Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dilek84 Avatarı

Son Giriş
    31.01-2014
    Saat
    21:25
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba,

1 eylül yasasından sonra malulen emekli olmak için sgk ya başvurdum.böbrek nakilliyim.p raporum vardı ama onu kabul etmediler.tekrar hastaneye sevkettiler.heyete girdim.hastane raporu ankaraya kendilerinin göndereceğini söyledi.internetten baktığımda aşağıdaki gibi görünüyor.şu anda nerdedir?yazı bana direk mi gelecek yoksa daha uzar m,emekli olabilecek miyim? bilginiz varsa yardımcı olur musunuz?

teşekkürler

1 10.10.2013 ANTALYA SGİM MURATPAŞA SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-3 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 10.10.2013 ANTALYA SGİM MURATPAŞA SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-3 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    3 01.11.2013 ANTALYA SGİM BÖLGE MALULİYET VE SAĞLIK KURULU SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    4 01.11.2013 ANTALYA SGİM BÖLGE MALULİYET VE SAĞLIK KURULU SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm dilek.. bende nakil oldum antalyada, malulen emekliliğe bende başwurdum. sonuç gelmedi ama olursun dediler. sanırım sende bende oluruz inşallah.... sgk ya sorsaydın keşke..

Üye
    dilek84 Avatarı

Son Giriş
    31.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,

yaklaşık 2 ayı bulur dediler sonuçlanması.o yüzden henüz gitmedim,Ankara ya gidecekse rapor biraz daha beklerim diye düşündüm ama merak da ediyorum

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısında.. ankaraya gitmez bence antalga bölğe sağlığa gitcek bence yakında gelir. ne zamn başwurdun.

Üye
    dilek84 Avatarı

Son Giriş
    31.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

19 eylülde başvurdum..

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 23 eylülde başwurdum. 30 eylülde heyete girdim. eğitim araştırmada... sonucu beklioruz . olcak bence öyle dediler... ne zamn heyete girdin.. eğitim araştırma seninkide...

Üye
    sonsuz sevdam Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inş olursunuz bende cok merak ediyorum sizden müjdeli haberleri bekliyorum bağlanan maaşıda paylaşırsanız seviniriz 971 doğrumu bakalım

Üye
    dilek84 Avatarı

Son Giriş
    31.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb,

bende emekli olan var mı çok merak ediyorum ama henüz paylaşan kimseye denk gelmedim.ama ben mutlaka bilgilendirirm...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Aralık ayının ilk haftası sonuçlanır bence
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dilek84 Avatarı

Son Giriş
    31.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,

dediğiniz gibi 3 Aralık tarihli olarak emeklilik servisine geçti belgelerim.Bugün sgk yı aradım.Bana belge eksik olduğu için ara karar verilmiş dediler yani benden diyaliz epikrizi istediler.Ve ben tekrar uğraşmaya başladım..
    Ben aramasam sgk yı acaba bana ne zaman haber vericeklerdi,bana daha bugün sonuçlandı diyor telefondaki bayan,ama ben 3 aralık olarak görüyorum internetten,sgk ya gidip sonuç kağıdına baktığımda 20 kasım sonuçlanmış olan tarih görünüyor..Olacak iş değil yani,malulen emeklilik için başvuru yapacak arkadaşlar bi daha uğraşmamak için mutlaka diyaliz epikriz raporunu eklesinler..
    Merak ettiğim şu, *diyalize girsemde girmesemde nakilli olanlar emekli olmuyor mu
    *belgeyi ekledikten sonra acaba daha ne kadar sürer??

teşekkürler ..

Üye
    veda Avatarı

Son Giriş
    17.11-2015
    Saat
    19:43
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malesef öyle olmuyor şayet siz ilk diyalizden sonra sigortalı olmuşsanız malülen emeklide etmiyorlar bende 3 aydır bekliyorum dosyam il saglık müd. Bugun gitmis

1 11.10.2013 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-2 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 11.10.2013 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-2 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    3 06.12.2013 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM GİDEN SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    4 06.12.2013 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM GİDEN SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    5 06.12.2013 İSTANBUL SGİM İST.BÖL.SAĞLIK KURULU MALULİYET SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    6 06.12.2013 İSTANBUL SGİM İST.BÖL.SAĞLIK KURULU MALULİYET SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI

şu an benim durum bu nezaman cvp alırım acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Eğer diyaliz ve/ya nakil ilk sigortalı olunan tarihten sonraki bir tarihte gerçekleşmişse, yüzde yüz malulen emekli olursunuz. Nakil olamların yeniden diyalize girmesi vs. söz konusu değil. O gerekçeyle başvurunuz asla reddedilemez.

Üye
    dilek84 Avatarı

Son Giriş
    31.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar,

sonunda işlemlerim tamamlandı,pazartesi ssk yı aradım ve maluliyetin kabul olduğunu ve yazı gönderdiklerini söylediler. işyerinden çıkış yapmamı istediler.ama ben henüz belge gelmeden çıkış yapmak istemiyorum.işyerimin haberi var.bundan sonra neler yapmam gerekiyor henüz bilemiyorum..

inşallah herkes isteğine kavuşur..

Üye
    livemusicparty Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Bende böbrek Nakilliyim 23.11.2002 den beri ve 11 yılı geciriyorum Genel Yayın Yönetmenimizin dediği gibi ise benimde 2000 Tarihliyim yani malülen emekli olabiliyorum..
    inşallah bendede diyaliz epkriz v.s istemezler yeni tasarılar çıkıyor ve hala emekli olmasınlar diyercesine saçma sapan sonuçlar çıkarıyorlar karsımıza..
    emekli olan veya olmak için başvuran arkadaslar raporlarınız kaç ve ne tür sonuçlarla karsılaşıyorsunuz ?

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dilek . dileğine kavuşmuş, hayırlı olsun.Bağlı bulunduğun il sigorta müdürlüğüne başvur.Oradaki danışmaya sorabilirsin ,hangi evraklar lazım, sonrasında form dilekçe doldurup içeriye veriyorsun size dosya takip numarası verecekler sonrasında emeklilik sürecin başlar size sadece beklemek kalıyor.Maluliyet raporu sana veya işyerine ulaştıktan sonra ,işyerinden cıkış yapmanız gerekiyor, sonrasında çalışmak isterseniz devlet (sosyal güvence primi) keser emekli maaşınızdan.Çalışmayı düşünmezseniz hiçbir kesinti olmaz.Güle güle harçarsınız.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon