Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ufuk şanver Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk şanver
    Son Giriş
    30.09-2013
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 6 senedir ms hastasıyım hastalım orta derecede sık tekrarlıyo bakıma muhtaç değilim 4000 iş günü bağkurluyum emekli olabilirmiyim cevap verirseniz sevinirim saygılae

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    184
    Verilen Beğeniler
    82

Bağkur'dan erken emeklilik için:
    sakatlık oranı cetveli'ne göre:
    Multiple Skleroz:
    Fonksiyon kaybı dikkate alınarak parezi derecesine göre puanlama yapılır..

Yani burdan ne kadar oran alacağınızı bilemeyiz ancak Bağkur'dan emeklilik tablosu şudur:
    bagkur - MS hastasıyım. Bağkur'dan 4000 primim var. Emeklilik şartlarım nedir?
    *Bağkur'dan emeklilik için vergi indirimi alma şartınız yok.
    *Bağkur'dan emeklilik söz konusu olduğunda emeklilik zamanı öncesi alınan elden verilecek raporlar kabul edilmez, emeklilik için kuruma başvuru yapmanız ve kurum sevkiyle hastaneye sevk edilip almanız şart raporu. En az % 40 almak şartıyla, yüzde kaç alırsanız ona göre emekli edilirsiniz, yukarıdaki tabloya göre.....

Erken emeklilik için böyle, birde yeni maluliyet cetveli'ne göre MS şartları var, oda şöyle (içeriği göster deyin lütfen):
    Spoiler Spoiler/Ayrıntı İçerik:

10 yıl 1800 günle malulen emekli olmak isterseniz, çalışıyorsanız işinizi kaybetmemek için maluliyet tespiti yaptırabilirsiniz, bunun için işten çıkmanıza gerek yok.
    Malul olduğunuza karar verilirse sgk kayıtlarına geçer bu ve işten çıkıp malulen emeklilik başvurusu yapacağınızda yeniden rapor istenmez.
    Çalışmıyorsanız şuan zaten doğrudan malulen emeklilik başvurusu yapabilirsiniz...

Üye
    ufuk şanver Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk şanver
    Son Giriş
    30.09-2013
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kısmet hanım son çıkan kanuna göre ms hastalığında illaki çok ileri seviye demi olmak lazım tedavi altındındayım sürekli iğne vuruluyom hstalığım yavaş ilerliyo ama çok şükür her şey normal benim gibi olupta malulen emeklilik raporu çıkaran hastayı gördüm cerrah paşa hastanesinde bana sende olursun dedi emekli olma şansım yokmu kısmet hanım

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    184
    Verilen Beğeniler
    82

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İçeriği göster yazısına tıklarsanız durumunuzun hangi seviyede olması gerektiği belirtiliyor orada. Bu seviyede olup olmadığınızı doktorunuza danışırsanız en sağlıklı bilgiyi bu şekilde alabileceğinizi düşünüyorum... Ayrıca dediğim gibi kararı verecek olan sgk'dır ya maluliyet tespiti ya doğrudan malulen emeklilik başvurusu yaparsanız sonucu görebilirsiniz...