Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    resko35 Avatarı

Son Giriş
    26.05-2013
    Saat
    01:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul güngören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İstanbul'da çanta işinde, dayımın yanında bağkurlu olarak çalışmaktayım. Benim sakatlık derecem %40 ve 31/12/1996 yılından bu zamana kadar devam etmekteyim.
    Kanunları bilmediğim için vergi indirimene başvurmadım. Benim malülen emekli olabilmem için neler yapmam lazım ve ne zaman emekli olabilirim?

Bu konuda beni bilgilendirmenizi rica ederim.

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Bağkurlulara erken emeklilik hakkı var.18 Yıl sigortalılık süresi ve 4 bin 80 prim gününü tamamladıktan sonra SGK nın sevkedeceği bir hastaneden tekrar en az %40 rapor alırsan emekli olursun.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

1- Yaptığınız işten dolayı Bağ-kurlu olarak vergi indiriminden yararlanamazsınız.
    2- Kurumun sevkedeceği Hastane'den alacağınız rapor ve eklerinde en az %40 ve üstü işgücü kaybınız varsa, diğer koşullarıda taşıdığınız taktirde erken emekli olma şansınız var.
    3- Malülen emeklilik için %40 yeterli bir oran değil.

Üye
    resko35 Avatarı

Son Giriş
    26.05-2013
    Saat
    01:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul güngören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1998 yılında alınan ve h grubu ehliyetim artı özürlüler idaresinden aldığım %40 olan raporum da var.bana daha net olarak bilgi verirseniz sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Malulen emeklilikle, işgücü kaybından dolayı erken emeklilik farklı şeylerdir. Malulen emekli olamazsınız.
    İşgücü kaybından dolayı Bağ-Kur'dan erken emekli olabilmek için, %40-%49 arası rapor alabileceğinizi varsayarsak, 18 yıl sigortalılık süresi (ilk sigorta priminizin yattığı tarih 31/12/1996 ise, 31/12/2014 tarihinde) ve 4680 gün primle emekli olabilirsiniz.
    Tabii, o tarih geldiğinde, %40 ve üzerinde rapor almanız gerek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...