Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TEKYÜREKLER Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:45
    Yaşadığı Yer
    Elazıg
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar arkadaşlar..

abimin erken emeklilik girşiminde zor bela elazığ gelirler müdürlüğnden evraklarımızın tamamlanması neticesinde nihayet elazığ gelirler müdürlüğünün sevki ile elazığ eğitim ve araştırma hastanesine vergi indiriminden faydalanabilmek için 12.11.2013 tarihine rendevu almıştık
    o gün geldiğinde abim heyete girdi ve elazığ eğitim hastanesi % 73 oranında sürekli ibareli rapor verdi.. hastane bu raporu elazığ gelirler müdürlüğüne; gelirler müdürlüğü ise bu raporlar birlikte diğer evraklarını 20.11.013 tarihininde ankara yüksek sağlık kuruluna göndrmiş.

evraklar 29.11.2013 tarihnde ankara yüksek sağlık kuruluna varmış ve ankara yüksek sağlık kurulu ise 05.12.2013 tarihinde işlemi sonuçlandırmış..(ben geçen hafta perşembe günü ankara yüksek sağlık kurulunun 0312 4153317 nolu telefonunu aradığımda telefona çıkan bayana evrakımın durumunu sorduğumda evrakımızın sonuçlandıını söylemişti)
    bunun üzerine ben elazı gelirler müdürlüğüne hemen gittim .evrakımızın geldğini 13.12.2013 tarihinde çalıştığı i,şyerine göndeirldiğini söylediler.
    tam 10 gündür postanedne evrakın peşine düştük nihayet evrakı elden aldım.. raporumuz aynen onaylanmış. elazığ eğitim haastaneisnin vermiş olduğu oran olan % 73 oran aynen onaylanmış. ve vergi indriminden 2.derece engelli oalrak faydalanabilir denilmekte..

4-5 ayda ancak sonuç gelir diye beklerkenn çok kısa sürede elimize sonuç ulaştı..bir hafta içinde yüksek sağlık kurulunda değerlendirilmeye alınmış anlayacağınız raporumuz....

şimdi bundan sonra yapmam gereken bu raporu abimin işyerine verip vergi indiriminden yararlandırmak ve ssk ya emeklilik için başvurmak... bundan sonraki süreç nasıl olcak ne yapmam lazım
    şimdi bu konuda bana yardımcı olabilcek arkdaşlar varmı..ne yapmam gerektiğine dair..

ben abim adına ssk ya emeklilik için başvururken abim işten ayrılcak mı yoksa emekli olana kadar çalışmaya devam mı edecek. ssk tekrar bizden yeniden rapor ister mi..ne zmana emeklilik için dilekçe vereyim her aynın 14 de mi ayrılmak lazım yoksa istediğimiz herhangi bi günde mi ayrılırsa ne olur.. malum her aynın 15 den sonra emekli maaşı bağlanır.

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

emeklilik zamanı geldiğinde vergi indirimi olduğundan tekrardan rapor istemez sgk kurumuna vergi indirminiz olduğunu söylemeniz yeterli onlarda maliye den teyit alıp abinizi emekli edecekler

Üye
    TEKYÜREKLER Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Elazıg
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emeklilik günü dolmuş yarından tezi yok ssk ya başvurcaz zaten...

Günaydın arkadaşlar...sanırım artık eskisi gibi ankarada yüsek sağlık kurulundan evraklar geç gelmiyo benim posta geliş gidişiyle birlikte 1 buçuk ay içinde cevap geldi...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Emeklilik için tüm şartlar tamamsa, işten çıkış alıp emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz. Maaşınız, başvurunuzu takip eden ay başı itibarı ile birikmeye başlar. Yani, yılbaşından önce başvurursanız, Ocak 1 itibarı ile maaş birikir.

SSK (4a) statüsünde emekli olabileceksiniz, değil mi?

