Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 68 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    15:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese selamlar.

Yine bir kontrol muayene tarihimiz geldi çattı. Of strese bak ya hasta olmayanı hasta eder bunlar. Arkadaşlar uzun zamandır siteyi ve gelişmeleri takip edemedim.

2008 yılında % 50 sürekli ibareli raporla emekli oldum.
    1 sene sonrasına kontrol muayenesi istedikleri için 2009 yılında yine % 50 sürekli ibareli ve hatta doktor ve sağlık kurulu tarafından rapora şerh düşülerek "Tekrar Kontrol Muayenesine Gerek yoktur." denmesine rağmen SGK tarafından 2 sene sonrasına bir Kontrol Muayenesi daha yazıldı.
    2 sene sonra yani 2011 yılında 3 cü defa rapor aldık. Tabi bu raporların hepsi Ankara dan Hastane nasıl verdiyse aynı yüzde ile geldi.

Son raporda bir baktım bu sefer 3 sene sonrasına Kontrol Muayenesi yazılmış. O sürede geldi çattı.

6 senede 3 ayrı Uzaman Doktor 3 ayrı Hastane Sağlık Kurulu ve 3 defa Ankara Merkez Sağlık Kurulu. İnsaf derler adama ama SGK ısrarla Doktor, Sağlık Kurulu ve Ankarayı dikkate almak istemiyor.

Öğrenmek istediğim uzun zamandır takip edemediğim için değişen bir şeyler var mı. sevkimizi alıp yine hastaneye mi gideceğiz. Raporlar Ankara ya gidiyor mu. Süre nedir ve Hastane ve eğer gidiyorsa Ankara da sorun var mı. Bu raporu almak için bildiğim kadarı ile önceden SGK 3 ay süre veriyor ve maaşı kesmiyordu.

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar ve Bülent bey cevap verebilirse çok sevinirim. Teşekkür eder herkese hayırlı sağlıklı günler dilerim.

Üye
    okan01 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bnede daha yeni kontrol muayeneden çıktım 1 yılda zor aldım şimdi 2015 yazmışlar. ilk raporum 3 yıllıktı şimdi iki yıla düştü. hastanedeki doktorun dediğine göre artık 2 yılda bir görüşecez yeni kanuna göre dedi bu bizim için daha iyiymiş en azından kendi durumumuzu kontrol etme açısından

Üye
    kantutar42 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam allah hepimize bu konturol muayeneden kurtarsın bende 2. kez konturole gittim şimdi sonuç bekliyorum bu ne yaa sgk kurumu haşa bize vahiy veya bir mucizenin mi gelmesini bekliyor yetti gari oyuncak olmak istemiyoruz

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Okan kardeşim biraz ayrıntılı bilgi alsam. Neden 1 yıl sürdü ve bu arada maaşın kesilmedimi. Hangi şehir ve hastaneden aldın. Tamam hastaneler artık isterse oran 80_90 olsun yinede 2 yıl süreli veriyor lakin SGK istediği tarihe kafasına göre muayene tarihi
    veriyor. 3 cü Raporu 2 yıl süreli iken benden 3 yıl sonrasını muayene yazdılar. Ben 3 tane rapor aldım bu güne kadar en uzun Arkadan gelmesine dahil 2,5 ay sürdü. Senin dediğin gibi 1 yıl sürerse maaş kesilir. Bana biraz ayrıntı verirsen sevinirim. Ona göre sevki erken alırım.

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nedir bu kontrol muayenesi arkadaşlar sürekli raporla emekli olmuş birindende istiyorlarmı? yoksa süreli raporu olanlar için mi?

Üye
    okan01 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MÜHENDİS sürekli raporda kontrol istemiyorlar bildiğim kadarı ile ama herhangi bir şikayet yada sgk da şüphelenme durumlarında sgk kontrol isteyebiliyor bazen. SENVEBEN ARKADAŞ ben adanada önce numune sonra 2 kere balcalı hastanesine yolladılar. 2 emekli maaşım var birisi bağkur 4b diğeri sürekli işgörememezlik geliri 4a ben 4b den müraacat eetim kontrol muayenede bu heyet adanada bunlar biraz işi bilmiyorlarmı desem zevkinemi yapıyorlar desem bilmiyorum ama sonunda gene ben galip geldim karar çıktı çok şükür.

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

okan01;

Tamam seninki farklı bir durum. Mühendis arkadaşa cevap vereyim. Ilk Raporum sürekli 1sene sonrasına kontrol muayenesi zaten emeklilik anı da bu tarihi veriyorlar kimsenin haberi yok ki şikayet olsun. 2 ci rapor sonrası 2 sene Son raya yine KOn trol rapor sürekli ve üstelik doktor ve sağlık kurulunun şerhi var (tekrar kontrol gerekmez) ne ilginçtir 3 sene sonraya bir kontrol daha şikayet falan olma ihtimali yok olay şu sisteme bir kere kontrol girdiği zaman bunu gören memur her seferinde bunu iş olsun diye tekrarlıyor. Eğer sisteme bir şekilde girilmediyse bir dahada ebediyen kimse görmüyor ve kimsenin aklına gelmiyor. Çok kişi biliyorum hiç bir zaman bu uygulama nın yapılmadığı. Yani bir kere olursa ebediyen olacaksın.

