Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    senemsen Avatarı

Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar ben sitenize yeni üye oldum.

2012 yılında troidektomi oldum sonuç papiler ca geldi ve radyoiyot tedavisi gördüm. şuan 175 mg ilaç alıyorum. aynı zamanda 13 yıldır 3 adet antidepresan kullanıyorum. bir de belfıtığından ameliyatım var.
    sskda 3370 günüm var acaba malulüliyet alır mıyım.

nette bişey okumşdum erken emekliliğe % 40 özür Malüliyete % 60 diyor
    bi de 1 eylül 2013teki son değişiklikle bütün kanser hastaları malüliyete alndı diye bişey yazıyor.

bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim....herkese şifalar diliyorum....

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

maluliyet cetveli 'ne göre tiroid için şu bölüm var:
    1. Tiroid bezi
    A. Anaplastik (andiferansiye) karsinom
    veya
    B. Anrezektabl ve bölgesel lenf nodlarını aşan metastazları bulunan ve radyoaktif iyot tedavisine cevap vermeyen progresif seyreden karsinom
    veya
    C. Anrezektabl uzak metastazı bulunan medüller karsinom

____
    rahatsızlığınız bu seviyedeyse 10 yıl 1800 günle emekli olabilirsiniz. doktorunuza danışabilirsiniz uyup uymadığınız konusunda fikir verebilir.
    * prim gününüz ve yılınız tamamsa, şuan çalışmıyorsanız malulen emeklilik başvurusu yaparsınızda yaşayarak görmüş olursunuz sonucu,
    çalışıyorsanız ve malul olup olmadığınız konusunda tereddüt yaşıyorsanızda, maluliyet tespiti yaptırırsanız, bunun için işten çıkmanıza gerek yok, sonucunda sgk malul olduğunuza karar verirse, işten çıkıp malulen emeklilik başvurusu yaparsınız, yeniden raporda almanıza gerek kalmaz sgk kayıtlarına geçer malulluk kararı....

Üye
    senemsen Avatarı

Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2013 yılında 1 yıl süreli %60 özürlü raporu aldım.2014 Aralık ayında kontrole gittim tekrar 1 yıl süreli % 60 rapor aldım ve vergi indirimine başvurdum vergi dairesinden gelen cevap şu şekilde.
    Sağlık kurulu raporu merkez sağlık kurulu tarafından incelenmiş ve adı geçenin çalışma gücünün % 60 kaybettiğine karar verilmiştir.bu nedenle ücretlinin vergilendirilmesinde anılan rapor tarihinden itibaren başlamak üzere 193 sayılı gelir vergisi kanununun 4842 sayılı kanunla değişik 31.nci maddesine göre ikinci derece engelliler için uygulanan engellilik indiriminin uygulanması gerekmektedir.
    ancak adı geçenin engellilik derecesinde değişiklik olabileceği dikkate alınarak rapor tarihinden itibaren 1 yıl sonra yeniden hastaneye sevki uygun görüldüğünden 22.12.2015 tarihinden sonra engellilik indiriminden faydalanmak istemesi halinde başkanlığımıza başvurması gerekmektedir.

bu neticeyle ben erken emeklilkiğe müracat edebilirmiyim.Şu an çalışyorum fakat işten ayrılmayı düşünüyorum 1 yıl sonra vergi indirimi için tekrar müracat etmem sözkonusu mu ve çalışıyormu olmam gerekli...
    bu konularda bilgilendirmenizi bekler saygılarımı sunarım...

Doğum tarihi:24.11.1973
    İşe giriş :01.11.1992
    Prim günü :3765

Özür oranları
    Psikiyatri: %25
    Onkoloji : %20 Troid Ca
    Dahiliye : %10
    Fizik : %10

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

senemsen hanım, erken emeklilkiğe müracat edebilir, emekli'de olabilirsiniz ancak, 1 yıllık şerh koyulduğuna göre emekli olunca mutlaka kontrol muayenesi yaparlar.
    O muayenede, işgücü açısından bir düzelme tespit ederlerse, emekliliği iptal ederler. Ama işgücü kaybı devam ederse, bir daha kontrol muayenesi şerhi koymadan, emekliliğin sürmesine karar verirler.
    Konu algaNihat tarafından değiştirilmiştir (22.03-2015 Saat 21:31 ). Gerekçe: düzeltme

Üye
    senemsen Avatarı

Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nihat bey cevabınız için tşk ederim 2 sorum daha olucak 1.ncisi :beni daha önce rapor aldığım aynı hastaneye mi sevkederler
    2nci sorum yine % 60 özürmü almam gerekli % 40 ve üzeri yeterli olurmu şimdiden tşkler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @senemsen

Kontrol muayenesi için hangi hastaneye sevk edilirsiniz bilmek mümkün değil. Ama oradaki görevlinin inisiyatifidir, tedavi gördüğünüz hastaneye sevk etmesi muhtemeldir.

Emeklilik için % 40 da alsanız fark etmez. Çünkü 3. derece de olsa 2. derece de olsa vergi indirim hakkınızın olması halinde emekliliği hak ediyorsunuz