Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yurekliumut Avatarı

Son Giriş
    31.10-2013
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar...
    bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

03.06.1977 doğumluyum

1993 yılında geçirdiğim kazada sol ayağımı diz altından kaybettim.

01.05.1999 tarihinde ssk lı olarak işe başladım.
    2000 yılında ankarada ssk lı olarak çalışırken vergi indiriminden yararlanmak için başvurdum. 1998 tarihli ank.numune hastanesinden aldığım %50 özürlü raporum kabul edildi ve rapor tarihinden itibaren vergi indiriminden vegi indirimi hakkı verildi.
    31.10.2002 tarihinde işten istifa ettim. sskda toplam 1116 gün hizmetim var.

05.11.2002 tarihinde özürlü kadrosundan m.s.b. özürlü sivil memur olarak işe başladım. bugüne kadar da halen memur olarak çalışıyorum.

ama ben memurluğa geçtiğimde yozgata atandım oraya başladığımda tekrar vergi indirimine başvurmadım.Eski vergi indirimi kağıtlarımı kabul ettiler 5 yıl orada çalıştım şimdide ank.nın bir ilçesine tayin oldum burada da vergi indirimi için herhangi bir başvuruda bulunmadım.

Bugün forumları okudukça kafam karıştı memurluğa geçtikten sonra tekrar vergi indirimine başvurmam mı lazımdı yada her tayin olduğumda yenidenmi başvumalıyım... aydınlatırmısınız...

birde yukarıda verdiğim bilgilere göre ne zaman emekli olabilirim. hizmet birleştirmesi yaptım ve derece kademe aldım 3 yıl 1 ay 10 gün hizmet geldi sskdan...
    şimdiden çok teşekkür ederim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yeniden vergi indirimi için başvurmanıza gerek yok. Sakat statüsünde memur olarak başladığınız için, vergi indirimi almamış olsaydınız dahi erken emeklilik hakkınız baki olurdu.

SSK + ES toplamda 15 yıl (5400 gün) pirim/hizmet süresi tamamladığınız gün, emeklilik hakkına sahipsiniz. Bu da -eğer yanlış hesaplamadıysam- 25.09.2014 tarihine denk geliyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yurekliumut Avatarı

Son Giriş
    31.10-2013
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Beni aydınlattığınız için çok teşekkür ederim kafam çok karışmıştı.

Başlığın Etiketleri