Üye
    sevdiyar Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abım bende bagkurluyum suan bagkurada vergı ındırımınde bulunmam gerekıyormu yoksa bu sadece sıgortalılar ıcınmı bagkurluyum ama yatıramıyorum vergı ındırımınde bulunmam gerekıyormu %74 raPORLUYUM

Üye
    TEKYÜREKLER Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Elazıg
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar bülent bey..abimin tüm emeklilik şartları tamam...vergi indirimi hakkınıda aldık..ancak gündemde mecliste olan bağkur affı söz konusu..abiminde bağkura barcu var..malum o borç yatırılmadan emekli olamıyor.o yüzden o borcun yatırılması lazım.ama şu gündlerde gümdemde olan tbmm de torba yasada bağkur borcu olanlarında af veya yapılandırılması var.bu yasanın bu ocak ayı içinde çıkması bekleniyor.bu af geçsin meclisten ondan sonra abim için emeklilik müracaatında bulunacaz.abim ssk 4(a) statüsünde olacak.1993 ssk girişi var ve ssk 4(a) olarak 3400 günün üzerinde prim günü var...raporu ise %73 oranında...yani şartları tamam..ama bağkur affı abim için geçerli olur mu bilmem.ama taslak aşağı yukarı belli oldu gibi..diyorlarki bağkura borcu olanların affı 24 ay bağkur pirim borcu olanlar için geçerli..halbuki abimin bağkurdaki borc durumu biraz farklı..nasılmı şöyleki: 23.02.2003 tarihinde önce yapılandırma yapmışlar ve takistlerini düzenli olarak ödemiş ve 23.02.2013 tarihi itibariyle borç ödenmiştir diyip aynı makbuzun içinde 23.07.2003 tarihinde 414 tl prim borcu var gözüküyo..abime ordaki memur tamam artık senin borcun filan yok deniliyor..ve aradan 10 yıl geçiyo herhangi bir tebligat ta yapılmıyo..haliyle abiminde borcu olup olmadığındna hiç haberi yok..taki biz abimin emeklilik işlemlerini başlatanakadar..bir öğrendikki borcu var..tek prim borcu kalmış buda 10 yıl içinde faiz gelmiş olmuş 3.500 tl..bunda mükellefin haberi yok ihbar da gelmemiş..ben gidip bağkura sordum.diyorlarki biz hangi mükellefe tebligat gönderelim yani adamlar kabul etmiyo bu durumu..borcunuz var size bildirilmiştir diyo..ta ozamanda bildirilmiştir diyorlar..şimid abimin borcu tek pirim kalmış bu borç olmuş 3.500 tl..şimdi bu af bu prim borcunu faiziylye kapsar mı..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Vallahi bilemiyorum. Dilerim en az faizle borcu ödeme fırsatı doğar ve emeklilik işlemleri bir an önce başlar...

Üye
    TEKYÜREKLER Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Elazıg
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abimin erken emekliliği için 28 ocak 2014 tarihinde sgk il müdürlüğüne mürcaat ettim.sgk il müdürlüğü gelirler müdürlüğüne tekrar yazı yazmış..yani kurumlar arası yazışmalar başlamış. E devlet şifresiyle bunu nerden takip edebilirim..e devlet şifresiyle girdim ama hangi işlemlere bakacam maaş hesaplanması için bazı kıreterler sanırım ordan öğrenibiliyomuşuz.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:37
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

bağkur borcunu ödediniz sanırım beklemediniz yasayı ?

Üye
    gih Avatarı

Gerçek Adı
    vahap
    Son Giriş
    10.06-2015
    Saat
    05:16
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

memurlarda erken emeklilikten faydalanabiliyorlarmı yani vergi indirimi ile memur erken emekli olabilir mi?

Üye
    TEKYÜREKLER Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Elazıg
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bağkur borcumu ödedim beklemedim torba yasada çıkacak olan yasayı..

Üye
    TEKYÜREKLER Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Elazıg
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Günaydın arkadaşlar....hasta olan abime nihayet erken emeklilikten aylık bağlandı..artık abim emekli oldu.17 şubat 2014 itibaryle emekli maaşını hak ediyor.ilk maaşını ise 24 martta alcak..maaş bağlandığına dair sskdan yazı ev adresine gönderildiğini ssk il müdürlüğünden öğrendim.780 tl maaş bağlanmış.hayırlı olsun çok şükür...İnşaallah diğer arkadaşlara da ALLAH nasip eder.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:37
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

amin hayırlı olsun.

Üye
    TEKYÜREKLER Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Elazıg
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayırlı olsun. Emekliliğiin gerçekleşmesine çok sevindim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon