Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    security77 Avatarı

Son Giriş
    16.02-2017
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Benim vergi dairesinin sevkiyle yetkili hastaneden alınmış ve Merkez Sağlık Kurulu tarafından da engellilik indirimi onaylanmış (sonuç dün iş yerime gönderilmiş) her iki bacaktaki venöz yetmezliğe bağlı 1 yıl sonra kontrollü p raporum var. Siteden takip ettiğim kadarıyla şuan emekli olabiliyorum(işe giriş tarihim 01.01.1997- prim günüm 4700).Emekli maaşım kesilmeden çalışmaya devam edebilmek için Sgk ya başvurduğumda özellikle bir şey belirtmeme gerek var mı? Yoksa zaten vergi dairesinden aldığım engelli indirimli raporum olduğu için sgk'ya bir şey belirtmeme gerek yok mu? Birkaç arkadaşım %70 raporlarda sgk direk malulen emekli ediyor gibi bir şey söyledi ve kafamı karıştırdı. Ben de önümüzdeki hafta nasip olursa emeklilik için başvuruda bulunmak istiyorum fakat yanlış bir şey de yapmak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim, ilginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Üye
    crn_orel Avatarı

Son Giriş
    22.03-2014
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

olay göründüğü kadar karmaşık değil.başvurunu yap beklemeden.çalışmaya devam edeceksende iş yerin sigorta girişini *emekli* olarak yapacak o kadar.maaşında herhangi bir kesintide olmayacak.pirim günün gereğinden fazla ve yüksekte ödenmişse tatminkar 1 maaş alacağını öngörüyorum.hiç çalıçayımda pirimimi yükseltip maaşımı yüksek alayım diye bekleme bence.bir an önce emekli ol derim.sağlıcakla kal

Üye
    security77 Avatarı

Son Giriş
    16.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim, sağ olun...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

SGK'ya malulen emeklilik için değil, defterdarlıktan elde edilmiş sakatlık indirimine istinaden erken Yaşlılık emekliliği için başvuracaksınız. Bu statüde emekli olunca,emekli maaşınızı alırken aynı zamanda sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışabilir olacaksınız...

Üye
    security77 Avatarı

Son Giriş
    16.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba,

1 yıl sonra kontrollü (29/11/2014 tarihinde kontrol) 2. derece vergi indirimim var, SGK ile görüştüm iş yerinden çıkışını al gel hemen emekli olabilirsin dediler. Ancak bir konuda sizlerden fikir almak istiyorum, SGK 'dan alınan emekli olabilir yazısını şirkete ne zaman vereyim?

4a statüsünde çalışıyorum ve 4a ile çalışanların ay sonunda emeklilik dilekçesi vermesi daha avantajına oluyormuş çünkü ayın 1'inden itibaren maaş bağlanmaya başlıyormuş, bu bilgi doğru mudur? Böyle birşeyin aslı var mı? Yoksa hemen hafta içi iş yerinden ayrılıp SGK ya emeklilik dilekçesini vereyim mi?

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden hepinize teşekkür ediyorum...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ocak ayının son haftasın ssk ya müracaat et emekli olabilir yazısını al iş yerinizden çıkış alın sonra ssk ya emekli olmak için müracaat edin. Şubat ayının birinden itibaren emekli maaşınız birikmeye başlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emeklilik başvurusu yapılan tarihi takip eden ay başı itibarı ile emeklilik işleme konur. Yani, 30'Unda başvurursan 1'inde başlar, 2'sinde başvurursan sonraki ayın 1'inde başlar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...