Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yetkili hastaneler'den birinden almanızı öneririm. Özel hastaneden alınacak raporlar emeklilikte dikkate alınmaz. "Çalışma gücümü en az % 60 oranında kaybettiğimin tespit edilmesini arz ve talep ederim" d
    ye basit bir dilekçe iş görecektir.

Üye
    CAMPARCASI Avatarı

Gerçek Adı
    DİLEK
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar

Ben azım ettım sızlerınde sayesınde hastaneye malulen emeklılık tesbıtımı yaptırdım
    banka ozel emeklı sandıgına baglı oldugundan sonuc bır hafta sonra bellı olucak ve banka ınsan kaynaklarına gelıcek dedıler.

bugun sımdı aradım malulluk durum tesbıt oranım % 66 mıs
    cok sevındım ancak ısyerınden dolayı korkularım var hala..

yonetıcılere soyledım boyle bı tesbıt yaptırıcamı ve sonucun ık ya gelıcegını

bundan sonrakı asamada ne yapmalıyım yada nasıl bı onlem almalıyım kendıme

hersey ıcın cok teşekkürederım sızlere

Ozurlu kandrosundan basladigin icin red olabilir banka kurumundan dediler bana oneri ve yardimlarinozi ricaediyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Dilek hanım, sakat statüsünde başlamanız malulen emekliliğinize engel sayılamaz. Sakat statüsünde başladığınızda maluliyet cetveli'Ne göre malul durumda değilken bugün rahatsızlığınız ilerlemiş ve çalışmanıza mani olacak düzeye ulaşmıştır. Bu da malulen emkliliğinizi mümkün kılar.

Velev ki sonuç olumsuz oldu, dava açar yine hakkınızı alırsınız. Yeter ki maluliyet cetveli'ne göre malul durumda sayılacağınızdan emin olun

Üye
    CAMPARCASI Avatarı

Gerçek Adı
    DİLEK
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey allah sızden razıolsun..umutsuzluga dusutugumde bı umut oldu sız ve bu sıte bana..
    ben şişli etval devlet hastanesınden malüliyet durum tesbıtı oranımı aldım %66 dolayısıyla malul sayılıyorum
    kagıtlar ısyerınıze gelecek dendı hastaneden banka emeklı sandıgıda sızı emeklı eder yada etmez dedıler.
    süreci bekliyorum dedıgınız gıbı RED derlerde nedenlerını hukukı acıdanda arastırıp tekrar onlara donus yapacagım..

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cam parcasi emekli olabildinmi ne yaptin.bizi aydinlatirmisin.bende su anda ugrasiyorum verecegin bilgilere ihtiyacim var.

Üye
    CAMPARCASI Avatarı

Gerçek Adı
    DİLEK
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır elbettekı malesef ancak ugrasıyorum
    hastaneden daha kuruma evraklarım gelmemıs..

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende memurum %53 verdiler 15 yıl 3 aydır çalışıyorum.ise başladığımda engelli değildim.bize bisey soracağım.direk rapo alıp kurumunuza mı dilekçe verdiniz.yanıları okudum zorluk cıkarmıslar.sizi kurum mu sevk etti hastaneye.ben direk gidip kendim aldım

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi kardeşim. bu okuduğunda tamamen benim fikirlerimdir.

ne iş yaparsan yap kurumsalda çalıştığın sürece sen engelli raporunu iş yerine iletebilirsin. bu süreçte ilerleyen günlerde sağlık durumunuz ciddileşir ise ve %40 ın üstünde ise sen işyerine malulen müracat ettiğinde yada sgk ya malulen emeklilik istediğinde sana bu emekliliği vermezler. zira onlar doğru diyor senin engelin %40 gösteriyor. bu durumda birazcık akıl zekasını kullanman lazım. a'dan z'ye açıklama yapmalarını bekleme zira yapmazlar. o yüzden ben sana diyorum heyete gir %40 raporunu değiştir. şayet değiştirdiysen yeni aldığın raporun bankanın insan kaynaklarına teslim et. var ise personel müdürüne teslim et. eski raporu atmalarını talep et. ve maliye bakanlığına yeni raporunu gönder. vergi indirim kaydını yenilet. vergi indirimin %40 ise yeni raporunla değiştir. %40 engelli olan ne olursa olsun isterse 2 bacağı olmasın malulen emekli olamaz kardeşim... dalgamı geçiyorsunuz ya... ayrıca bütün bu anlattıklarımı yapsanız bile ankara sizi hakem heyetine gönderebilir. hakem heyetin çalışamaz raporunu ankaraya sunarsa malulen emekli olursun.

Üye
    karabal Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sedat gedik ben ılk kez gırdım % 53 verdiler kurumuma verip vermemekte kararsızım.15 yıl 3 aydır çalışıyorum.kendim gidip aldım.9 ay sonra 16 yılım doluyor.onu mu beklıyeyım.yoksa bu raporu kurumuma dilekçe ıle mı vereyim.naapıcam bılemedım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Malulen emekliliğe başvurun, reddedilirse, bakarsınız:

1- Aşağıdaki tabloya göre erken Yaşlılık emekliliği zamanı yakınsa, bekler, arada vergi idnirim hakkı elde eder ve sonra Yaşlılık emekliiğine başvurursunuz

2008 oncesi - Bankada emekli sandığına bağlı memurum. % 40'la işe başladım. Malulen emekli?

2- Yaşlılık emekliliği için zaman çoksa, o zaman malulen emekliliğinizin reddi kararına karşı dava açarsınız.

Üye
    CAMPARCASI Avatarı

Gerçek Adı
    DİLEK
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BULENT BEY ACIL YARDIMLARINIZI RICA EDIYORUM
    BANA SUNDUKLARI CEVAP BUDUR
    BU 53 MADDE HANGI TARIHTE GECERLIYDI BOYLE BISE OLABILIRMI
    AVUKAT TUTMADAN SIZE DANISMAK ISTEDIM

Malullük sigortası da sigortalının malul olması nedeniyle ortaya çıkan gelir kaybını önlemeyi amaçlamaktadır. Sosyal Sigorta Kanunu'nun malullük sigortası ile ilgili maddelerinde, kimlerin malul sayılacağı ve bu sigorta kolundan sağlanan yardımlar hakkında aranacak şartlar belirlenmiş; 53. maddede kimlerin malul sayılacağı, şöyle düzenlenmiştir:

a) Çalışma gücünün en az 2/3'ünü yitirdiği tespit edilen,

b) Hastalık Sigortası anlamında sağlık yardımlarının süresini düzenleyen 34. madde gereğince yapılan tedavi sonunda Kurumca belirlenen sağlık tesisleri sağlık kurullarınca düzenlenecek usulüne uygun rapor ve dayanağı tıbbi belgelerin incelenmesi sonucu çalışma gücünün en az 2/3'ünü yitirdiği tespit edilen,

c) İş kazası ve meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün en az % 60'ını kaybeden,

Sigortalı, Malûllük Sigortası kapsamında sayılmaktadır. Meslek hastalığı sonucu, meslekte kazanma gücü azalma oranının tespiti, Kurumca belirlenen meslek hastalıkları hastanelerince yapılmalıdır.

Temel nitelik olarak bu şartları sigortalılık süresi sonrasında oluşan ve prim ödeme şartını yerine getiren sigortalılar hakkında malullük sigortası anlamında bir emeklilik sözkonusu olabilirken;

doğuştan ve sigortalılık öncesinde veya sonrasında % 40 ve daha fazla özürlülüğü sağlık kurulu raporuyla belirlenen sigortalılar, malullük sigortasından yararlanamazlar. Ancak sigortalılık sonrasında % 40 ve daha fazla özürlülüğün belirlenmesi hususu, sınırsız değildir. Diğer bir deyişle iş kazası ve meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünü % 60'tan az oranda kaybeden veya çalışma gücünü 2/3'ten daha az yitirdiği tespit edilen sigortalılar da malullük aylığından yararlanamazlar.

Bu sigortalıların geçici veya sürekli işgöremezlik gelirinden yararlanmaları, malulen emeklilik anlamında bir hak oluşturmaz. Belirtilen oranların altında özürlülüğü olanlar, yani asgarî % 40 özürlülüğü olanlar, Gelir Vergisi Kanunu'nun 31. maddesine göre, özürlü vergi indiriminden yararlanmak şartıyla özürlü emekliliği hakkından yararlanabilirler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

"Rapor oranınız % 60'ın altında olduğu için malulen emekli olamazsınız" demişler.

Sizin raporunuzun oranı kaç ki?

Üye
    CAMPARCASI Avatarı

Gerçek Adı
    DİLEK
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır onların dedıgı
    ozurlu olarak gırmıssınız vergı ınd den yararlanırsınız

ılk ıse gırıs raporum %40
    sonra yukseldıgınde %69
    malulıyet ıcın aldıgım raporda%66 napıcamı sasırmıs durumdayım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

"doğuştan ve sigortalılık öncesinde veya sonrasında % 40 ve daha fazla özürlülüğü sağlık kurulu raporuyla belirlenen sigortalılar, malullük sigortasından yararlanamazlar" ifadesinin dayandığı kanun/yönetmelik maddesini sorun onlara!

Üye
    CAMPARCASI Avatarı

Gerçek Adı
    DİLEK
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben gercekten okadar kahroldum kı sanırım beynım durdu
    ben zaten gormeden once ozrum vardı bana dıyolarkı sen ozurlu kadrosundan gırdın
    gırerkende vardı hastalıgın malulen olamassın bu bumudur?yanı

kı onlara su ıbareyıde gonderdımYeni yayınlanan yönetmeliğin 9. maddesi der ki (bkz): "b) Eski ve çalışmaya engel olmayan bir hastalığın, Ek-1 Hastalık Listesi’nde belirtilen seviyelere yükseldiği Kurum sağlık kurulunca tespit edilen sigortalı malul sayılır"

sımdı nasıl bı yol ızlemem gerekıyor bılemıyorum

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon