Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    m1oktay Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    malulen emekli olan engelli haklarından faydalanırmı.... birde 1.2.3.dereceden emekli olan dereceye göremi emekli maaşı alıyor..

Üye
    yigit105 Avatarı

Son Giriş
    19.02-2016
    Saat
    13:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malulen emeklilik maaşı için her yerde birbirinden farklı farklı maaşlar yazıyor. Hesaplama için kullanılan kriterler belli midir? Belki kendi kendimize bir hesaplama yapabiliriz.

3 site verilmiş sabit başlıkta. Oradaki bilgileri doldurabilecek duruma gelmek için araştırma yapmak lazım sanırım. Aylık bağlanma oranı vs... Terimleri bile bilmiyorum

Üye
    m1oktay Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bugün vergi dairesine gittim.memur ilk çikarmis oldugum rapor gibi ayni islemi yeniden tekrarliyor.bir evrak verdi işyerinden kaseli imzali yap getir hastaneye sevk edelim dedi.benim vergi indirimim var 3 dereceden 50 oran. Rahatsizliktan dolayi tekrar girip raporu yukseltmek icin.peki raporu alirsak tekrardan bakanlik kuruluna gidecekmiş bilgisi olan varmi.

kelebek. benim yüzde 50 raporum var 3 dereceden vergi indirimimde onaylı var. ben tekrardan heyete girmek istiyorum rahatsızlığımdan dolayı. eğer oran 60 üstü çıkarsa ne yapmalıyım rapor tekrar ankarayamı gider.

hep asgariden yattı bütün pirimim.4200 günüm var. çok az bi sürem kaldı. an az nekadar maaş alırım. 2014

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, yeni rapor çıkartıp sakatlık indirim derecesinin yükseltilmesi için başvurduğunuzda göndereceğiniz rapor yine Ankara Maliye sağlık kurulu'Na gönderilir ve orası değerlendirip karar verir. Kurul teorik olarak rapor oranına göre sakatlık indirimini 2. dereceye yükseltme yetkisine de sahiptir, oranı % 40'ın altına düşürüp var olan sakatlık indirimini iptal etme yetkisine de sahiptir.

Onun için, aman, sakatlık oranı cetveli'Ne göre % 60 ve üzeri rapor alabileceğinizden emin olmadan yeniden vergi indirimine başvurmayın. Evdeki bulgurdan olmak da var...

Üye
    m1oktay Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimiden emekli olan çalışınca kesinti olurmu emekli maasında.

ereken emekliyle malulen arasıda ciddi fark yok diyolar. var aslında. malulu yüksek alıyor. engelli düşük alıyor. her engelli çalışamıyor. veya her iş veren engelli çalıştırmıyor. malull hassta,engelli zaten engelli, ikiside aynı kapıya çıkıyor. emekli maaşi en azından asgari düzeyinde gitmeli. malum hayat şartı. editör den destek vermesini rica ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayır, maaşında kesinti olmaz. Sıradan çalışmada sigorta primi ödenir, emekli çalışınca sosyal güvenlik destek primi statüsünde sigorta primi yatırılır.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12