Arkadaşlar konu başlığını açtığımda 3 senedir uygulamadan, yönetmelik ve yasalardan bihaber olduğumu yazmıştım. Bu konularda bilgi veren olursa çok iyi olur. Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Vallahi kardeşim bunu iki yolu var: 1- Birmilyon küfür ve beddua edeceksin ve kendini rahatlatacaksın, 2- Atlayıp Ankara SGK'ya gidip olabilecek en yetkili kişiyle görüşerek bu salak uygulamanın iptalini isteyeceksin. Orta yolu yok maalesef.

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 şıkkı bol bol yapıyoruz güzel ülkemin yetkili vede etkili şahsiyetlerine de, 2 şıkkı bu sefer yapacam sanırım. Şu rapor işini bitirelimde hayırlısıyla. Raporu almak çok zor değilde takibini kendim yapmak zorundayı. Hastaneyi ara sgk gönderdinizmi, sgk ara Ankaraya gönderdinizmi, Ankarayı ara ulaştımı ve gönderdinizmi tekrar sgk ara elinize geçtimi. 3 ay bide erken sevk alırsan 4 ay içinde raporun bana ulaşacak diyen sgk son aldığım raporu evrakların içinden 10 dakka arama sonucu buldu ve tam 1,5 aydır elinde olan raporu takibim ve ilgime istinaden bi zahmet Ankaraya gönderdi. Takip etmesem ellerinde sümen altında kalsa ne yapalım raporunu zamanında getirmedin diyecekler. Memurlar her zaman masumdur ilkesi. Herkese Allah kolaylık versin.

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey ve diğer arkadaşlar anlatacağım konu hakkında bilgisi olan var mı.

Kontrol muayenesi için 4 raporumu tam 1 ay önce aldım. Aynı oran ile ve sgk posta ile ulaştı. Az önce sgk aradım rapor halen ellerinde duruyormuş. Yaklaşık benim gibi 45-50 adet raporu bekletiyorlarmış. Sebebi ise Ankara Merkez Sağlık Kurulu çok fazla yığılma olduğu için sadece ilk alınan raporları gönderin diğerlerini kendiniz değerlendirin şeklinde söylemiş.

Görüştüğüm sgk daki memur arkadaş bununla ilgili genelge yönetmelik gibi üst makamlardan bilgi gelmesini bekliyorlarmış. Söylediği kurum bünyesinde bir kurul oluşturmak ve kontrol muayenelerini burada değerlendirmek gibi bir durum söz konusuymuş.

Peki bana rapor için 3 ay gibi bir süre veriyorsunuz yetişmesse benim suçum ne dediğimde bu ay sonuna kadar bu genelge büyük ihtimalle çıkabilir yani raporda 2-3 aya kadar sonuçlanır sonuçlanmassa maaşın kesilir sonuçlandığında toplu ödeme alırsın şeklinde cevap verdi.

Yani işimizi ellerinden geldiği kadar zorlaştırmak için bütün güçlerini kullanıyorlar. Bekleyip göreceğiz. Yani artık ilk alınan rapordan sonra kontrol için alınacak raporlar Büyük ihtimalle Ankara MSK gitmeyecek.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşalım.

Üye
    engin öztürk Avatarı

Son Giriş
    28.01-2017
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hangi hastalıklarda kontrol muayenesi istiyorlar tam olarak yazarmısınız ..

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kafalarına göre hastalık ayrımı yok. Ben 6 senede 4 kez rapor alıyorum.

Benden başka şu anda bu kontrol muayenesi sorunu ile ilgili kimse yok sanırım. Dün sgk daki memur 45-50 kontrol muayenesi olan dosya beklemede dedi. Bu sadece benim bulunduğum orta ölçekli bir şehirde. Tüm Ülkeyi düşünürsek belki binlerce dosya ilginç hiç cevap alamadığıma göre konu hakkında bilgisi olan yok.

Üye
    ayten35 Avatarı

Gerçek Adı
    ayten
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen.benide her sene hastaneye sevk ediyorlar.neymiş iyileşme yada kötüleşme olabilirmiş durumumda .zaten puanım %72 ve hiç değişmiyor neyin çilesi bu anlamadım.merkez sağlık kurulunu insafa davet ediyorum

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayten35;

Merkez sağlık kurulunun insafı artık kalktı söylenen o. Şu anda raporum 1 aydır sgk bekliyor. Ne olacağı muamma.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    senveben, bu konuda bir bilgim yok maalesef. Güncel bir uygulama değişikliği söz konusu anlaşılan. Bekleyip sonucu görmekten başka yol yok. Gelişmelerden bizleri de haberdar edin lütfen

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon

LinkBacks (?)

1. 10.01-2016, 19:33
  2. 10.03-2015, 19:34
  3. 17.08-2014, 18:27
  4. 24.03-2014, 20:05
  5. 24.03-2014, 16:04