Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Chakırkeyf Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi akşamlar

öncelikle babam 2010 yılında bir iş kazası geçirdi yüksekten düşerek 3 yıldır bilinci kapalı ve yatalak. 1 yıldır malulen emeklilik sürecindeyiz
    ankara ilk başta bizi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk etti sonra biz dilekçeyle bulunduğum şehrin üniversite hastanesine sevkimizi istedik
    geçen hafta sonuç bize ulaştı ve dilekçemiz olumlu karşılanarak bizi buraya sevk ettiler yarın sabah babamı alıp istenilen test sonuçları almak için hastaneye muayeneye götürücem.

Babamın SGK prim günleri 5000 günü aşıyo ve kendisinin kaza sonucu % 99 özürlü ve sürekli raporu bulunmaktadır ve o raporu aldığımız günden bu yane pek bir ilerleme göstermedi hala bilinçsiz ve yatalak şekilde yatmaktadır.

Sormak istediğim şu bundan sonraki süreç ne şekilde işliycek bizim neler yapmamız gerekli bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    86

Babanızı 10 yıl 1800 günle emekli ederler, malulen emeklilik için hastaneye sevk etmişler, Ankara'ya yollarlar, sgk tanıyı inceler zaten etmemesi imkansız gibi görünüyor. En az 2-3 ay kadar sabretmeniz gerekiyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bu arada, iş kazası sonucu sürekli iş göremezlik geliri bağlandı mı? Yani, sürekli iş göremezlik geliri ayrıdır, malulen emeklilik ayrıdır. Siz bu iki maaş için de girişimde bulundunuz mu?

Üye
    Chakırkeyf Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KKELEBEKK;

Konuyu açtığım günden beri herhangi bir ilerleme kaydedemedik ankaradan hala ara karar veya sonuç bekliyoruz süreç çok uzadi yakında kendisi emekli olucak bu gidişle

OturanBoğa;

Yok biz hala 6 ay devam eden tedavi sayesinde iş göremezlik parası alıyoruz sigortadan bize denilen üniversite hastanesinden gelen sonuç üzerine sizin durumunuz netleşicek zaten durumu ortada büyük ihtimalle çift maaş bağlanıcak dediler ondan sonra bizim başvurduğumuzun sizin dediğiniz konu olduğunu anladık yani kalıcı iş göremezlik maaşı için başvuru yapmışız sanırım şöyle bir durum söz konusu eğer rapor sonucu `'ın üstündeyse ekstradan malulen emeklilik için herhangi bir başvuru yapmamıza gerek kalmıycak otomatikman emekli olucağı söylendi ama süreç cok uzadı ve ben bu işleri koşturmaktan çok yoruldum çok yavaş ilerliyo süreç yeni açtığım bir konu var birde üstüne bunlar eklendikçe napıcağımı şaşırıyorum tazminat sürecide başlıycak bu arada konuyu hortlatmak gibi oldu bayağı bir geç gördüm cevapları bunun içinde kusuruma bakmayn hayırlı akşamlar iyi forumlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, her iki aylığı da hak edecek babanız. Bu olduğunda, iki aylıktan fazla olanının tamamı, az olanının yarısı ödenecek.

Sürekli iş göremezlik bağlandığında malulen emeklilik için sadece bir dilekçe veriliyor diye biliyorum. Ama oradaki memur işbilirlik edip kendisi böyle bir işlem yaparsa ne ala. Siz durumu sürüncemede bırakmayın ama. Mutlaka sorun, dilekçe gerekiyorsa da zaman kaybetmeden verin.

Üye
    Chakırkeyf Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

konuyu tekrardan hortlatıyorum ama süreç cidden çok uzadı resmen mağdur duruma düşürülüyoruz üniversite hastanesinin sonucundan sonra ankara tekrar bir ara karar yolladı şehrin devlet hastanesine sevk edip tekrar bir heyet raporu istedi onuda yolladık 2 ay olucak aşağı yukarı herhangi bir sonuç veya cevap gelmedi. 2 yıla yakındır bu konuyla uğraşıyorum en sonunda bakanlıklara dilekçe yazıcam sırf şu muhabbetlerden kendi hayatımla ilgili kararlar bile alamıyorm @OturanBoğa herhangi bir öneriniz var mı süreç ile ilgili ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yapılacak şey belli aslında

tavsan cildirdi - %99 oranlı rapora sahip babamın malulen emeklilik süreci..?

