Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    bülent timur Avatarı

    Gerçek Adı
    abdullah kılıç
    Üyelik Tarihi
    07.12-2013
    Son Giriş
    02.04-2014
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Mesaj
    7
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar. Babam 31.07.2013 günü işkazası geçirdi. O tarihten yana 128 gün geçti. 5 Ocak da raporu bitecek ve o raporla birlikte bu süre 6 ayı geçiyor. Duymuş oldugum bilgiye göre 6 ay raporlu olan bir çalışan zorunlu olarak malulen emekli oluyormuş. Böyle bir durum söz konusu mu acaba öğrenmek istiyorum. Teşekkürler..

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.953
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Özel sektör mü, kamu mu?

    Emekli olmak istiyor mu istemiyor mu?

  3. #3
    Üye
    bülent timur Avatarı

    Gerçek Adı
    abdullah kılıç
    Üyelik Tarihi
    07.12-2013
    Son Giriş
    02.04-2014
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Mesaj
    7
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    kamuda çalışıyor ve hayır emekli olmak istemiyor..

  4. #4
    Üye
    hasbinka Avatarı

    Üyelik Tarihi
    22.08-2013
    Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Mesaj
    14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Öyle bişe yok. Aynı şey geçen hafta benim de başıma geldi. Eşim Ms hastası. 6 aylık rapor aldım. sonra bi haber geldiki Milli eğitimden emekli edelim denmiş. Ben de gidip size mi kalmış emekli etmek. 657'de verilen süreler kadar iznim var dedim. Bu izin uzun süreli tedavilerde 18+18 ay yapıyor. Daha sonra hukuk bürosuna gidip danıştım. Aynen dediğin gibi dediler. Açıkçası rahatladım. Babanın durumu da tamamen sağlık kuruluna bakar. Bunun için de 12+12 ay süresi var. Madde 105 i iyi inceleyin. Zorlarlarsa da bi avukata gidin mutlaka...

  5. #5
    Üye
    bülent timur Avatarı

    Gerçek Adı
    abdullah kılıç
    Üyelik Tarihi
    07.12-2013
    Son Giriş
    02.04-2014
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Mesaj
    7
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sgk yı arayıp durumu anlattım onlarda bana öyle bi durum olmadıgını kişi başvuru yapmadıktan sonra sgk herhangi bir işlem yapmadıgını söyledi.