Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emin çevik Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    günaydın herkese.ben eyt lerdendim.maalesef 26 eylülde kalp krizi geçirdim.4 kasımda bypas oldum.3 damarım kol,bacak ve göğsümden alınan damarlarla değişti.1,ine stent takıldı.eşim devlet memuru olsuğu için refakat izinine başvurduk.yanlız onda oran verilmedi.sadece kardiolog klas 3 den %50 dedi.aynı zamanda hipertansiyon,hiperlipidemimde var.raporlu ilaçlarım var.maluliyet için sgk ya başvurduk.2 hafta oldu.halen yazım gelmedi.benim aklıma takılan bu rahatsızlıklarım hepsi aynı sistemmi.yoksa balthazara göremi hesaplanacak.beni aydınlatırmısınız.iyi günler

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

emin bey geçmiş olsun hastalıklarınız aynı branş değilse bildiğim kadarı ile balthazara göre hesaplanıyor

Üye
    emin çevik Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim.tansiyonla bypas kardiovaskülersistemmiş.yani ikisinin toplamımı alınacak

Üye
    ayaslym Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Malülen emeklilik için Tek Hastalıktan %60 ve üzeri olması gerekiyor diye biliyorum..

Üye
    emin çevik Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu gün sgk dan gelen yazı ile beü tıp fakültesine gittim.kalp krizi ve sonrasında bypas oldum. 3 damarım değişti.ef %40 ve hippertansiyon ve hiperlipidemim vardı
    .yanlız doktor ameliyat raporlarıma nede anjio ve ilaç raporlarıma bakmadı.bana klas 2 verdi.ama ben maluliyet oran cetveline baktığımda bu değerleimle klas 3 oluyordum.kendisine söylediğimde bunu kim uyduruyor dedi.anlayacağınız hayallerim suya düştü.şimdi benim sgkya verdiğim tüm raporlarım ve epikrizlerim ankaraya gidecekmi yoksa sadece bugünkü rapormu gidecek.beni aydınlatırmısınız rica etsem

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

raporlara itiraz hakkınız var bildiğim kadarı ile hatta örnekli itirazda bulunursanız işiniz çözülebilir kanımca

Üye
    umuthan Avatarı

Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sadece kardiyoloji klas 3 ten % 50 verir size hipertansiyondan % 10 alırsınız ayrıca kalp damar cerrahı da oran vermesi gerekiyor.ben geçenlerde heyete girdim aort anevrizması nedeni ile açık kalp ameliyatı oldum sonrasında pil takıldı bana direk kals 3 den % 50 rapor verdi kalp damarcı olmadığı için oran alamadım. % 50 suan bana yetiyor itiraz etmedim pilden hiç oran alamadım ben normal şartlarda ameliyatımı yapan doktorum sana % 65-70 arası rapor verilir demişti lütfen itiraz edin ve hakkınız olanı alın.EF değerinizden dolayı klas 3 hak ediyorsunuz % 50 alırsınız arastırın derim ben

Üye
    emin çevik Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biraz önce sgk yı aradım ve durumu anlattım.doktorun hiç ilgilenmediğini söyledim.onlar dediki bütün evraklar ankara kocatepeye gidiyormuş.orada proflardan oluşan kurul karar veriyormuş.yani heyetteki dr.un verdiği artırılabilirmişte azaltılabilirmişte.bütün evrakları onlar inceleyecekmiş.csonuçta epikrizlerde kaç damar değişmiş kalp krizi geçirip geçirmediğim anjio raporlarım var.buradaki dr.a itiraz ettim ama hiç tınlamadı.bu işler bana ölümden beter geldi.bu halli in aşağı çık yukarı ettiler.allah hepimizin yardımcısı olsun

bana rapor odası sadece kardioloji görecek dedi.kalp damar cerrahına göndermediler.ne yani şimdi budamı eksik.bunlar işleri bilmiyolarmı.buradaki dtr.lar oran yazamıyomuş.oranı ankara veriyomuş.iyi bilen biri lütfen bilgi versin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Dedikleri gibi, karar mercii Ankara sağlık kuruludur. Hastanenin gönderdiği tanı detaylarını inceleyip karar verirler. Genelde 2 haftada sonuç belli olur, 2-3 hafta da size bildirim sürer...

Üye
    emin çevik Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar maluliyet için baş vurdum.geçen hafta heyete girdim.eğer malul emekli olamazsam vergi indirimiyle emekli nasıl olunur maaşı ne kadar oluyor.nasıl başvurucam anlatırmısınız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hele bir sonuç belli olsun... Şimdiden kafa karıştırmaya gerek yok.

Üye
    emin çevik Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

günaydın.internetten evrak izleden baktığımda 03,12,2013 te evrak kocatepeye ulaşmış.04,12,2013 te sağlık kurulu büro işlemleri 1, servise elden işlendi ve zimmetten çıkarıldı diyo.bunlar ne demek.birde ne kadar zaman sonra belli oluyor.beni aydınlatırmısınız

herkese iyi akşamlar.ben kalp krizi geçirdim.3 damarım değişti.hipertansiyonumda var.eko da ef değerim %40 çıktı.eko sonucunda azalmış lv sistolik fonksiyonları.lv segmenter duvar bozukluğu . sol atriyum üst sınırda yazıyor.bunlarla oranım kaç olur.evraklarım ankarada halen cevap yok.bilenler cevap yazabilirmi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

maluliyet cetveli'Ndeki şu ibareler sizin durumunuza karşılık geliyor mu bilmiyorum, ama aktarmak istedim:

5. Kalp Yetmezliği
    A. Maksimum medikal, cerrahi ve perkutan tedaviye rağmen, NYHA evre 3-4 semptom ve bulguları olan ve ejeksiyon fraksiyonu % 30’un altında olan kalp yetmezliği
    veya
    B. Maksimum medikal, cerrahi ve perkutan tedaviye rağmen, NYHA evre 3-4 semptom ve bulguları olan İnvaziv olarak ölçülmüş kardiyak indeksi 2.2 nin altında, pulmoner kapiller kama basıncı 18 mmHg üzerinde olan kalp yetmezliği

Üye
    emin çevik Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu gün evrak takibinden baktığımda evrakın zimmetten çıkarıldığını gördüm.hemen kocatepeyi aradım.2 saatlik arama sonucunda ulaştım.evrakım rededilmiş.Allah bunları benden beşbeter etsin.malul emekli etmek için ne bekliyolar.ne yani ölelimmi.moralim çok kötü arkadaşlar.umutlarım tükendi.bypas olupta emekli olan varmı.bundan sonra nasıl yol izlemeliyim.lütfen yardım

Üye
    dragon387 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba emin bey geçmiş olsun. Bende aynı sizin durumunuzday dım ama benim malül olmak gibi isteğim yoktu.. 2009 2 damar Bypass olmuştum. 2 ay öncede 1 damara stent takıldı.. Stent takıldıktan 20 gün sonra rahatsızlandım tekrar anjio yapıldı. 2009 daki bypass damarlarından 1 tanesinde sorun varmış ve başka bir damarda plak oluşmuş v.b. EF 45 di. Hastane %50 özürlü raporu veriyor. Ama malül saymıyorlar.. En az 1 hastalıktan %60 üzeri rapor olursa malül sayıyorlar.. 2 veya 3 hastalığın toplamı %60 dan yukarı ise yine malül saymıyorlar. ( İyi günler

Sayfa 1 / 2 12 SonSon