Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dilek82 Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    09.02-2015
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tamam bülent bey peki heyete girdiğimizde ordaki dr puan veriyor mu eger veriyorsa ögrenebiliyor muyuz kaç verdini ben mersin üniv. girdim heyete dr orta derece distoninin oranı kaç dedi ordaki memurda oranı adana belirler dedi ozaman benim kağıdıma heyetde puan yazılmadı mı çok taktım kafaama bunu heyetde puan verilmiyorsa adana yada ankara mı belirliyor birde türkiye.go.tr den takip edeceğim olup yada olmadımı nerden bakacağım acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Malulen emekliliğe temel olacak rapora hastane oran yazmaz.

Orta derece distoni ile malulen emekli olunabiliyor mu, bilmiyorum.

Üye
    dilek82 Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    09.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok çok teşekkür ederim bülent bey sağolun

peki türkiye gov tr den nerden tajip edeceğim emekliliği?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Hizmetler sayfasında SGK menüsünde emekli aylık bilgisi vb. bağlantılardan görebilirsiniz: https://www.turkiye.gov.tr/hizmetler
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dilek82 Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    09.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben ocağın 13 ünde mersin üniv.hastanesinde malülen emeklilik için heyete girmiştim bugün sgk na sonucu öğrenmeye gitdim saglık kurulu kağıdının adanaya gönderdiklerini adanadan henüz gelmedini söylediler ordan çıkınca üniversite hastanesinde heyete girdiğim yere gidip saglık kurulu raporumun çıktısını aldım rapora dr un yazdığı;
    orta derece oromandibüler distoni + servikal distoni hastalına bağlı sağ üst ekstremitede(dominant ekstremite) orta - agır düzeyde haraket bozukluğu ve servikal vertebra haraketlerinde ciddi düzeyde eklem haraket kısıtlığı yzazılmış
    karar :sosyal güvenlik kurumunca verilecektir
    süreklidir :evet
    özür durumuna göre tüm vucut fonksiyon kaybı oranı:değerlendirilemedi
    distoni nedeni ile takip edilmektedir düzenli botoks uygulanmaktadır dbs(beyin pili) takılmıştır yazmakta

arkadaşlar sizce bu saglık kurulunun yazısına göre malülen emekli olabilir miyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bence bir sorun olmada emekliliğiniz gerçekleştirilecektir. Çoğu gitti azı kaldı. Sabır

Üye
    dilek82 Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    09.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çook saol inşallah bülent bey sabırsızlıkla bekliyom yaa sabırr ) bide olmassaa büyük hayal kırıkılığı bekliyelim bakalım olumsuz yada inşallah olumlu haber edecem size

________
    slm bülent bey şimdi telefonu açtım sgk telefonuma msj gelmiş kurumumuz saglık kurulu tarafından malul olmadınığınıza karar vermiştir akdeniz sgm...benim gerçekten çalışaccak durumum yok şimdi ben ne yapoayım mahkemeye mi verecem lütfen bir yol gösterir misiniz ne derece hakkım olur beni gören zaten çalışamaz olduğumu anlar ne yapayım ben şimdi

________
    bülent bey merhaba tekrardan forumdaki yazılara baktım anladığım kadarıyla önce sgk dilekçe verip ankaraya gidiyor evraklar ve genelde ordanda red geliyor ondan sonra mahkemeye veriliyor oradan sonuç bekleniyor avukatım var ama önce itiraz hakkımmı kullanayayım değil mi?birde benim herhangi raporum yok bu siteye üye olunca bi çok şeyi öğrendim sagolun ben mersin devlet hastanesinden engelli kartı ve vergi inndimi için heyete girmek istiyorum direk devlet hastanesine mi gideyim yoksa yine sgk nun sevki ile mi gideyim direk devlet hastanesinde kurumun sevki olmadan ücret ödeniyor diye duymuştum doğru mu?engelli kartı için vergi indirimi için bu devlet hastanesinden rapor almak malülen gibi uzun süreçmi benim melülen için polikilniklere görünmem 20 günü bulmuştu..birrde vergi indirimi aldığımda ne avantajları oluyor vergi indiriminden emeklilik için 2 yıl kadar eksiğim var onu toplu şekilde yatıramam mı acaba...şimdi ben sgkna gidip itiraz hakkımı kulanacağım bu süre zarfınnda engelli kartı vergi indiri için uğrasağım ne önerirsiniz bülent bey yardımlarınız için çok teşekür ederim

Üye
    dilek82 Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    09.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam sgk nın telefona emekli olup olmadıma dair mesaj atması garip gedi çünkü bana bu ayın sonunda belli olur gel burdan öğren demişlerdi benim tuhafıma gitti herkeese mesajlamı bildiriyorlar heyetteki doktor bile sgkdan sonucu öğren demişti bu mesaj olayı hakikatten çook tuhafıma gitti bilginiz varmı arkadaşalr

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emekli olamamış iseniz bence primlerinizi tamamlayıp ve vergi indirim hakkı alıp erken emekli olmaya bakın. Devlet hastanesine müracaat edip rapor almanız yerine iş yerinizden çalıştığınıza dair belge alarak Maliye ''mükellef hizmetler birimine'' vergi indirim hakkı için müracaat edin ve devlet hastanesine sevk alın. Ayrıca bir dilekçe vererek kendinize de bir rapor çıkartabilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Red kararı yazılı olarak size ulaştığında onu alıp sigorta müdürlüğüne gidin ve başvurunuzun sgk sağlık yüksek kurlu tarafından deperlendirilmesi talebiyle karara itiraz edin. Oradan gelecek yanıt da olumsuz olursa ve maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak derecede işgücü kaybınızın olduğunda ısrarcıysanız, red kararına karşı dava açarsınız. Mahkeme sizi haastaneye ya da adli tıp kurumu'Na sevk eder. Oradan verilecek olan rapor emekliğe temel oluşturur.

