Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu detayı bilmiyorum. Ama zaten hastane ne yapacağını bilir. Ki, sevk yazısında da raporun nereye gönderilmesi gerektiği çok açık olarak belirtilecektir...

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selam.2 yıl kadar önce%50 vergi indirimli raporla emekli oldum raporumda kontrol ibaresi vardı kontrol zamanı geldiğinde ocak gibi kontrole gittim fakat yeni raporda %30 oran verildi emekli maaşı zaten kesilmişti.maaşın devam etmesi için itiraz edip yüksek oranlı rapor almam gerekli diye biliyorum sizlere sormak istediğim rapora itiraz süresi varmıdır?varsa süre nekadardır?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Süreye dair bir bilgim yok, ama zaten beklemeyin, %30 oran verilir verilmez derhal itiraz edin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sürekli iş göremezlik geliri almaktayım.Maaş kagıdımda 2 yıl sonra xxx tarihta kontrol muayenesi diye yazıyordu.Günü doldu gittim ama sgk 1 ay önceden gelmen gerekirdi maaşın kesildi dediler.Tekrar bir dilekçe ile hastaneye sevk ettiler gittim hastaneye ilgili branslarda muayene oldum ve heyete girdim.Bundan sonrası için bi bilgim yok artık hastane raporu sgk ya gönderir oradan bakılır tekrar maaş baglanır böyle bi süreç işliyor ama bu süre 2 ayı aşıcak sanırım 2 ay maaş yok bize sonrasında toplu ödeme olacak diye temenni ediyorum.Gelişmelerden haberdar ederim.

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben 3 yıldan beri ugraşıyorum bu mahkemelerle sonuç inş 2 aysonra diyorum ama bellide deil bece
    bir kere düşmeye gör mahkemelere ve şunuda belirteyim hukuk çok yavaş sgk nında bu işine geliyor. ben bişi diye miyorum
    allah hepinie kolaylık versin ama bizlerin bu hakklarını savunmak için bir kurum kurulmalı diyorum ben bir düşünün burada yazışmaktan başka bişi yapmıyoruz. hep beraber bir merci kurmalıyız ve bu işlere bakmalı diyorum ben bazı kurumlar var ama onlar olmıyacak işlerle uğraşıyorlar herkes kendini kurtarmaya çalışıyor. oda nasıl oluyor adam mahkemeyi kazanıyor sonra bana ne ya öbürlerinden deyip işine bakıyor. bunun böyle olmaması için bir düzen kurulup o düzen işletilmeli. bu duruma düşen 5-6 kişi degil belki binlerce kişi benim diyecegim bu.

Üye
    tremor Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

vergi indirim belgemde kontrol şerhi yok fakat raporumda 3 yıl süreli diye şerh var ve 7. ayda rapor sürem doluyor ben şuan destek primi ile özel bir kurumda çalışıyorum çalışıyor olmam hastane ve defterdarlığın kararını etkilermi?sevki bağlı bulunduğum sgk müdürlüğündenmi yoksa doktorumun bulunduğu hastanedenmi almalıyım(çünkü rapor için kurula ilk girdiğimde doktorumun görüşünü yazılı olarak kuruldaki-(nöroloji)istemişti lütven yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    serkan1976 Avatarı

Gerçek Adı
    Tak Tak Taka Tak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    2

Sürekli vergi indiriminiz mevcut. Siz sadece süreli raporunuz için yeniletme yapacaksınız. Hastanelerin sağlık kurullarına direk başvuru yapabilirsiniz. Çalışıyorsanız işkur sevki ile de gidebilirsiniz.

