Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alper1842 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2013
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler.

ben 45 yaşında % 100 görme özürlüyüm. Vefat eden babamdan yaklaışık 10 yıldır bağkur maaşını almaktadayım.
    hiç çalışmadım hiç sigorta başlangıçım yok. özürlülüğümden dolayı bir arkadaşım malülen emekli olabilceğimi söyledi. doğru mudur ..

hiç evlenmedim bekarım.. malulen emeklilik sigorta başlangıçı olmayana verilebilr mi?
    özürlü maaşına başvurursam babamdan kalan bağkur maaşı kesilir mi? evde bakım parası için gelir biraz yüksek kalıyormuş ona başvuramıyoruz?

yardımcı olursanız çok sevinirim. tşk..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sigorta başlangıcınız olmadığı için emeklilik haklarından yararlanamazsınız.. Yetim maaşı aldığınız içinde 2022 yani özürlü maaşı alamazsınız.

Ancak Aşağıda aktarılan bilgiye göre -Tahsin beyin de yazdığı gibi- konu hukuki zemine taşınırsa, hem yetimaylığı hem de 2022 aylığı alınabilir. Bu ne kadar mümkün, fikrim yok. Doğrusu ya artık çok da olası gelmiyor. Ama denenebilir de..

quote icon - Görme engelliyim. Hiç sigortam olmadı. Malulen emekli olabilir miyim? Alıntı Yapılan Kişi: hasan tahsin viewpost right - Görme engelliyim. Hiç sigortam olmadı. Malulen emekli olabilir miyim?
    Ankara 15. bölge idare mahkemesinin bu konuda vermiş olduğu bir karar bulunmaktadır. Bu karara göre bir engellinin almış olduğu yetim aylığı özürlü maaşından az ise o zaman hem yetim aylığını hem de özürlü maaşını birlikte alabilir. Ancak bunun için:
    1- engellinin özürlü maaşının kesilmiş olması yada yetim aylığını alırken özürlü maaşı için müracaat etmiş olması ve başvurusunun reddedilmiş olması
    2- ve engellinin sonrasında idare mahmekemesinde dava açmış olması gerekmektedir.

İlgili davada davayı açan engelli kazanmış şu anda her iki aylığıda almaktadır. Emsal dava olduğu için aynı durumda olan bütün engelliler dava açtığı zaman kazanacaktır.
    Yetim aylığının tamamını ve 2022 maaşını birarada almak mümkün olacak