Üye
    dilek82 Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    09.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım bülent bey bugun gitdim sgk na red edilmiş kaç oran aldığımı sordum yasak dediler malül sayılmayanın oranını verilmiyor dedi bu doğru mu acaba?evet dilekçe yazdım itiraz etdim sonuç 2-3 ayı bulurmuş oradanda red gelirse eğer mahkemeye başvuracağım yanlız avukat tutmam gerekli mi ve oradada red olursa herhangi bi ceza para ödeme söz konusu olur mu acaba

ilker bey merhaba ben engelli kartı çıkartmaak için bugün balık pazarının oraya gitdim hastaneye biz göndermiyoruz siz kendiniz gidip hangi hastane olursa oradan başvuru yapıp sonuç yüzde 40 oluunca buraya geliyosunuz dendi mersin toros ssk hastanesine gitdim pazartesi işlemlere başlayalım dendi ben engelli kartını hemen almamdaki gaye beyin pili ayarını denizlide yaptırıyor olmam sık gidiyorum otobüslerde yarı fiyatı oluyor engelli kartı olunca dedim önce onu çıkarayım...eğerki malülen olumazsam çalışmmıyorum ama kendimi çalışarak gösterip prim günümü tamamlarım iş yeride yazıyı yazar dediğiniz gibi maliye mükellef hizmetler birimine giderim vergi indirimi almak lazım değil mi öncesinde erken emeklilik için...?
    dogum tarihim 30-01-1982 sigorta baslangic tarihim ise 05-02-2000 tarihidir ben şuan babamın sigortasından faydalanıyorum babamin sigortasindan faydaliniyorum en son 1 yil 10 ay 17 gunu istege baglidan odemistim önccesi yatan prim ssk idi toplam gunum 3276 prim gunum var bu durumda ben bu durumda tablodaki 16.gruba dahil oluyorum eksik günlerimi 3 yıla kadar tanamladığımda hemen maliye mükellef hizmetlere gidip yatırabiliyor muyum emekliliği yoksa yine gün bekleme olacak mı

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ama siz malulen emekli olmak için müracaat etmişsiniz. İlk önce itirazınız değerlendirilsin sonra erken emeklilik şekillerine bakarız. O zaman direk hastaneye müracaat edip rapor alın o rapor ile Sosyal hizmetlerden engelli kartı alın şehirler arası ulaşımda %30 indirim hakkı kazanırsınız. Tren ulaşımı ücretsiz olur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Doktorunuza gdip "sizce maluliyet cetveli'Ne göre malul sayılacak derecede işgücü k aybım var mı" diye sorun. Eğer o olumlu görüş belirtirse, o zaman bir avukat tutarak itirazınız neticesinde verilecek olan red kararına karşı dava açarsınız.
    Avukat tutmadan da süreç işletilebilir belki, ama bilemiyorum...

Üye
    dilek82 Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    09.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim bülen bey malülen emekli olmak malesef çok zor eğer hakkında olsa türkiyede malül olmak mucize hiç ugraşmak istemiyorum artık daha çok geriliyor insan en iyisi vergi indiriminden faydalanıp erken emekli olmak pazartesi zaten engelli kartı için işlemlere başlıyacağım eksik kalan 2 yılımıda çalışıyor göstererek günümü dolduracağım çünkü eminim cevap red gelecek en iyisi bu çünkü uğraşmakta insanı hasta ediyor..ilker bey sizede teşekkür ederim beni erken emeklilik hakkında lütfen bilgilendirir misin dogum tarihim 30-01-1982 sigorta baslangic tarihim ise 05-02-2000 tarihidir ben şuan babamın sigortasından faydalanıyorum en son 1 yil 10 ay 17 gunu istege baglidan odemistim önccesi yatan prim ssk idi toplam gunum 3276 prim gunum var bu durumda ben bu durumda tablodaki 16.gruba dahil oluyorum eksik günlerimi 3 yıla kadar tanamladığımda hemen maliye mükellef hizmetlere gidip emekliliğim aldığım raporlaa gerçekleşiyor mu yoksa yine gün bekleme olacak mı tabloyu inceledeğimde 16.gruba dahil oluyorum ama oradaki 18 yılı anlamadaım primi yatırsamda 18.yılda mı olacam orayı anlayamadım

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dilek82,
    Yapmanız gereken Çalışan ssk lı (Tamamen size kalmış bir durum ister çalışan görünün, ister ssk lı çalışın) ssklı olduktan sonra iş yerinizden çalıştığınıza dair belge alacaksınız o belge Maliye ''mükellef hizmetler birimine'' (metropolün yanında Maliye binası 13 kat) bir dilekçede siz yazarak müracaat edeceksiniz. Maliye sizi rapor vermeye yetkili hastaneye sevk edecek hastaneden rapor alacaksınız. Raporu size vermezler direk posta ile maliyeye yollarlar. İşte burada dikkat etmeniz gereken nokta ise sizde kendinize bir rapor talep edeceksiniz Hastaneye müracaatınız da ayrıyeten bir raporunda (engelli kimlik kart için de) tarafıma verilmesi için diye bir dilekçe yazın bir nüshada size verirler. Sevksiz gitmeyin hastaneye..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon