Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dragon387 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar. Hepimize tekrardan geçmişler olsun..

TSK da Astsubay olarak görev yapmaktayım. Başlangıç tarihim 1991 yılı.. Çalışma pirim günüm 9700 günden fazla (yıpranma ile birlikte). Normalde Emekliliğim 01.09.2012 de doldu. Fakat yaşdan dolayı 2018 yılını bekliyorum. Derece / Kademem := 2 /1 indeyim.

Ameliyat olduktan sonra bazı şikayetlerimde azalma olmadı ve dahada ilerledi diyebilirim. Arasıra değişik Prof. lara gittim. Şu anda Üniversite hastanesinde Prof. Dr.' a muayene oldum. Eski anjio ve tetkik sonuçlarına bakarak Koroner Arter Hastalığı Klas = 3 teşhisi koydu, buna göre spor yapamaz raporu yazdı ve emekli olmam gerektiğini söyledi.

Hipokinezi % 15 , 1 damarda %60 tıkanıklık , tansiyon 150/95 ve önceden 2 damar bypass sorunlardan dolayı bu şekilde çalışmamın zor olduğunu belirtti. İstersen anjio ile tıkalı damara stent takıp malül emekli raporu verebiliriz dedi. Bende kararsız kaldım.. Kafamda bazı soru işaretleri var ? Yardımcı olursanız memnun olurum.

1-Askeri personel, Askeri hastane (GATA v.b.) dışında Üniversite hastanesinde aldığı Malülllük / Görev Yapamaz raporunun geçerliliği varmı? (Bulunduğum ilde Askeri hastene yok.

2-Malül / Görev yapamaz raporu alırsam emekli olmak için nasıl bir yol izlemem lazım?

3-SGK yı aradım.. Malülen emekli olduğum zaman; prim günümu doldurdum fakat yaşı bekliyorum malülmü sayılacağız yoksa normal emekli statüsündemi olacağız? diye sordum. Bayan tam emin olmamakla birlikte yaşı doldurana kadar malül, yaşınızı doldurduktan sonra normal emekli sayılırsınız dedi. Ama ne kadar doğru tereddütde kaldım. Maaş konusunda net cevap veremedi. Emekli ikramiye ve maaşı SGK sayfasından derece / kadememe göre (2/1) hesaplattım 1490 TL. Eğer malül olursam emekliye sevk edildiğimiz derece kademedenmi yoksa farklı bir hesaplamaylamı maaş bağlanıyor.?.

4- Bu şekilde emekli olduğum zaman erken emeklimi , yoksa malülen emeklimi sayılacağız. Ne gibi avantaj ve dezavantajları olabilir.?

Sanırım çok soru sordum ) Bunlar aklıma takılan konular.. ( Şimdiden çok teşekkürler..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Malulen değilde, erken emeklilik başvurusu yapmanız daha iyi olur sizin için. Kurum sevkiyle alacağınız rapor geçerlidir, koroner arter 3. klas % 50 alır. En kötü ihtimal ile
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    bu şartla emekli edilirsiniz...
    Malulen emekli olursanız yeniden çalışamazsınız, erken emekli olduğunuzda çalışabilirsiniz. İkisi aynı anda hak edildiğinde erken emekliliği seçmek daha avantajlıdır...

Maaş ile ilgili: http://www.engelliler.biz/forum/emek...esaplatma.html
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...ye-alirim.html

Üye
    dragon387 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Cevabınız için teşekkürler.
    Şu anda henüz emeklilik ile ilgili bir işleme başlamadım. Araştırma yapıyorum . Anjio 10 gün sonra yapılacak ve tıkalı damara da stent takılacak

Erken emeklilik seçimini hangi aşamada yapmam gerekir? Nasıl bir dilekçe veriliyor veya işlem yapılıyor?

Üye
    dragon387 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba . 12.11.2013 de vergi dairesinden Üniversite hastnesine sevk alıp hastanenin sağlık kurulundan Kurul rapor kağıdını verdiler. Tüm bölümleri dolaş getir dediler.

Kardiyolojide doktoruma gittin anjio oldum ve bir damar daha %80 tıkanmış Stent takıldı.. ) Şu anda 2 damar by-pass ve 1 darda da stent takılı. Evde istirahat ediyorum.. Rapor işlemlerini 5-10 gün sonra yaparız , Stent takıldığından dolayı oran olarak % 25-30 ancak verebiliriz dedi doktorum. . Vergi dairesinden verdikleri sevk kağının veya bu sağlık kurulu raporunu çıkarmanın belli bir süresi varmı? 15-20 gün sonra diğer bölümleri dolaşsam da olurmu? Hepimize geçmiş olsun.

