Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    masygaas Avatarı

Gerçek Adı
    musa gül
    Son Giriş
    30.10-2013
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın oturanboğa :

ben 27/12/2001 tarihinde 657 kanununa tabii devlet memuru olarak % 40 özür raporu ile epilepsiden (sara)dolayı özürlü kontenjanından işe başladım
    yaklaşık 12 yıldır çalışmaktayım . bugün itibari ile devlet hastanesinden psikiyatri doktorundan bipolar bozukluktan % 70 nöroloji doktorundan epilepsi olarak % 15 % 75 sağlık kurulu raporu aldım raporda işlevselliğini kaybetmiştir yazıyor ayrıca çalışamaz ibaresi mevcut
    buna göre ben malulen emekli oalbilirmiyim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    199
    Verilen Beğeniler
    88

Bipolar bozukluktan olmanız gerektiğini düşünüyorum (işinizi kaybetmek istemezseniz maluliyet tespiti yaptırırsanız işten çıkmanız gerekmez bunun için, maluliyet tespiti sonucunda malul sayılırsanız, sgk kayıtlarına geçer bu ve işten çıkıp malulen emeklilik başvurusu yaparsınız, yeniden raporda istenmez.)

maluliyet cetveli'ne göre;
    Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen progresyon gösteren ve çalışma olanağı vermeyen bipolar bozukluk

Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen ve çalışma olanağı vermeyen beyin hasarı, beyin işlev bozukluğu ve bedensel hastalıklara bağlı ruhsal bozukluklar (organik bipolar tiplerini içerir, organik sanrılı bozukluk, demansiyel ve amnestik v.b. tablolar)
    [1] Tedaviye direnç protokollerinin uygulandığını gösteren tıbbi belge ve dokümantasyonlarının dosyada mevcut olması gerekir.

Red kararı verilirsede şuna göre hakkınızı hukuki yoldan arayabilirsiniz:
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kısmet'e ek olarak: sakat statüsünde memur olmanız malulen emekli olmanıza mani sayılamaz. Bugün maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak derecede işgücü kaybınız varsa, malulen emekli olursunuz.