Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yarasa1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin Aslan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA / AKHİSAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrhaba arkadaşlar bende doğuşta spina bifidalı olduğum için kronik böbrek yetmezliği var diyalize girmiyorum sol böbrek %35 sağ böbrek %70 durumda 2440 gün prim gün sayım var 7 yıldırda aynı iş yerinde çalışıyorum malulen emekli olabilme durumum nedir. uarada özürlü raprum%90 diğer rahatsızlıklarımla birlikte %90 oldu....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yasin, ilk diyalize girdiğin tarihten öne sigortan var mıydı?

Üye
    yarasa1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin Aslan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA / AKHİSAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Bey diyalize girmiyorum böbrek yetmezliği doğuştan var nakilde olmadım mevcut böbreklerimi ilaç tedaviyle korumnuya çalışıyorum rutin kontrollerimle 7 yıldır aynı iş yerimdeyim toplamda 2440 prim gün sayım var yani böbrek rahatsızlığım doğuştan.kusura bakmayın biraz geç yazdım netimde problem vardı yazamadım...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

yarasa1988;
    Sigorta başlangıcından önce % 60 ve üzeri raporunuz varsa, malulen emekli olamazsınız... Sigorta başlangıcından önce raporunuz olsa dahi % 60'ın altında ise, ve daha sonra % 90'a yükselmişse, aranan şartları aşağıda paylaşıyorum, ancak sigorta başlangıcından önce rahatsızlığınızın olduğu gerekçesiyle reddedilirse, sizde hakkınızı hukuki yoldan arayabilirsiniz, yeterki sigorta başlangıcından önce % 60 ve üzeri olmasın, daha sonra ilerlemiş olsun...
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

maluliyet cetveli 'ne göre aranan şartlar şunlar:
    En az 3 ay boyunca serum kreatinin düzeyinin sürekli 4 mg/dl (en az 3 kez 3 farklı zamanda) veya üzerinde olması veya kreatinin klirensinin 30 ml/dk veya altında bir değere düşmesi ile beraber aşağıdakilerden en az ikisi;
    1. Patolojik kırıklar
    2. Kalıcı motor ve duyusal nöropati (EMG ile tespit edilen)
    3. Kalıcı aşırı sıvı yüklenmesi sendromu beraberinde:
    a. Diastolik kan basıncının 110 mmHg veya üzerinde olduğu diastolik hipertansiyon olması ( ambulatuar kan basıncı monitörizasyonu ile tespit edilen)
    veya
    b. Tedaviye rağmen devam eden inatçı vasküler konjesyon bulguları (telegrafi, ekokardiografi ve klinik bulgular ile desteklenen)
    4. Takip eden 6 aylık süreçte en az 30 günlük ara ile değerlendirme sonrası hesaplanan ve vücut kitle indeksinin 18.0’in altında olması ile tanımlanan kilo kaybının olduğu inatçı anoreksi.

Üye
    yarasa1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin Aslan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA / AKHİSAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için benim zaten doğduğumdan beri özrülü raporum %90 evet krateinimde yükselmeler başladı tansiyonum ilaçlarla kontrol altında tutuluyor.yanlız benim kafamı karıştıran yeni yasaya göre böbrek rahatsızlıkları için düzenleme yapıldı ve ben sgk danışm hattına sorduğumda 1800 gün yeterli olacağına yıl olarakta 10 yılın tamamlanması geretiği söylendi benim şuanda emekli olma gibi niyetim yok ama 10 yılıd doldurduğumda emeklilik hakkını elde edermiyim onu merak ediyorum.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Sigorta başlangıcından önce % 60 ve üzeri raporu olanlar malulen emekli olamazlar, erken emekli olabilirsiniz... ssk'dan 1. derece vergi indirimi alıp 15 yıl 3600 gün ile...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Kısmet'İn mesjaın bir küçük ekleme: % 60 ve üzeri raporla başlanmış bile olsa, eğer daha sonra maluliyeti gerektirecek başka bir rahatızlık ortaya çıkmışsa, o rahatsızlık üzerinden malulen emeklilik mümkündür.

Üye
    belinay53 Avatarı

Gerçek Adı
    gülten kadıoğlu
    Son Giriş
    01.12-2015
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ssk emekli maaşı ile malulen emeklilik maaşı ne kadar acaba? yada çok fark ediyor mu? bir de ben on yıl hizmet şartı olayını anlamış değilim.bazıları diyor ki malulen emekli olmak için 1800 gün şartı ise onu doldurursun gün lazım on yıl hizmet şartı yok.10 yıl hizmet şartı olunca gün daha fazla olmuyormu? ve de bu gün sayısı tam ay ve sene üstüne hesaplanmıyormu ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

10 yıl şartı var. Yani, ilk sigortalı olduğunuz tarihten bu güne en az 10 yıl geçmiş olmalı. Ama bu süre boyunca sürekli çalışmış olmayabilirsiniz... Toplamda 1800 gün prim olacak kadar çalışmışsanız, bu, malulen emeklilik için yeterlidir.

Üye
    belinay53 Avatarı

Gerçek Adı
    gülten kadıoğlu
    Son Giriş
    01.12-2015
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emekli olmak için bir yerde çalışmak gerekiyormu? soru biraz farklı oldu.ya da şöyle sorayım.bir yere atandıktan sonra memur olarak çalışırken rahatsızlanıp işten çıkmak mecburiyetinde kaldık.bu durumda emeklilik ne şekilde olur yada ne yapmak gerekli? birde memurluk değilde yine herhangi bir işte çalışan ne kadar sürede emekli olur?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gülten, temel kural şudur: Son 2520 primin fazlası hangi statüde ise, emeklilik de o statüde gerçekleşir.

Genel anlamda emeklilik hakkında bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/emek...i-olurlar.html

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12