Üye
    KemalDuman Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal Duman
    Son Giriş
    26.03-2014
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dragon 387 vergi dairesinden sevk aldın ve hastaneye heyet için müracat ettin yanılmıyorsam. şu an sağlık durumun iyi değil daha sonra işlemlerime devam edebilirrmiyim diye soruyorsun.tabi daha sonrada devam ede bilirsin.. ben kalp krizi geçirdim bay pas oldum . erken emeklilik için müracat ettim girdiğim heyet sonucunda bana yüzde 44 rapor verildi .. 30 ekim itibarı ile ankaraya onaya gitti sonuç bekliyorum .. benim sana diyeceğim . heyete girdiğinde eko çekiminde EF değeri rapor açısından önem taşıyor sonra devamlı kullandığın tansyon ilacı raporu önemli .bu ilaç çıktı raporu her hangi bir eczaneden tc no ile alabilirsin ki yüzde 10 gibi derecesi var .doktorada ısrarla söyle ilaç raporun olduğunu ..benim başıma gelenler seninde başına gelmesin.. yani .bir yanlış işlem. 3 veya 4 ay geri atıyor işlemlerini .şimdiden geçmiş olsun KEMAL DUMAN aklına takılan bir şey olduğunda .05325947626 ara

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ahmet bey, rapor sürecine dilediğiniz zaman devam edebilirsiniz...

Üye
    dragon387 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar Kemal Duman kardeşim aynen dediğin gibi ilerliyor süreç.
    Şu an istirahat raporluyum 20 gün. Bulunduğum ilde askeri hastane yok. Revir sevki ile Sivil üniversite hastanesine gidiyorum. Sivil hastaneden rapor alınca , alınan raporu askeri hasteneye onaylatmak gerekiyor ayrıca.Bayağı uzun ve uğraştırıcı bir süreç olacak sanırım.
    Doktorum anjio ve stent uygulamasından önce Koroner Arter Hastalığı Klas = 3 teşhisi koymuştü, buna göre spor yapamaz raporu yazdı ve emekli olmam gerektiğini söylemişti. Ve tansiyonum ortalama 150/95 di. Anjio ve stend uygulamasından sonra 0 civarı olur dedi. Bakalıım hayırlısı artık biraz iyileşeyim ayağa kalkıp dolaşayım 8-10 gün sonra rapor işlerine devam ederim artık )

Üye
    dragon387 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba arkadaşlar. Rapor işlemlerime devam edip Sağlık kurulu için gerekli olan tüm bölümleri dolaştım en son kardiyolojide doktoruma gittim )
    Kardiyoloji : Koroner Arter Hastalığı Klas 3 --- EF % 45 Oran %50 yazdı.. İşlemlere devam bakalım ne kadar uğraşacağız emekli olana kadar ) Hepimize geçmiş olsun...

Üye
    dragon387 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba arkadaşlar. Sonunda bugun Raporu Hastane Sağlık Kuruluna teslim ettim. 20 güne kadar hastaneden Maliyeye göndeririz 2 aya kadarda ankaradan onaydan gelir, işyerinize gönderilir dediler. Bu raporu bir suretini onaydan geldikten sonra biz alabiliyormuyuz ?? Evrağın nerede / hangi aşamada olduğunu internetden nereden? / nasıl? takip edebiliriz? İyi akşamlar

Üye
    KemalDuman Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal Duman
    Son Giriş
    26.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bildiğim kadarıyla size bir örneğini vermesi lazım idi . çünkü bana verdiler . ve bana verilen rapor sonucu ile belediyeden toplu taşım kartı ve sosyal hizmetlerden engelli kartımı aldım . hatta bugün oynanan . bucaspor beşiktaş türkiye kupası maçına engelli kartım ile girdim maçı seyrettim..evrak takibini sibis ten takip edebilirsin . benim evrağım geçen ayın yani 08.11.2013 tarihinde ankara ya gönderildi hala sonuç bekliyorum. ayrıca size yüzde kaç oran verdiler

Üye
    dragon387 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba. Kuruldaki görevli memur Rapor kağıtlarını teslim aldı ve özellikle sordum bana 1 nüsha verecekmisiniz diye? Verilmeyeceğini yazı ile işyerine gönderileceğiniz belirtti. Bende fotokopilerini alıp başhekimlikte aslı gibidir diye onaylattım . Oran olarak doktorum TANI kısmında. Koroner Arter Hastalığı Klas 3 --- EF % 45 Oran %50 yazdı.

Üye
    KemalDuman Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal Duman
    Son Giriş
    26.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam sende elindeki evrakla belediyeye ve sosyal hizmetlere müracatını yap engelli kartlarını çıkar

Üye
    dragon387 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar. Ankara Maliyeden Raporum Özürlülük oranı % 50 ve sürekli olarak onaylanıp geldi. 3 ncü Derece vergi indirimi , Vergi dairesinden yazısını ve raporu verdiler 3Toplamda 3,5 ay civarı sürmüş oldu işlemler.Tüm arkadaşlara geçmiş olsun..