Üye
    Bedriatak Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşlar sgk kişinin vergi indiriminin var olup olmadığına bakıp ona göre emekli etmiyormu raporun süreli veya sürekliliğine bakıyormu

Tremor arkadaşın sürekli vergi indirimi olmasına rağmen sgk vergi indiriminin sürekliliğine değil sağlık raporun sureligine bakıp emekliliğine kontrol koymuş çok ilginc

Üye
    kiyasettin Avatarı

Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bence Bu Sgk keyfi bir uygulaması kanunlar bence böyle demiyor o zaman raporlarda sürekli ibaresi olmasın niye var,yani Sgk ne sağlık kurulunu takıyor nede ankarayi ama işine gelince rapor orani düşüncede entesandir hemen kabul ediyor.Esasinda Engelileri temsil eden kurumlar bunu dile getirip gündeme taşımalı eyer Vergi indirimi surekliyse Sgk kontrol şerhi koymaya yetkisi olmamalı ve olmamasida lazımdır maalesef bu konu muallakta kaldığı için sgk ve maliye elbirliği ile Engellinin canına okuyorlar,Burdan Önerim bu durumda olan arkadaşlarim birlik olup gerekli nereler varsa basvursunlar birlikten güç doğar gerekirse Mahkemelere basvursunlar topluca Be demek ya Ben sürekli vergi indirimi almışım sen kalkıp kafana göre kontrol şerhi koyuyorsun bunlar ışte mevzuatdaki boşluklardan kaynaklanıyor.ben sürekli vergi indirimi almissam sen ey Sgk kontrol şerhi koyamazsınız böyle bir hakkın yok tekrar söylüyorum bu durumda olan arkadaşlarim bir araya gelip mahkemeye basvursunlar ayrıca engellileri temsil eden hangi kurum varsa topluca basvursunlar topluca ama

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@tremor
    Emeklisiniz ve vergi indiriminiz de sürekli.
    Emekliliğinizde sgk kontrol koymadıysa sırf raporumun süresi doluyor diye yenilemek zorunda değilsiniz, emekliliğiniz açısından bir sorun yok.
    Ha başka işler için rapor lazım derseniz o ayrı.
    SGK emekli ederken kontrol tarihi koydu mu?

Üye
    tremor Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

benim raporum 3 yıl süreli yani 3 yıl sonunda kontrol diye yazıyor,süresi dolupta ben raporu yeniletmez isem emekli maaşım kesilir diye biliyorum,,yoksaki başka bir işlem için rapor lazım değil,,ama dediğinizi bir araştırsam iyi olacak

emekliliğime kontrol diye bir ibare yok sadece raporun geçerlilik süresi yedinci ayda doluyor,ben emekliliğim iptal olur diye raporu yenileyeceğim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

@tremor

Emekli olanlar için raporun süreli olup olmadığı değil, emeklilik onaylanırken bir kontrol/süre şartı konup konmadığı önemlidir. Süreli de olsa SGK emekliliği sürekli olarak onamışsa, yeniden rapor çıkartmaya vs. gerek yok.

Üye
    kiyasettin Avatarı

Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa
    Hem hastane raporu hemde Maliye sağlık kurulu sürekli onaylamışsa
    Buna rağmen Sgk Emeklilk işlemlerinde Kontrol şerhi koyabilirmi herhangi bir piskolojik rahatsızlık olmamasina rağmen

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@kiyasettin
    Rapor da vergi indirimi de sürekli ise ve üstüne raporda süre şartı yönünden tereddüte düşürecek psikiyatri ve obezite gibi değerlendirmeler ile ''tedaviyle düzelebilen / kısmen düzelebilen'' gibi ibareler yoksa sgk nın kontrol koyması için de hiç bir sebebi ve bahanesi yoktur, emeklilik sürekli olarak onaylanır.
    Ancak sgk nın her zaman herkesi kontrole çağırma gibi lanet bir yetkisi her zaman vardır ve bu 10 yıl önce emekli olmuş biri için de geçerlidir.

Üye
    kiyasettin Avatarı

Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @UfukalpSayın Ufuk bey Yani bir türlü normal şartlarda emekli olanlar gibi rahat olamiyacagiz.hep içimizde bir terettut olacak,ne diyelim bunada şükür,sonuç itibarı ile normal şartlardan olursam daha 14senem var.Ilginize teşekkür eder iyi geceler dilerim.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon