Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar,
    benim işyerime gelen evrakta, "vergi imdirimi hakkı elde etmiştir, ancak sakatlık derecesinde değişiklik olabileceğinden, 2 yıl sonra sakatlık indiriminden yararlanmak istemesi halinde başkanlığımıza başvurması gerekmektedir" yazıyor.
    benim merak ettiğim şey, şartlarım uygun olduğu için şu erken emekli olursam yinede 2 sene sonra muayene için başvuracak mıyım? yoksa emekli olduğum için bu muayeneye gerek duymazlar mı?yada sadece prosedür haline mi gelir?

cevabınız için şimdiden sağol.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Şerh koyulduğuna göre mutlaka kontrol muayenesi yaparlar. O muayenede, işgücü açısından bir düzelme tespit ederlerse, emekliliği iptal ederler. Ama işgücü kaybı devam ederse, bir daha kontrol muayenesi şerhi koymadan, emekliliğin sürmesine karar verirler.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam.aslında benimde aklımı karıştıran hastalığımda düzelme olacak bir durum yok zaten 14-15 yıldır aynı hastalık bende mevcut kalıcı bir durum olmasa şu an vergi indirimi alamazdım niye kontrol muayenesine çağırıyolar onu anlamış değilim.saçma sapan uygulamalar yüzünden 2 sene diken üstünde yaşatacaklar belli oldu.

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim raporumdada 1 yıl sonra kontrol ibaresi var 3.cü ayın 21 de kontrole gidecem bakalım hastanenin vermiş oldugu %47 lik rapor ne şekilde gelecek benimde hastalıgımda bi degişme yok aynı hastalık şu an devam etmekte bende kontrol den sonra rapora süre koymazlarsa yani sürekli ibaresi olursa emekliligimi istiyecem yani bende vergi indirimi aldıgım halde konturol yazmasından dolayı emekli olmaya korktugum için beklemekteyim yani insanları endişeye sürüklemekteler böyle raporlarla

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla ben gözümü karartıp 2 yıl sonraki kontrolü beklemeden emekli olmayı kafaya koydum çünkü şu anki cetvele göre %50 verdilerse 2 sene sonrada aynı cetvele göre değerlendirmek zorundalar diye biliyorum durumumda değişmeyeceğine göre düşürseler bile hukuki yollara başvurup yine hakkımı alırım diye düşünüyorum.

Üye
    arzuizmir Avatarı

Son Giriş
    26.02-2010
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde 1yıl sonra vergi indirimden yararlanmak isterse tekrar başvur dediler .gittim tüm işlemleri yaptırdım geri geldi evrak ortapedinintabloya göre rapor yazması gerekiyormuş filmlerimi istemişler ,yani anlayacağınız yokuşa sürüyorlar .tekrar hastaneye gidicem yeniden aynı eziyeti çekicem rapor düzenleyecek hastane .

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar erken emeklilik şartları oluşmuş süreli rapor almış 1 yıl veya 2 yıl süreli olabilir kontrol muayenesi gününü beklemeden emekli olmuş ve günü geldiğinde kontrol muayenesine gitmiş olanlar varsa aramızda kontrol muayenesi süresince başından geçenleri yazarsa aynı durumda olanlara o durumda bulunacak olanlara yardımcı olabilir.şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selam.arkadaşlar süreli raporla emekli olan varsa rapor süresi geldiğinde kontrol muayenesinde başından geçenleri yazabilirse sevinirim bizde başımıza neler gelicek bilir ona göre davranırız.deneyimli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.teşekkürler.

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    15:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bırak süreli olanı bende süresiz %50 rapor var ve emekliyim. 1 sene sonrasına kontrol muayenesi yazılmış. İhbar veya şikayet olması mümkün değil. ssk bu konuda elinden gelen zorlukları çıkartıyor. bakalım 1 ay sonra belli olacak.

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam.inşallah bir ay sonra emkliliğin devamlı olacak şekilde düzenlenir.benimde %50 2 yıl sonra konrollü vergi indirimli raporum var.emekliliği hakettiğim halde 2 yıl süre verdikleri için hala emekliliğe başvuramadım.kontrol muayenesi sonrası bir süprizle karşılaşırmıyım bilemediğim için öyle bekliyorum.sen emekli olduğunu yazmışşın emekli başvurusundan sonra kaç ayda emekli maaşın bağlandı.birde izlediğin prosedürü yazarsan sırasıyla çok sevinirim.kendine iyi bak sağlıklı günler dilerim.

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    15:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok kısa sürede bitti. nisan 2008 sonunda hastaneden rapor aldım. haziran 2008 başında ankaradan onay geldi. haziran 2008 ortalarında müracaat ettim. temmuz başından itibaren maaş bağlandı. toplam bütün işlemler 2 ay. ssk ya müracaatımdan 10 gün sonra maaş bağlandı yazısı geldi. tabi benim yaşadığım şehir küçük bir yer olduğundan işlemler hızlı yürüyor.

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam.cevabın için çok teşekkür ederim.emeklilik için izlenecek yolu ve istenen evraklarıda sırasıyla yazarsan çok memnun olurum.

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selam arkadaşlar ben %50 vergi indirimi ile emekli oldum ankaradaki kuruldan gelen kağıtta 2 yıl sonra kontrol muayenesi yazıyordu fakat benim emeklilik şartlarım tuttuğu için 2 yıl sonrayı beklemeden emekli oldum
    sonuçta bana bu hakkı vermişlerdi
    bir kere buraya kadar bir sorun yok fakat şimdi 2 ay sonra kontrol muayenesi günü geliyor aklıma takılan bazı şeyleri sizlerle paylaşmak bilgisi olan arkadaşlardan yardım almak istiyorum

şimdi ben emekli olduğum halde kontrol muayenesine gitmek zorunda mıyım?
    gitmek zorundaysam ilk başvuracağım kurum neresidir

şuan aynı işyerinde destek pirimi ödeyerek çalışıyorum çalıştığım işyerinden kağıt alarakmı hastaneye veya vergi dairesine gideceğim yoksa emekli olduğum için direk hastaneye mi başvurmam gerekli

muayene günüm 2 ay sonra. ben ne zaman başvuru yapmalıyım

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşeşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Kontrol muayenesine gitmeniz şart. Aksi halde Maliye ve SGK bir iç yazışmayla durumu fark eder ve emekliliğiniz iptal edilir.

Kontrol muayenesi şerhini neresi koymuşsa oraya müracaat edip hastaneye sevk almalısınız (bu sevki hemen alabilirsin). Süreç sonunda hastane defterdarlığa raporu gönderir ve vergi indirim hakkınız devam ederse, emekliliğiniz de aksamadan devam eder. Defterdarlık bu kararı verdikten sonra ayrıca SGK'ya gidip bir işlem yapmanıza gerek olmaz...

Not: Vergi indirimine temel olan sakatlığınız sabitse, bu sefer kontrol muayenesi olmaksızın rapor almak için çabalayın. Bu nasıl olur bilmiyorum ama, ne bilim, sakatlığınızla ilgili doktora ve sağlık kuruluna bu konuda söz söyleyebilirsiniz...

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam hocam hastane defterdarlığa raporu gönderir demişsin rapor ankaradaki sağlık kuruluna gitmeyecek mi acaba kontrol muayenesinde farklı bir durum mu söz konusu.
    ilk raporu aldığımda rapor hastaneden sonra ankaraya gitti diye biliyorum ankara onay verdi sonrada defterdarlıktan yazı gelmişti %50 vergi indirimi hakettiğim yazıyordu yazıda

bilgilendirirsen sevinirim ona göre bir yol çizeyim.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon