Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    can.38. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar neden doğuştan gelen hastalık veya sakatlığa malulen emeklilik hakkı verilmiyor acaba? İnsanın çalışırken sakat'mı kalması gerek? Baktığımız zaman,Çalışmaya başlamadan önce % 60 veya üzeri olan'da engelli,Çalışmaya başladık'dan sonra olanda engelli.Zaten malulen emeklilik için istenen % 60 iş göremez raporu az bir rapor değil,Bu raporu almak herkes için kolay değil.Bugün doğuştan gelen birçok ağır hastalıklar var,Bu insanların yıllarca çalışıp,en aşağı 3600 veya bağ-kur'dan 3960 gün prim yatırması çok zor . Bence 1800 gün prim ve 10 yıl sigortalılık süresi olan % 60 veya üzeri engellinin malulen emekli olması gerek diye düşünüyorum.Bu tabiki kendi görüşüm,yanlışta düşünüyor olabilirim. Sizin yorumunuz ve düşünceniz nedir?Bunu öğrenmek isterim.Hepinize saygılarımı sunarım.

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğuştan gelen hastalıklardan malulen emekli olunabiliyor. sgk kendi çıkardığı yasayı görmezden geliyor yada memurların bilgisizliğinden kaynaklanıyor.sgk malulen emekli etmese bile dava yoluyla emekli olunabiliyor

Üye
    mehmet gunay Avatarı

Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selamunaleykum

ben dogustan ozurluyum. 1 metre boyundayim ellerim ve bacaklarim kisa . 3 aydan aya ozurlu maasi aliyorum. % 94 ozurlu raporum var

neden bizede bir hak tanimiyorsunuz bobrek nakili olmus kisileri emekli olmalari icin kanun cikti ve her ay emekli parasi alabilecekler . benim gibiler neden emekli olamiyor. dogustan boyleyim bobrek nakili olmus kisiler emekli olabiliyor da benim gibiler neden emekli olmuyor
    insallah elinizden geleni bizim icinde emekli olabilmemiz icin en kisa zamanda kanun cikaracaksiniz
    neymis 3900 gun calismisligimiz olacakmis bu adalet mi? zaten ben ozurlu olmasaydim bu 3900 gunu doldururdum durumumdan dolayi is bulamadimki zaten raporum var elimde % 94 benim gibi raporu yuksek olanlardan bu 3900 gun sureci istenmesin
    dua ile insallah birilerini dokunur bu emailim vede bu haksizligin onune gecilir...