyoruz ya onlar tüm gün hastalarla uğraşıyorlar.
    rapor Ankaradan 2 defa düşük yüzdeyle geldiğinde son şnasımızmı kalıyor.yani 3defamı hakkımız.

Üye
    AZİZKAYA Avatarı

Son Giriş
    25.07-2014
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her yasasa olduğu gibi 5510 sayılı yasada da bir haksızlık var anladığım kadarıyla.yasaya göre kimi raporla emekli olabiliyor, kimi de emekli olmak için vergi indirimi almak zorunda kalıyor.ve benim gibi bir çok kişi özürlü kontenjanında çalıştığı halde vergi indirimi raporu alamıyor ve mağdur oluyor. %40 raporum var 10 yıldır çalışıyorum ama veri indirimi raporu alamıyorum.

Üye
    hanedan1910 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    00:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar emeklilik için işçilerde vergi indirimi şart 29/04/2009 da emekililik dilekçemi verdim o kadar uzmanlara sordum araştırdım vergi indirimi almadan emekli olamayacağımı gördüm sonundada vergi indirimini aldım ve dilekçemi verdim işin özü usulüne uygun rapor maliyenin %40 üzerinde vergi indirimini onaylamasıyla emekli olunabilir

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar kusura bakmayın ama benmi anlamıyorum yoksa bir yerde bir yanlsılımı var soru su diyorumki ben 2004 te iskur vasıtası ile işe girmek için rapor aldım %45 buraya kadar okey engelli kadrosunda calısıyorum burasıda okey şimdi ben hiç rapor almazsam günüm dolunca emekliliğe basvursam emekli olabilirmiyim ? yok olamz isem devlet hastanesine gittim % 45 rapor aldım bu rapor ankaraya gidip onaylanmak zorundamı ? yada ankaraya gitmek zorundamı ankara raporu yok kardeşim deyip iade edebilirmi e ediyorsa yeni kanunun ne getirisi var ? 20 ytl fazla alıcam diye vergi indirimene basvurmadım ben onada kasamam acıkcası cok rica ediyorum bu konu hep tartışılır su işi biri izah etsin

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yesil_izmit,
    İnsanlar 20 tl alacağım diye vergi indirimi başvurmuyorlar. Vergi indirimi hem çalışırken hem de emeklilik talep edildiğinde geçerli bir belgedir ve tekrar hastanelerde sürünmezsiniz. 01/10/2008 tarihinde yürürlüğe giren (ya da girdiği sanılan) yasa gereğincede vergi indirimi müracaatı yapmadan alacağın %40 ve üzeri bir raporla emekli olma yolu açılıyor(du).

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar;
    ben 1 eylül 2009 da sgk ya gittim ve vergi indirimim olmadığını lakin %65 özürüm olduğunu söledim bana aynen sölenen şu 1986 ssk başlangıç tarihiniz olduğundan vergi indirimi almadan emekli olamazsınız..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12