Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aliozdemir_57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    18:22
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu konuyu ilk sizden duydum benim yani 2kat olayini benim bildigim ornek olarak en son firmada 5yil calisilmissa 5 yillik burut maas olmasi lazim

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

hayır çalışmak zorunda değilsin ama ödenmemiş primler varsa onu ödemek için çalışmak zorundasın...

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2 kat tazminat olayını araştırdım. Maalesef yanlış biliyormuşum. Kıdem tazminatı değil, özelleştirilen kurumlarda iş kaybı tazminatı 2 katı ödeniyormuş. Keşke kıdem olsaydı. ihya olurduk

Kanun maddesini aşağıya aktardım. Sadece özelleştirme kapsamına alınan işyerlerinde çalışan özürlü personel için getirilmiş bir hüküm. Bu personellere normal personelin 2 katı tutarında iş kaybı tazminatı ödeneceğini hüküm altına alınmış. Diğer özürlü çalışanların işçilik haklarında normal çalışanlarla bir fark yok. Ödenecek tazminatlar aynı.
    MADDE 7. — 4046 sayılı Kanunun 21 inci maddesinde geçen "İş ve İşçi Bulma Kurumu" ibareleri, "Türkiye İş Kurumu" şeklinde, aynı maddenin birinci ve üçüncü fıkraları aşağıdaki şekilde ve dördüncü fıkrasının birinci cümlesi "İş kaybı tazminatı, günlük net asgari ücretin iki katıdır." şeklinde değiştirilmiş ve son cümlesi madde metninden çıkarılmıştır.
    Bu Kanuna göre özelleştirme kapsamına alınan kuruluşların (iştirakler hariç) özelleştirmeye hazırlanması, özelleştirilmesi, küçültülmesi veya faaliyetlerinin kısmen ya da tamamen durdurulması, süreli ya da süresiz kapatılması veya tasfiye edilmesi nedeniyle; bu kuruluşlarda iş sözleşmesine dayalı olarak ücret karşılığı çalışanlardan iş sözleşmeleri tâbi oldukları iş kanunları ve toplu iş sözleşmeleri gereğince tazminata hak kazanacak şekilde sona ermiş olanlara, kanunlardan ve yürürlükteki toplu iş sözleşmelerinden doğan tazminatları dışında ilave olarak iş kaybı tazminatı ödenir. Ayrıca bunların mesleklerinde geliştirilmesine, bir meslekte yetiştirilmesine veya meslek edindirilmesine ilişkin eğitim giderleri ile yeni iş bulmalarına katkı sağlamak amacıyla yapılacak giderler Özelleştirme Fonundan karşılanır. Özürlü personele (ilgili kanunların öngördüğü I, II ve III. derece), bu maddede belirtilen tutarın iki katı olarak iş kaybı tazminatı ödenir. İş kaybı tazminatı ödenmesi ve sağlanabilecek diğer hizmetlere ilişkin işlemler Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yürütülür.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12