Şaka bir yana, bugünlerde bir gelişme olacaktır bence. SGK sitesinden evrak takibi yaptınız mı?

SGK E-Hizmet

SGK Evrak Takip

Üye
    Chakırkeyf Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Babamın 2012 yılından beri süren kalıcı iş göremezlik ve malulen emeklilik süreci var. 14.10.2014 tarihinde en son aldığımız raporu Ankara Kocatepe SGM'ne yolladı bulunduğumuz ilin SGİM. Bu süreç içinde iş verenle mahkemelik olduk hatta ilk duruşmamız haftaya pazartesi. 14 ekimde yolladığımız raporla ilgili ankaradan bir belge geldi Tekirdağ SGİM'e. Bugün dialog haline geçtik görevli memurla bize sonuç değil rapor yüzdesi geldiğini ve bununda %100 olduğunu söyledi bundan sonra dosya müffettişler tarafından incelenip bir sonuca bağlanıcak dedi.

Bu noktayı ben pek anlamadım size bunu danışmak istiyorum ve bundan sonra ki süreç daha ne kadar uzar onu merak ediyorum ? Babamın ilk olarak kalıcı iş göremezlik ödeneği sonuçlanıcağı söylendi ondan sonra %60 üstü olduğu için dilekçeyle malulen emekliliğini istiycez dediler
    bu süreç aşağı yukarı daha ne kadar sürecek herhangi bir bilgi verebilcek arkadaş konuya hakim olan bir arkadaş var mı ? Şuan babamın dosyası şu şekilde duruyor.

1 14.10.2014 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 14.10.2014 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    3 22.01.2015 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    4 22.01.2015 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    5 22.01.2015 TEKİRDAĞ SGİM SÜLEYMANPAŞA SGM GELEN EVRAK SERVİSİNE TAAHHÜTLÜ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
    6 23.01.2015 TEKİRDAĞ SGİM SÜLEYMANPAŞA SGM GELEN EVRAK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    7 27.01.2015 TEKİRDAĞ SGİM GELEN GİDEN EVRAK VE ARŞİV SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    8 27.01.2015 TEKİRDAĞ SGİM GELEN GİDEN EVRAK VE ARŞİV SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    9 27.01.2015 TEKİRDAĞ SGİM KISA VADELİ SİGORTALAMA SERVİSİ INA ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    10 27.01.2015 TEKİRDAĞ SGİM KISA VADELİ SİGORTALAMA SERVİSİ INA ZİMMETTEN ÇIKARILDI

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Önce sürekli iş göremezlik geliri bağlanması daha avantajlı olabilir. Nedeni: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...-istenmez.html

Eğer sürekli iş göremezlik geliri bu yakınlarda bağlanacak gibiyse, bekleyin, o sonuçlandıktan sonra malulen emekliliğe başvurun (yeniden rapor çıkartmamış olursunuz).

Üye
    Chakırkeyf Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankaradan rapor sonucu gelmiş %100 vermişler
    SGİM'den aradılar gerekli işlemleri başlattık şuan istirahat raporunu sonlandırdık ve iş kazası olduğundan dolayı iş yerinden çıkışını alıyoruz bir form verdiler onu doldurmamızı istediler daha sonra emeklilik işlemleri başlatılıcak denildi

şimdi anlamadığım nokta bu süreçte bizde kalıcı iş göremezlikten hiç bahsedilmedi bağlandı mı bağlanmadı mı anlayamadım açıkçası çünkü daha önceki konu ve mesajlarımda da ilgilenen memurun gelicek sonuçla ilk olarak kalıcı iş göremezlik bağlanıcak daha sonra %60 üstü olursa bir dilekçe/form ile malulen emekliliğini istiyceksiniz dediler

şuan biz emekliliğini istiyoruz gerekli belgeleri tamamlayarak ama kalıcı iş göremezlik ne durumda hala anlamış değilim
    bunlar aynı anda mı bağlanıcak bağlanması ne kadar sürücek hiç bilmiyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

İş göremezlik geliri prosedürü mü yoksa emeklilik prosedürü mü başlatıldığını sgk'dan öğrenebilrisiniz ancak. Ya da size verilen evraklarda anlaşılır bir şey yazmıyor mu?

Üye
    Chakırkeyf Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

Hayırlı günler 30 Mart'ta işlemleri tamamladık hem kalıcı iş göremezlik hem malulen emeklilik işlemleri tamamlandı bağkur günleri vardı babamın onları istemişler dün dosyası gelmiş bugün uğradık sgk ya incelemeye alıcaz büyük ihtimal mayıs ayında maaşı bağlanmış olur dediler şuan sistemde göremiyoruz ne kadar bağlanıcak tam bilmiyorum hesaplamalar yapıyorum ama bağkur günleride eklendiğinden tam emin olamıyoruz aşağı yukarı ne kadar maaş bağlanıcak diye emekli-maasi.com'da hem engelliyse engel oranını soruyor babam aynı zamanda hem malül hem bakıma ihtiyacı var değerleri girince malul ve bakıma ihtiyacı vara tıklayamıyorum engel oranını girmeden maluldür ve sürekli bakıma ihtiyacı var butonuna tıklayarak bilgilerini girince ek ödeme dahil bağkur günleri eklenmeden 1327.96 TL çıkıyor maaşı kalıcı iş göremezlik hariç acaba nasıl bir hesaplama yapıcaz %99 engel oranını girince 1151 TL'ye düşüyor malulü ve bakıma ihtiyacı varı ekleyemiyorum ama o hesaplamaya yani şuan kafam karıştı yardımcı olabilirmisiniz bu konuda?

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neden malulen emeklılıgı ıstedınızkı babanıza bırıncı dereceden vergı ındırımı ıle muracat edıp once raporunu alıp sonrasındada iş goremezlıge muracat edıp bukadar uzun olmamalıydı babanızın enson alıgı burut ucret uzerınden ornegın babanız 1500 tl burut alıyor kazada kusuru yok ıse baglanan gelır 1500 dır emeklılıkte ıse 1000 tl ıse burada iş goremezlıgıe kabul edersınız emeklılıgın yarısına alır iş goremezlıgıe maas olarak ıstersınız burada 2000 tl maas baglanmış olur idi umarım hayırlısı olur

Üye
    Chakırkeyf Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@fulya35

Babam kaza geçirdiği iş yerinde geçiçi işçiydi 15 günlük bir tadilat için gitmişti sigortası vs olmadığından dolayı işyeri onu sigortalı gösterdi brüt olarak ne gösterildi bilmiyorum ama sanırım en düşük şekilde primini yatırmışlar vergi indiriminden bağlanılcak maaş malulen emeklilikten az olur diye malulen emekliliğe yönlendirmişler bizimkileri ben o ara üniversitede olduğum için bu konulara pek dahil olamadım o yüzdn yanlış birşeyde demek istemiyorum babam %25 kusurlu bulunmuş bu arada bu durumda malulen emeklilik daha avantajlı olmaz mı ? Şimdi birde şöyle bir durum var babamın sigortası 1990-2003 yılına kadar sabit o dönemin şartlarında yüksekten yatırıldı 2003'ten sonra bir 2 yıllık bağkuru var o da 13. basamaktandı çok az bir süre bağkurdan sonra sgklı gözüktü böyle geçici işlerde malulen emeklilik daha avantajlı diye söylendiği için bu şekilde bir yol izlendi şuan yararımıza mı zararımıza mı tam olarak bilmiyorum ama en son yatan prim günlük olarak 25 küsür TL olarak gözüküyo zaten sigortayı başlattıklarından 1 hafta sonra iş kazası geçirdi süreç bu duruma geldi. Şimdi doğru bir yol mu izlenmiş yanlış mı onu ben pek anlayamadım eğerki sormak istediğiniz birşey varsa elimden geldiğince bilgi vermeye çalışırım

Üye
    Chakırkeyf Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa @fulya35

Bugün sgk evrak takibe iki tane daha takip dosyası girmiş birinde iş kazası ayılığı bağlandı diye bir başlık var birtaneside psd alınarak hukuk servisine gönderildi yazıyor bu ikincisi ne anlama giriyor acaba ?

Xvv5jj - %99 oranlı rapora sahip babamın malulen emeklilik süreci..?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon